Skocz do zawartości

ZRX 1200 R


Rekomendowane odpowiedzi

wiem że zrx waży około 250kg . mam tylko 20lat ale masa mnie nie martwi mam 182cm wzrostu i 98kg wagi

więc powinienem sobie poradzić. pytam się właśnie bardziej doświadczonych motocyklistów żeby nie zrobić czegoś takiego jak mój kolega który przesiadł sie z simsona na Thundercat

 

Dasz radę nie przejmuj się.. ja z Junaka przesiadłem się na Kawę ZZR1100 i nie miałem żadnych problemów z opanowaniem tego motocykla ... a to ponad 150 KM i 230 kg na sucho...(oczywiście nie wykorzystywałem tej mocy nawet w połowie przez pierwszych kikla tygodni dałem sobie czas na wyczucie i nauczenie się tego moto) ZRX ma ten sam silnik co zygzak, ale ustawiony inaczej z naciskiem na dolny i średni zakres obrotów... jeździłem tym motocyklem u kumpla i prowadzi się bajecznie łatwo i precyzyjnie , jest przewidywalny, ma dobre heble i wcale nie jest dziką bestią a przy odpowiednim traktowaniu okazuje się potulnym barankiem... skoro dla mnie nie sprawiło żadnego problemu przesiadka z Junaka na Zygzaka (no chociaz przygodę z jedośladami zacząłem dość wcześnie bo w 5 klasie podstawówki i od tej pory zawsze na czymś jeździłem) to nie sądze żeby Tobie sprawiło problem przesiadka z GN na ZRX ... Tylko pamiętaj... wyobraźnia, zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie do własnych umiejętności... Oczywiście zaraz odwzwą się tacy którzy będą twierdzić że droga motocyklisty powinna przebiegać etapami... najlepiej co sezon zmieniac pojemność o 100 cm3 ... i też będą twierdzić że zachęcam Ciebie do samobójstwa... No cóż można i tak... Ja na Twoim miejscu poprostu spełnił bym swoje marzenia i kupił motocykl jaki mi sie podoba i cieszył się z jazdy na nim... Takie jest moje zdanie ... i oświadczam że nikogo do niczego nie namawiam .. tym bardziej do odejścia na tamten świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 165cm wzrostu i na dodatek jest to ta bardziej optymistyczna wersja, ważę 85kg, czyli dużo za dużo.

Jeżdżę jak widać w moim profilu Kawą ZRX1200s, czyli ... jest to sprzęt dla kurdupli :P ...

Wcześniej jeździłem XJtą 900 za co do dziś siebie podziwiam :lalag: , next, XJRą 1300.

Było parę gleb parkingowych i do dziś nie lubię manewrów na trawie, szutrze i tym podobnej swołoczy.

 

U faceta rozum nie mieści się pod kaskiem, zwłaszcza u 20latka. Rozum mieście się w gatkach i nie myślę o d**pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZRX 1200 R czyli "telwizor" jest piękny :rolleyes:

Niestety dla mnie jest zbyt mały :lalag:

 

Reaper dokładnie nie wiem, jednak sądzę, że modyfikacja nie polegała tylko na zmianie pojemności.

 

Na twoim miejscu przemyślałbym ten wybór, zacznij od mniejszej pojemności.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZRX 1200 R czyli "telwizor" jest piękny :)

Niestety dla mnie jest zbyt mały :)

 

Reaper dokładnie nie wiem, jednak sądzę, że modyfikacja nie polegała tylko na zmianie pojemności.

 

Na twoim miejscu przemyślałbym ten wybór, zacznij od mniejszej pojemności.

 

Pozdrawiam

Januszm

 

 

Mały? Za długie nóżki ci urosły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . pewnie pomyślicie co za samobójce ze mnie

mam pytanie czy waszym zdaniem to jednak za duża przesiadka ??

Hmmm... Opinii tyle, ilu piszących. Moim zdaniem fajnie jest stopniowo dozować sobie przyjemność i po kolei dosiadać coraz mocniejszych sprzętów. Wtedy widzisz róznice pomiędzy motocyklami, uczysz się jazdy - tak, uczysz się jazdy. Wiem, że teraz pewnie ci, dla których motocykl poniżej 600 ccm nie jest motocyklem, zaczną mnie mieszać z błotem, ale nic to. Wiem, co mówię, bo ZRX 1200 to mój kolejny sprzęt, a przesiadłem się na niego, bo CB 750 objechałem na każdy możliwy sposób. To są kolejne doświadczenia, które procentują później na drodze. Poza tym, kupując tego sprzęta pewnie masz w głowie - jak to zajebiście będzie ruszać spod świateł i rządzić niepodzielnie na drodze. Gotów jestem się założyć, że nie mając doświadczenia, a siedząc na ZRXie, nie odjedziesz żadnemu jeźdzcowi na Bandicie lub właśnie CB 750. Myślę, że właśnie taka Honda byłaby fajnym rozwiązaniem. To przede wszystkim motocykl tańszy w eksploatacji (zawory regulowane hydrauliczne), a też fajnie jeździ. Mocy ma wprawdzie mniej, ale jest dużo plusów takiego stanu rzeczy. Nie zżera tak szybko łańcucha i opon, jak robią to najmocniejsze motocykle. Zrobisz, jak uważasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i dla mnie się nie nada. W kucki będę siedział? Że też te żółtki takie małe rosną :P

 

eee tam mały. Ja mam prawie 2 metry wzrostu i bez problemu się mieszczę na nim i to bez składania się jak scyzoryk.

Co do wyglądu tego telewizora to faktycznie jest świetny. Najlepsze są reakcje ludzi - nieźle utrzymany motocykl jak na lata osiemdziesiąte. Jak się dowiadują, że to 2006 rocznik to są bardzo zdziwieni, że takie się jeszcze produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś różnice między zrx 1100r a zrx 1200r oprócz zwiększenia pojemności i zmienione tuleje ??

 

Glowica jest inna,w przypadku zrx 1100 bardzo popularne bylo zakladanie walkow rozrzadu od zx11(zzr1100),pasowaly idealnie,dodatkowe 15 koni.W przypadku zrx1200 jest to niemozliwe.

Edytowane przez tomekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Wygląda na to, że kupiłem motocykl od założyciela tematu ;)

ZRX nadal jest w świetnej formie, z tym, że aktualnie ma około 36 000km przebiegu.

Zdjęcie z końca tamtego sezonu.

dsc01197b.jpg

Edytowane przez Oktanski

Only biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

9870161755102c474227ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...