Skocz do zawartości

Smarowanie łanucha


Rekomendowane odpowiedzi

hipol wg mnie odpada - smarowalem w ten sposob lancuch, przednia zebatke wcielo kompletnie w 2 miesiace.

 

ja smarowalem Vavoline`m, teraz mam jakies psikadlo Motip. Mam wrazenie ze Vavoline jest lepszy, ale cena 34 zl

 

Mozliwe ze przeznaczony jest on nie do motorow off-road tylko szosowek. A to jest roznica. Te off roadowe nie przyciagaja piachu i nie zmywaja sie szybko od wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nic sie do niego nie lepi.

To jak ten smar trzyma sie na lancuchu?

 

warto kupić smar grafitowy (cena ok 3 zł) wsmarować dosyć obficie w łańcuch i wypalić palnikiem jego, lub podgrzać w garnuszku. Smar dogłębnie wtopi się w cały łańcuch,

Taaak smar sie wtopi w lancuch a wysoka temperatura z palnika wytopi oringi i lancuch mozesz sobie powiesic na drzwiach garazu. Ten sposob mozna stosowac do starych lancuchow gdzie nie ma uszczelnien.

 

Najlepiej gdy ktos podaje swoja metode smarowania lancucha niech poda na ile mu starcza ten lancuch. U mnie lancuchy chodza okolo 35-40 tys km. Po kazdej dluzszej trasie lub przed trasa lancuch smaruje olejem przekladniowym BP ISO 300(jest to olej przemyslowy do mocno obciazonych przekladni gdzie moce silnikow elektrycznych siegaja nawet do 300 kW), wczesniej zanim mialem dostep to takiego oleju stosowalem hipol. W trasie uzywam zwyczajnych ketenspray-ow co okolo 300km (przy tankowaniu) lub gdy wyraznie jest suchy np.po jezdzie w deszczu. Uzytkowanie motocykla to okolo 20-25% lekki teren, reszta szosa przewaznie z pelnym obciazeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ancuch smaruje olejem przekladniowym BP ISO 300

 

Mozna to kupic na kazdej stacji BP?

Jak skutecznie tego uzywac?, nakładac na wewnetrzna storne lanucha, czy ostro wysmarowac wszystko?

 

Po kazdej dluzszej trasie lub przed

Nie rozrzuca go na boki?Jak tego unikasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to kupic na kazdej stacji BP?

Jak skutecznie tego uzywac?, nakładac na wewnetrzna storne lanucha, czy ostro wysmarowac wszystko?

Nie rozrzuca go na boki?Jak tego unikasz?

Jest to olej przemyslowy, nie kupisz na stacji. Jest w beczkach po 30l. Gestszy od Hipola. Smaruje pedzlem caly lancuch, bez przesady aby nie skapywalo. Zawsze cos ospadnie od lancycha w czasie jazdy ale lepiej czyscic felge niz wymieniac lancuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje sparować łańcuch PO JEŹDZIE a nie przed.

Gdy kończymy jazdę łańcuch jest ciepły i będzie lepiej wchłaniał smar.

Poza tym smar będzie się wchłaniał i stygł całą noc, jeśli posmarujemy przed jazdą to odrazu duża część smaru zostanie wypchnięta siłą odśrodkową gdy łańcuch będzie pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem przez ostatni sezon motula OFFROAD (pozostawia żółty nalot)- b.dobry - faktycznie nie klei brudu w takim stopniu jak olej przekłaniowy. Aczkolwiek ostatnio stosuję przekładniowy (przed i po jeździe - myję moto myjką ciśnieniową)- gdy wpakujesz moto po polana w błoto to po prostu ŻADEN środek nie ma szans....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z wami z smarowaniem łańcucha sprayem, ale to jednak krótkotrwały efekt. warto kupić smar grafitowy (cena ok 3 zł) wsmarować dosyć obficie w łańcuch i wypalić palnikiem jego, lub podgrzać w garnuszku. Smar dogłębnie wtopi się w cały łańcuch, oprócz tego co jakis czas trzeba przesmarować sprayem

 

jasne nie ma to jak ugotować albo przypalic palnikiem łańcuch na oringach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...