Skocz do zawartości

Prośba o ciszę


krzysztp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pewien sposob na gleboki sen ... :icon_mrgreen:

 

Pewno ze jest: :biggrin: :biggrin: albo dla pewnosci jeszcze :flesje: :flesje: :flesje:

 

A dzwiek taki to tylko uspokaja w porownaniu z tirami pociagami tramwajami i autobusami.

Ciesz sie ze tylko takie odglosy dochodza do twojego okna :icon_mrgreen:

Edytowane przez PaleSatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dynamiczne dźwięki tlumików pobudzają. Zasypiam wtedy z poczuciem winy

- znowu wypiłem o dwie szklaneczki za dużo, a chlopaki jeszcze żyłują :)

 

I oczywiście sięgam po następną szklaneczkę. Mieszkam między Puławską a Belwederską.

Edytowane przez maxt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że lubicie odgłos pałowanych silników i wyprutych wydechów (dla mych uszu też stanowi on balsam :buttrock: ), ale pamiętajcie, że nie każdemu musi on odpowiadać i że przez takie hałasy ludzie mogą nas jeszcze mniej lubić. :buttrock: Swego czasu rozważałem zakup głośniejszego tłumika do Bandita (głównie dla bezpieczeństwa - żeby być lepiej słyszalnym), jednak zrezygnowałem, m.in. dlatego że często zdarza mi się wracać do domu o 3-4 nad ranem, a nie chciałbym stawiać całego osiedla na nogi. Staram się nie utrudniać życia ludziom i tego samego oczekuję od nich: np. że nie będą rozpoczynać remontu mieszkania o 8 rano, gdy przewracam się na drugi bok.

 

Jest coś takiego jak zatyczki :icon_razz: :icon_rolleyes:

Owszem, stoppery stanowią jakieś rozwiązanie, chociaż to raczej półśrodek - całkowicie hałasu nie wyeliminują.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że w nocy pod waszymi oknami chodzi zawodząca pielgrzymka. Albo, że sąsiadka słucha całą dobę radia z ryjem. Oczywiście głośno, bo jest stara i głucha. No i dla niej to melodia piękniejsza niż cokolwiek.

Nie wk**wiłoby was to?

pzdr

 

PS. Czym wy się rajcujecie, szlifierką na wysokich obrotach :buttrock: ?

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, że sąsiadka słucha całą dobę radia z ryjem. Oczywiście głośno, bo jest stara i głucha.

Ja tak mam :buttrock:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że w nocy pod waszymi oknami chodzi zawodząca pielgrzymka. Albo, że sąsiadka słucha całą dobę radia z ryjem. Oczywiście głośno, bo jest stara i głucha. No i dla niej to melodia piękniejsza niż cokolwiek.

Nie wk**wiłoby was to?

pzdr

 

PS. Czym wy się rajcujecie, szlifierką na wysokich obrotach :wink: ?

 

 

Z tą pielgrzymką to faktycznie zabrzmiało jak horror :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hałasów związanych z bliskim otoczeniem,to przez 2 tyg też miałem problem,mianowicie polegał on na regularnym budzeniu sie ok.7.30.Wiadomo,są wakacje i lubie sobie do tej 9 przynajmniej pospać,a tu przez 2 tyg pobudka 1.30 h wczesniej bo sąsiad robi remont domu i pracownicy włączają betoniarke,a przy zamkniętym oknie nie będe kimał gdy rano jest juz z 25 C

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to czytają...

Chodzi o to, że jazda o 2-3 w nocy na ścigach ze sportowymi wydechami i osiąganie kilkunastu tys obrotów zakłóca sen kilku tysiącom (może setkom) ludzi co najmniej w odległości kilometra od katowickiej. Panowie- jeśli musicie- to róbcie to w dzień może...

pzdr

k

 

 

Zapraszam do mnie, na Świętokrzyską. Tyle że jak ja to słyszę to się uśmiecham przez sen. Moja kołysanka.

 

:icon_razz:

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam inny - miałem tak samo :-). I to do późnego wieku lat 6, dzięki czemu mogłem się zawsze wymigac od odkurzania :-P.

Ale raczej nie chciałbym słuchać nocą wycia silników przez dłuższy czas. Rozumiem, że mogą przejechać raz czy dwa, ale krążyć w kółko? Po co? Nie lepiej sobie przejechać na jakąś rzadziej odwiedzaną krótką traskę? Po ciemku no całkiem nowe przeżycie :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :icon_mrgreen:

 

Czytam posty i śmieję się do łez. Mieszkam na Woli ,przy Trasie Toruńskiej, jak najbardziej nadającej się do nocnych ścigów( nie namawiam do złego), a pracuję przy Powązkowskiej, a tam często latają fajne maszyny. Silniki pięknie "mruczą". Tak więc tego rodzaju muzykę mam zapewnioną non stop. :icon_rolleyes: :wink:

 

Oczywiście rozumiem osoby starsze, ale cóż ...są sprawy ,których nie da się przeskoczyć ;)

 

 

Pzdr, pszczoła 35

 

Prościej, Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak jest trasa to TIR'y też hałasują a jak ktoś mieszka bliżej to i potrafią się meble trząść jak taki przeładowany obok przejedzie... Tramwaje też potrafią "dokopoać"... A mam kumpla który mieszka obok torów kolejowych ! I też na początku jakoś to przeszkadzało ale później się człowiek przyzwyczaił i już nawet nie słyszy, tylko jak w rozmowie przeszkadza jakiś hałas to się "rejestruje" że pociąg przejechał... :) A odgłos moto to przynajmniej póki co dla mnie też jest miły... I jak słyszę w nocy gdzieś kawałek dalej to sobie myśle żebym też sobie pośmigał... :icon_mrgreen:

Mnie przeszkadzają pijackie śpiewki zaraz pod oknami albo na klatce schodowej na półpiętrze...

 

Ale Olsen dobrze gada... Nie wszyscy to lubią, dlatego jak wracam do domciu to na osiedlu staram się na malutkich obrotach, grzecznie do garażu... Bo mój wydech raczej cichy nie jest :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...