Skocz do zawartości

Koszty serwisu GS 500


krycek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o wycenę następujących czynności serwisowych (lub potwierdzenie, bądź zanegowanie podanych przeze mnie cen, a wynalezionych na sieci) związanych z naprawą motocykla GS 500:

 

- wymiana łańcucha napędowego + zębatki - ok. 500zł?

- wymiana łańcuszka rozrządu - 350zł?

- luzy na wale lub sforzniach - nie mam pojęcia co wymienić i ile to kosztuje

 

 

Dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chcesz kupic moto po atrakcyjnej cenie ale jak to wlasciciel mowi lekko uszkodzona nie pchaj sie w takie bagno

 

Moto wcale nie w atrakcyjnej cenie a Właściciel nie mówi nic (wręcz chwali że igła), ale wiem że w maszynie coś było z silnikiem, poza tym leżał (co samo w sobie nie jest straszne, ale właściciel o tym milczy nawet po zapytaniu go o to wprost co mnie zmusza do maksymalnej ostrożności). Dodatkowo nie wykluczone że maszyna ma zawyżony rocznik. Skąd wiem? Stąd...

 

Ogłoszenie o sprzedaży: http://forum.motocyklistow.pl/GS-500-FIVE-STARS-t78781.html

Historia postów tego użytkownika: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=61121&hl=

Najważniejsze (martwiące mnie) wątki: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=61121&hl=

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=59312&hl=

 

Dodatkowe info od sprzedawcy:

- napęd przez niego nie wymieniany (a skoro ma 50kkm to się kwalifikuje)

- maszyna po regulacjach i wymianie filtrów

 

Gdyby nie takie odgłosy z silnika podchodziły z łańcuszka rozrządu to jeszcze pół biedy - bo i tak pasuje powoli zmienic w takim roczniku... ale gwarancji nie mam dlatego prosiłem o wycenę wszystkich rzeczy, które podejrzewam że mogą być przyczyną.

 

Żeby nie było - motocykla na żywo nie widziałem gdyż jestem na etapie zbierania info na jego temat. Swoje opinie oparłem na komentarzach Właściciela moto na forum i jego pytań dotyczących serwisu.

 

Jeszcze raz proszę o wycenę tak abym mógł próbować negocjować cenę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez krycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana łańcucha napędowego + zębatki trochę przesadziłeś. Jest to jakieś 350zł w sklepie za zestaw dwóch zębatek i łańcucha. Chyba, że chcesz kupić coś wyższej klasy. Nie liczę tu oczywiście robocizny. A o reszcie nie mogę nic powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o wycenę następujących czynności serwisowych (lub potwierdzenie, bądź zanegowanie podanych przeze mnie cen, a wynalezionych na sieci) związanych z naprawą motocykla GS 500:

 

- wymiana łańcucha napędowego + zębatki - ok. 500zł?

- wymiana łańcuszka rozrządu - 350zł?

- luzy na wale lub sforzniach - nie mam pojęcia co wymienić i ile to kosztuje

Dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

ja bym się w to nie pchał raczej... cena cena nie jest specjalnie okazyjna, a stan mocno podejrzany... poszukaj czegoś innego raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również radzę ci szukać innego egzemplarza, chyba że właściciel się wypowie na forum i zagwarantuje stan motocykla. Ale jak masz kupić i później sobie w brodę pluć to jest to bezsensu.

 

Łańcuch i zębatki (D.I.D) do GS-a to koszt ok 350 zł (jak pisali poprzednicy) a z wymianą powinienneś sobie poradzić sam.

 

Natomiast łańcuszek rozrządu (D.I.D) do GS-a kosztje ok. 150zł Wymiana w zależności od serwisu, ale tu jak się nie znasz to lepiej samemu nie próbować.

 

Co do luzów na wale lub sworzniach się niewypowiadam bo nie wiem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum i coś kręci?

 

Pytałem o moto przez allegro - nie chwaliłem się że mam dostęp do histori jego postów gdzie opisywał swoje problemy...

 

Co do samych GS'ów - no dużo ich, ale w owiewkach to już nie tak różowo (a takie mnie interesują)...

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sie skupiaj na mechanice, a potem na bajerach typu owiewka. A już sprzęta, w którym coś sobie puka (panewki itp) to za nic bym nie kupił, a nawet nie chciał za darmo. Ludzie czasami sie pchają w takie okazje, a potem jest płacz (i słusznie ;)) że naprawa wyniesie połowę ceny motocykla (zakładając że ma to być zrobione dobrze).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...