Skocz do zawartości

YAMAHA TTR 600E


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam wiem że była już mowa o odpalaniu ttr600 ale mam pytanie mogłby mi ktoś powiedzieć dlaczego moja ttr tak ciężko pali jak jest zimna może to wina świecy ale zawory do ustawienia bo z tego co wiem poprzedni właściciel mówił że ich wgl nie ustawiał ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cieżko palić przez źle wyrególowane zawory, jeśli jest tam rególacja śrubkowa, a poprzedni właściel nie rególował ich, to trzeba je wyrególować, chociasz niewiadomo ile na nich zrobił.

Moze też to być spowodowane silnim mrozem. Może to być wina świecy, jak najbardziej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiem że była już mowa o odpalaniu ttr600 ale mam pytanie mogłby mi ktoś powiedzieć dlaczego moja ttr tak ciężko pali jak jest zimna może to wina świecy ale zawory do ustawienia bo z tego co wiem poprzedni właściciel mówił że ich wgl nie ustawiał ? :D

 

 

Cięzko tzn jak?

Ciężko jej w ogóle zagadać ? Pali-gaśnie? Zalewa ci sie podczas kopania? Jakieś spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sie pali bez gazu, pewnie nie umiesz jej kopac

 

 

I właśnie tu jest pies pogrzebany. Jak gaźnik jest niewyregulowany to może właśnie nie chcieć zagadać bez gazu.. miałem właśnie taki przypadek z miesiąc temu u jednego kolegi.

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cieżko palić przez źle wyrególowane zawory, jeśli jest tam rególacja śrubkowa, a poprzedni właściel nie rególował ich, to trzeba je wyrególować, chociasz niewiadomo ile na nich zrobił.

 

Nie chce sie czepieć, ale dla własnego dobra słownik ortografii postudiuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok motor dzisiaj zapalił za 3 kopem i to bez gazu :PP Słuchajcie nie ma może jakiegoś sposobu żeby się lżej kopało bo gdy motor zgaśnie tam w terenie mówię tu np. o plaży to sam go nie odpalę :((

 

 

Nie bardzo :crossy:

Można w extremalnych momentach świece poluzować lub wykręcić :biggrin: . Zawory przyciasno ustawić :biggrin: Będzie lżej...

A na poważnie to jak ciężko sie kopie - ma kompreche. To chyba dobrze , nie?

Ciężko niestety to pogodzić. Pomógłby ręczny deko ale ttr nie ma...

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom kompresje ma naprawdę niezłą >> Widzę kolego że dużo wiesz o tym sprzęcie mam jeszcze jedno pytanko bo ttr ma zajebis*y moment obrotowy co jest wielkim plusem tej maszyny i czy można w jakiś sposób porównać tą maszyne np. do fullcrosowych 450 chodzi mi głównie o moment obrotowy ? czy te 450 aż tak daleko odbiegają mocą ?:P

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom kompresje ma naprawdę niezłą >> Widzę kolego że dużo wiesz o tym sprzęcie mam jeszcze jedno pytanko bo ttr ma zajebis*y moment obrotowy co jest wielkim plusem tej maszyny i czy można w jakiś sposób porównać tą maszyne np. do fullcrosowych 450 chodzi mi głównie o moment obrotowy ? czy te 450 aż tak daleko odbiegają mocą ?:P

Na fullcrossach 450 nie jechałem, zdarzyło sie na enduro. Ale wg mnie ttr nie ma sensu porównywać z jakąkolwiek nowszą enduro 450 ( lub około tej pojemności). Za ttr jest tylko trwałość i totalny minimalizm serwisowy potrzebny w ujeżdżaniu , a przeciw ttr w takim porównaniu CAŁA RESZTA. Jest za słaba, za ciężka, za wysoka, zbyt nieporeczna. Niby moment ma ale jak porównasz z 450/525, czy nawet z drz 49KM to już ten moment blednie. Wymienione maszynki zdecydowanie lepiej zapie**alają wg mnie , o parametrach użytkowych (np wadze i poręczności nie wspomnę)

Zresztą co tu porównywać to konstrukcja wywodzaca sie z tt z lat 80-tych - wtedy to było hardenduro. "Dobiła" ją z własnej stajni wr, potem w 99-tym roku jak pokazano exc, które chyba rok później weszło do produkcji ttrce do reszty mina siadła (wcześniej przedsmak dało LC4 - w sumie nie wiem co pierwsze było wr czy exc?), także dr-z/crf. Chyba niedawno w Motocyklu w teście używek fajnie to ujęli. ttr zaczęła jako pełnoprawne na ówczesne czasy hardenduro ale szybko skończyła jako "ofiara postępu technologicznego" - jako softenduro.

Ale do fajnego endurzenia sie nadaje. Przeciez tu liczą sie też umiejętnosci - dla jednego to bedzie moto trudne do zaakceptowania w trudnym/cięzkim terenie, inny biker sobie jakoś poradzi. Ja na razie nie powiem na nią złego słowa. Trzeba trzeźwo patrzeć na możliwości sprzęta oraz swoje i...cieszyć sie jazdą na tym co sie ma :biggrin: :crossy:

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO mam zamiar przesiąść się na KTM 525 żeby już nie zmieniać co roku moto :D TTR kupiłem jakieś 1 miesiąc temu i myślę że przez to pół roku będę wstanie wyciągnąć z niej całą moc dlatego po lecie kupuje już coś konkretnego :P Mam nadzieje że mocy mi wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO mam zamiar przesiąść się na KTM 525 żeby już nie zmieniać co roku moto :D TTR kupiłem jakieś 1 miesiąc temu i myślę że przez to pół roku będę wstanie wyciągnąć z niej całą moc dlatego po lecie kupuje już coś konkretnego :P Mam nadzieje że mocy mi wystarczy :D

 

 

A to ciekawe co piszesz... Bo co jest grane, że ttrowcy na 520/525 się chcą przesiadać? Wypisz-wymaluj u mnie teraz to byłby bardzo chętnie widziany scenariusz :clap: (stąd moja kobyłka jest do wzięcia) - choć cały czas brzęczy też gdzieś jeszcze chęć polatania na 2T (exc 300)

Ja miałem okazję się przelecieć katmanem 520 Pabla78 z forum (z którym sie włóczymy tu i tam na moto) . To jest świetna maszyna. Potworek ale bardzo przyjemny. Świetne moto gdy już sie co nie co latało, wie sie czego sie chce i chce sie sprzęta na dłużej. Latamy razem i jakoś w leśnym endurzeniu mój sprzęcik trzyma fason i tempo, także w ganianiu nawet ostrym po lesie i szutrach spokojnie można nadążyć i nie być na ttr maruderem. No ale doznań wrażeń dodatkowych takich jak na pomarańczy niestety już mniej. Gorzej gdy teren staje sie dość wymagający...

 

:biggrin: Święty Mikołaju pamiętaj byłem grzeczny przecież :biggrin:

 

Pozdro

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...