Skocz do zawartości

Kask otwarty czy ze szczęką na cruiserka.


Rekomendowane odpowiedzi

Nolan (chiński, wagarancja rok max 2) w Polsce około 800 zł, Shoei Qwest (made in japan, gwarancja 5 lat + gratisowe wymiany mechanizmów) za granicą 1200 zł w fajnym malowaniu (wysyłka kurierem gratis). Przemyśl temat :)

 

chyba musiał Ci być strasznie niewygodny ten n85 :P - widać masz konkretny uraz, szkoda tylko, że w innych tematach nie potrafiłeś nawet odpowiedzieć co Ci konkretnie nie pasowało

skąd informacje o chińskiej produkcji?

miałem kilka kasków nolana i wszystkie były wyprodukowane we włoszech

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jestem zwolennikiem szczękowców

miałem n102 teraz mam jakieś gówno ale jak kasa będzie to znowu powrócę do nolana

niektórym może nie pasować to, że są faktycznie ciężkie w porównaniu do orzechów czy integrali ale uniwersalnośc wynagradza mi to w 100%

jadę po mieście - szczena otwarta, jadę autobaną - zamykam

niewątpliwymi zaletami szczękowców jest to, że można zapalić fajkę nie zdejmując kasku, zjeść hot doga na stacji czy po prostu spytać kogoś o drogę

co do rodzaju "klaustrofobii" - też mam coś takiego, jak jadę powoli lub stoję na światłach w integralu z zamkniętą szybą - czuję jakbym się dusił, chociaż niby powietrze jest

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba musiał Ci być strasznie niewygodny ten n85 :P - widać masz konkretny uraz, szkoda tylko, że w innych tematach nie potrafiłeś nawet odpowiedzieć co Ci konkretnie nie pasowało

 

Wiesz co, N85 miał kilka fajnych rzeczy typu rozszczelniany wizjer albo pinlock, ale miał zasadniczą wadę: duża skorupa i lipny środek. Efekt był wiadomy - kask się "ugniótł" i szybko był za duży, mimo odpowiedniego rozmiaru na początku (branego z zapasem). Dodatkowo aerodynamicznie porażka, od początku latała mi głowa przy próbie zerknięcia za ramię powyżej 140 km/h, czego w Shoeiu nie mam. Dodatkowo bardzo mocno odczuwalny efekt podnoszenia kasku przy większej prędkości (czego też w japońcu nie stwierdziłem).

 

Gdyby Nolan kosztował 600 zł, a Shoei 2000 zł to oczywiście nie byłoby tematu. Ale różnica nie jest wcale taka duża, dlatego IMHO warto się zastanowić.

 

Ps. oczywiście macie rację, że Nolany są produkowane we Włoszech. Niestety chyba to niewiele zmienia w kwestii jakości i trwałości :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nolan n85 - 900zł

shoei qwest - 1650zł (nie ma nawet wyjmowanej wyściółki)

shoei xr1100 - 1850zł

to są średnie ceny integrali w oficjalnych sieciach dealerskich

jeśli dwa razy wyższa cena to dla Ciebie nie jest różnica to ok - tylko nie wiem dlaczego masz dylemat przy kupnie drugiego motocykla na tor skoro to tylko drugie tyle

 

jeśli chodzi o trwałość i jakość - zanim rozpieprzyłem się w nolanie n102, zrobiłem nim lekko licząc sporo ponad 100tyś km (używane prawie dzień w dzień, zakładany i zdejmowany kilka razy dziennie), gdyby nie wypadek to pewnie dalej bym w nim jeździł

 

i żeby nie było - nie sprzedaje nolana :icon_razz:

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, jeżeli pójdziesz do sklepu w Polsce to faktycznie tyle Ci wyjdzie. Ale jeżeli wiesz, jaki rozmiar, to ten sam kask możesz kupić o 500 zł taniej. A wtedy robi się na maxa konkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeden i drugi wyrwiesz o 1/3 taniej, co w przypadku Nolana daje śmieszne kwoty. Sherman, przyznaj się, po prostu zapierniczałeś tak szybko, że Nolan się wybił w środku :).

Jak ktoś kupi od razu shoeia czy coś podobnego, to nie wie że ma dobry kask, i zaczyna narzekać. Dlatego bardzo dobrze jest wcześniej poużywać jakiegoś shitu (ale taka nauka kosztuje... tyle co taki przykładowy szajs właśnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz Shoei'a za granicą to gwarancję też masz za granicą

pozdrawiam

Krzysiek

 

Nie zgodzę się z tym, producent bieże ofpowiedzialność za swój produkt w każdym miejscu jego sprzedaży więć jeśli Shoei kupiony był np. w Niemczech czy Angli może być reklamowany np.w autoryzowanym punkcie Shoei w Polsce.

 

Choć z drugiej strony Polska to jednak dziki kraj :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za integralnym ewentualnie szczekowce- ale jezdzic z otwarta szczeka bym sie nie odwazyl, widzielicie goscia po wypadku motocyklowym w kasku typu jet, bez nosa brody z jezykiem i zył, cos okropnego, otwierac szczeke to mozna na postoju jak mozna z kims pogadac albo na stacji benzynowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam włoskiego Nolana n102, a jednak następny będzie Shoei

 

małża jeździ w Multitecu i jest zachwycona, do tego genialny serwis posprzedażowy

 

obecnie multiteci mozna znaleźć za ok. 320€

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei ma wprowadzić niedługo do sprzedaży nowy model szczękowca - Neotec

jeśli Multitec miałby kosztować mniej niż 1000zł to może się skuszę :icon_razz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-motocyklowy-shoei-neotec-czarny-metalik,p,53138

 

Cena multiteca niestety na razie nie spada, chociaż można upolować w zimie "promocję".

Swojego multiteca kupiłem zeszłej zimy za 1424zł. W moto-akcesoria w Poznaniu.

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja poluję na coś takiego http://moto.allegro....2038676150.html jest uniwersalny tylko ta cena :banghead: Ale na bezpieczenstwie się nie oszczędza - podobno.

pozdr.

 

Też mam teraz chrapkę na ten kask. Podoba mi się jego wykonanie i to, że jest w nim duża szyba (jak w otwartym) a i szczękę ma się osłoniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...