Skocz do zawartości

Po wylaczeniu motocykla wlacza sie chlodnica


Stan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie jest problem albo i go nie ma

chcialem zapytac czy taki objaw kiedy po zaparkowaniu motocykla i zgaszeniu kluczykiem, wlacza sie wentylator na chlodnicy, i co by nie robic wyjac kluczyk, lub wylaczyc czerwony przycisk on i tak chodzi :icon_mrgreen: motocykl kawasaki vulcan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, ze to moze być normalne ponieważ gdy temp płynu jest na granicy włączenia wentylatora i się zatrzymasz to chłodzenie przepływem powietrza zanika i temp wzrasta nieznacznie o kilka stopni, a że wentylatory najczęściej są podłączone bezpośrednio do aku ( nie przez stacyjkę ) to siłą rzeczy wentylator musi się włączyć, tak samo dzieje sie w samochodach wysiadasz z samochodu w gorące dni zamykasz go a wentylator na chłodnicy dalej pracuje :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hondzie CB 500 było tak ze jak wyjalełm kluczyk to wentylator jeszcze pracował.

W Fazerze jest tak ze jak wyjme kluczyk wentylator przestaje pracowac.

Zalezy to pewnie jak juz ktos wspomniał od rozwiazania jakie przewidział producent.

(wg mnie rozsądniejsze wydaje sie to pierwsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma się gotować i samo stygnąć skoro od tego jest wentylator. Z pewnością długo tak nie pracuje i nie ciągle, tylko w przypadku gdy jest bardzo ciepło.

Na wszelki wypadek sprawdź ilość płynu chłodzącego gdyby załączał Ci się zbyt często może sie okazać że jest go mniej niż powiino lub nie jest taki jak powinien być. Kolega kiedyś zalał jakiś zwykły płyn i bardzo szybko mu się zagrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ze jest dobre, bo moto jest nowka sztuka z salonu i raczej by sie nie sknocil sam

ale wlasnie mnie to nurtowalo czy to jest dobre rozwiazanie ze strony producenta,

 

tak tylko spytalem czy duzo jest sprzetow jeszcze ktore tez tak maja

dla otuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej bez znaczenia jest to czy po wyłączeniu silnika wentylator pracuje czy nie - i tak schłodzi on płyn w chłodnicy, a w płaszczu wodnym w silniku dalej będzie miał temp. bliska temp. wrzenia wody, bo pompa cieczy chłodzącej nie przepompuje chłodniejszego płynu z chłodnicy do płaszcza wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ano niekoniecznie, bo w moim wentylator odgrodzony jest od silnika blaszaną osłoną, która kieruje powietrze w dół - jakby pod silnik. Zgadzam się z abu. Silnik stop, pompa stop, płyn stop...wentylator chłodzi tylko zawartość chłodnicy...no chyyyba, że płyn sobie jakoś grawitacyjnie przepływa...coś w rodzaju "cieplejsze do góry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...