Skocz do zawartości

Kask otwarty czy ze szczęką na cruiserka.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Pytanie jak w temacie... Miby najważniejsze jest primo: bezpieczenstwo, secundo: wygoda, ale wiadomo jak łatwo jest nasiać lipy...

Np wujas ktory jeździć Heritagem jak mu z takim pytaniem wyskoczyłem to powiedział że nigdy nie założyłby zamknietego garnka...

Jednak wielokrotnie widziałem gostków w szczękowcach na cruiserach, może w wiekszości (albo i zawsze?) były to jakies custowy/power cruisery...

Ja zamierzam ze wzgledów praktycznych (cichszej i bezpieczniej) oraz finansowych (juz taki kask mam) jeździć na V-Starze w zamknietym garze...

Niby każdy ma prawo jeździć jak chce ale chciałbym sie dowiedzieć czy to nie przegięcie pałki.

Edytowane przez FhissT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie podejscie do tego:Kask jest po to zeby chronil moja dynie a nie zeby

fajnie wygladala :wink: a poza tym jest wystarczajaco poszyta :biggrin:

Kolega w zeszlym sezonie rabnol golebia przy okolo 90km/h :crossy:

niestety golab na miejscu zginol :wink: wizjer w d..e ;) a kolega

wyladowal w pobliskim szpitalu,aha, on smiga w szczekowcu.

Jak by sie to zajscie skonczylo gdyby smigal w takiej polskorupce? ;) hmm....

 

Ale to jest tylko moje podejscie do tego tematu ;) natomiast Inni musza sami

zadecydowac co jest najwazniejsze!

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Słuchajcie koledzy, mam do Was pytanie odnośnie kasku. I wiem że zaraz mnie admin opierdzieli ale te pytanie jest związane z naszym motocyklem a właściwie z jego szybą. Ale do rzeczy. Rozglądam się już od początku kiedy kupiłem motor za kaskiem, i czas w końcu coś kupić. Jak pamiętacie już kiedyś chciałem kupić integrala (bo nasz motocykl bardziej traktuję jak turystyka niż choppera) ale już się rozmyśliłem i teraz niemal jestem pewny że chcę taki kask Scorpion EXO-100 i chyba w kolorze białym. Taki kas jest tutaj http://allegro.pl/kask-otwarty-scorpion-exo-100-jet-skuter-chopper-l-i2041301767.html

Od kilku dni zbieram informację o tym kasku i ma dobre opinie ale prawie każdy potwierdza że w nim wieje. W związku z tym że nasze motocykle mają takie wielkie szyby to powiedzcie mi drodzy koledzy jak to jest przy większej prędkości, czy dam radę w takim kasku za tak dużą szybą? Mam skłonności klaustrofobiczne, nie lubię nawet golfa bo się duszę, dlatego też kask też ma być otwarty. Kiedyś po osiedlowych uliczkach, przy niskiej temperaturze, nawinąłem kilka kilometrów w samej czapce i wcale nie wiało, ale nie przekroczyłem 50km/h. I drugie pytanko, czy w tego typu kasku można zamontować interkom? Pytam ponieważ ten dół kasku, te "uszy" są elastyczne i nie mam pojęcia jak się montuje ten mikrofon.

 

Bardzo fajny ten filmik Arturze. Muzyka jak w niemieckich filmach erotycznych :biggrin: ale prezentacja spoko. Bardzo fajny ten podnośnik

 

To skomentowałeś ten pierwszy filmik ale to co faceci na tym drugim filmie wyprawiają to szok, nigdy nie pomyślałem że taki podnośnik może być tak stabilny.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=2Bqn2KpKWfg

 

Wydaje mi się że olej wraz z filtrem najlepiej wymieniać na kołach a nie na podnośniku. Jak dokonywałem tego procederu jeszcze na Royalu pamiętam że spuszczałem olej na moto postawionym w pionie ale gdy go przechyliłem stawiając na stopce trochę oleju jeszcze wylecjało :eek:

 

Bo może jest tak że olej się spuszcza na stopce? Może korek spustowy jest tak umieszczony żeby olej zlatywał jak motor stoi na stopce ale o tym może piter 1600 coś będzie wiedział.

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy, mam do Was pytanie odnośnie kasku. I wiem że zaraz mnie admin opierdzieli ale te pytanie jest związane z naszym motocyklem a właściwie z jego szybą. Ale do rzeczy. Rozglądam się już od początku kiedy kupiłem motor za kaskiem, i czas w końcu coś kupić. Jak pamiętacie już kiedyś chciałem kupić integrala (bo nasz motocykl bardziej traktuję jak turystyka niż choppera) ale już się rozmyśliłem i teraz niemal jestem pewny że chcę taki kask Scorpion EXO-100 i chyba w kolorze białym. Taki kas jest tutaj http://allegro.pl/ka...2041301767.html

Od kilku dni zbieram informację o tym kasku i ma dobre opinie ale prawie każdy potwierdza że w nim wieje. W związku z tym że nasze motocykle mają takie wielkie szyby to powiedzcie mi drodzy koledzy jak to jest przy większej prędkości, czy dam radę w takim kasku za tak dużą szybą? Mam skłonności klaustrofobiczne, nie lubię nawet golfa bo się duszę, dlatego też kask też ma być otwarty. Kiedyś po osiedlowych uliczkach, przy niskiej temperaturze, nawinąłem kilka kilometrów w samej czapce i wcale nie wiało, ale nie przekroczyłem 50km/h. I drugie pytanko, czy w tego typu kasku można zamontować interkom? Pytam ponieważ ten dół kasku, te "uszy" są elastyczne i nie mam pojęcia jak się montuje ten mikrofon.

 

 

Ja tam jeżdżę w szczękowcu i polecam taki kask ze względu bezpieczeństwa. Taka skorupka to na miasto może się i nada ale ja bym nie śmigał w dalszą trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś taka amerykańska strona live to ride ride to die, tam było zestawienie wypadków motocyklowych i obrażeń głowy, z tego co pamiętam to spory procent przypadał właśnie na szczękę więc taki orzeszek to spore ryzyko. Jazda motocyklem zwłaszcza w naszych warunkach sama w sobie posiada duży element ryzyka więc osobiście staram się go nie powiększać jazdą w orzechu. Podobnie jak ar2r mam szczękowca. Mój to Caberg Trip bądź Rhyno - różnie był zwany na różnych rynkach, który o dziwo jak się dowiedziałem ponad rok po zakupie wypada bardzo dobrze w testach wg http://sharp.direct.gov.uk/. Szczękowiec jest wg mnie najbardziej uniwersalny i łączy cechy integrala i kasku otwartego więc sądzę, ża warto rozważyć taką opcję a i z montowaniem interkomu nie będzie problemów.

 

Znalazłem obrazek z tej amerykańskiej strony o której wspominałem.post-54668-0-57905000-1326875860_thumb.jpg

Edytowane przez Marsinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce od Dyzia "Motocyklista doskonały" jest obszernie opisane, który element jest najbardziej narażony. Ja mam integrala. Każdy szanujący się powie, że orzech to nie kask.

 

No chyba, że warunki są nie do zniesienia. Jak jechałem nad morze w 34 stopniach to też nie patrzyłem na bezpieczeństwo tylko wybrałem się dżinsach.

 

Wybór należy i tak do ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku chciałem szczękowca, na integrala się nie zdecyduję ponieważ mam skłonności klaustrofobiczne. Wychodzi na to że powinienem kupić szczękowca a na pod orędziu mieć orzeszek na bardziej ciepłe dni. Chyba żeście mnie przekonali koledzy. Dzięki za porady i sugestie w tym temacie. Muszę szybko zamówić kask bo czuję na plecach cieplejsze dni i trzeba będzie nawinąć parę kaemów.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja poluję na coś takiego http://moto.allegro.pl/kask-n43-air-nolan-n43air-n-com-zabrze-gwa-r-xl-i2038676150.html jest uniwersalny tylko ta cena :banghead: Ale na bezpieczenstwie się nie oszczędza - podobno.

pozdr.

Edytowane przez BORYS69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja poluję na coś takiego http://moto.allegro.pl/kask-n43-air-nolan-n43air-n-com-zabrze-gwa-r-xl-i2038676150.html jest uniwersalny tylko ta cena :banghead: Ale na bezpieczenstwie się nie szczędza - podobno.

pozdr.

polecam, sam pomykam już 2 sezony w tej skorupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan (chiński, wagarancja rok max 2) w Polsce około 800 zł, Shoei Qwest (made in japan, gwarancja 5 lat + gratisowe wymiany mechanizmów) za granicą 1200 zł w fajnym malowaniu (wysyłka kurierem gratis). Przemyśl temat :)

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...