Skocz do zawartości

SZCZĘKOWY AIROH!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio rozglądałem się troszke za nowym kaskiem. Jako że podobają mi się szczękowce trafiłem na kaski firmy AIROH. Mam jednak dylemat co do wyboru modelu. Oto kandydaci:

 

http://allegro.pl/item214205259_nowosc_szc...arszawa_fv.html

 

http://allegro.pl/item215237627_nowosc_kas...em_fv_w_wa.html

 

Dylemat polega na tym ze nie wiem który z nich jest lepszy. Niby cena wskazuje na wyższość Mathisse RS ale czy w tym wypadku nie płaci się za nowoczesny design? Panowie coś o materiałach, wentylacji, praktyczności, komfortowi jeśli ktoś miał kontakt to prosze o opinie.

 

POZDRAWIAM :biggrin:

Edytowane przez piotr7557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie tych dwóch opiera się na wykończeniu: sv55 to wyższy model niż mathisse, tyle że ten drugi na tej aukcji jest lakierowany, a sv55 w wersji sport (nie żadne "s") czyli bez lakieru

tu masz dla porównania cenę mathisse'a w wersji sport: http://allegro.pl/item217469838_kask_szcze..._r_s_nowy_.html

 

niejedną klawiaturę zamęczono również i na tym forum w temacie kasków szczękowych; w skrócie rzecz ujmując sv55 jest jak najbardziej godny polecenia w tym przedziale cenowym

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inny sklep internetowy oferujący AIROHY, różnica w cenie najnowszych modeli lakierowanych to 50 zł (bardzo niewiele) SV kosztuje więcej.

 

Jednakze jeśli bardziej podoba mi się design Methisse i jego wydaje mi się większy wizjer, kupując go bede czuł różnice jakości pomiędzy nimi? czy moze diabeł siedzi gdzieś w szczegółach typu rodzaj plastiku i inne techniczne sprawy?

Edytowane przez piotr7557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua niestety jesteś w błędzie i to poważnym.

Wyższym modelem spośród tych 2jest Mathisse RS i to nie tylko ze względu na cenę. Ale przede wszystkim na możliwość przerobienia go bez większego problemu na kask typu Jet.

A co do:

a sv55 w wersji sport (nie żadne "s") czyli bez lakieru

Oznaczenie "S" w kaskach SV55 to oznaczenie NOWEGO modelu na rok 2007/2008 z możliwością podłączenia bluetooth i nie ma to nic wspólnego z tym że kask jest w wersji malowanej lub nie.

 

Przytoczyłeś również przykład kasku mathisse sport czyli najniższego modelu szczękowego Airoha. Zwróć uwagę na to że mathisse sport w porównaniu z mathisse rs nie ma przeciwsłonecznej blendy oraz nie ma wyciąganego środka. Jest różnica w wykończeniu szczegółów takich jak, dokładość odlewu, dodatkowa warstwa farby, wykończenie paska mocującego i jeszcze wiele szczegółów.

 

Jeśli chcesz kupić SV55 sport to celuj w wersję SV55S sport ponieważ jest znacznie poprawione wyciszenie oraz design w porównaniu z kaskiem SV55 sport BEZ OZNACZENIA "S".

 

 

Jednakze jeśli bardziej podoba mi się design Methisse i jego wydaje mi się większy wizjer, kupując go bede czuł różnice jakości pomiędzy nimi? czy moze diabeł siedzi gdzieś w szczegółach typu rodzaj plastiku i inne techniczne sprawy?

 

Będziesz czuł różnicę i to dużą ponieważ SV55 dużo lepiej leży na głowie poprzez zupełnie inny i gróbszy profil wyścółki. Poza tym SV55 ma większy wizjer niż mathisse, przez to że mathisse ma dość wysoko poprowadzoną górną linie szczęki na jej środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzięki za fachową pomoc!!

 

 

...ale zaraz cos tu sie nie zgadza. Zerknijcie: http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&...d_dir=72&page=2

 

SV55S Sport Bloototh jest 200 zl tanszy od SV55 2007 i SV55s Blotoothline... gubie sie w tym powoli :]

Edytowane przez piotr7557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV 55S to najnowszy model , tak jak napisał kolega mattir i choćby dlatego radzę rozglądać się za nim a nie za "starym" SV 55. Mathisse RS to również dość nowy model i nie ma porównania z najtańszym Mathisse Basic (może oprócz kształtu skorupy). Sport to po prostu oznaczenie wersji nielakierowanej - wykonanej z czarnego plastkiu. Dla informacji podaje ceny u mnie :

- SV 55 Sport - 499zł

- SV 55 S Sport - 599zł

- Mathisse RS - 740zł

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad airohem ale zdecydowalem się na nolana n102 n-com

dałem 700zł

w standardzie:

pin-lock

wyjmowana wyściółka

blenda (niestety zewnętrzna)

lakierowany

 

gdy oglądałem airoha sv55 nielakierowanego doznałem rozczarowania

na skorupie widać łączenie - od razu skojarzyłem to z kaskami typu tiger czy mach :notworthy:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale zaraz cos tu sie nie zgadza. Zerknijcie: http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&...=72&page=2SV55S Sport Bloototh jest 200 zl tanszy od SV55 2007 i SV55s Blotoothline... gubie sie w tym powoli :]

 

SV55 bez żadnych oznaczeń typu sport/basic to najwyższy model SV55 na rynku.

Ma w komplecie:

-skórzany podbródek

-folie antifog

oraz ma również w dużo łatwiejszy sposób wyciąganą wyściółkę oraz jest lakierowany.

W chwili obecnej są w sprzedaży 4 modele SV55:

-SV55 sport "stary model SV"

-SV55S sport nowy model w możliwością podłaczenia bluetooth'a

-SV55 wersja malowana z tymi gadzetami które wymieniłem wyżej

-SV55S wersja malowana z możliwością podłączenia bluetootha i również z wyżej wymienionymi gadżetami.

 

gdy oglądałem airoha sv55 nielakierowanego doznałem rozczarowaniana skorupie widać łączenie - od razu skojarzyłem to z kaskami typu tiger czy mach

 

Nie jest to żadne łączenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Łączy sie dwie połowy kasku w Tornado i innych wynalazkach z Częstochowy :P

W SV55 ślad który nazwałeś "łączeniem" jest to ślad z odlewu. A dokładniej z łączenia połówek FORMY w których odlewa się kask. Nie jest on zamalowany jak w wyższej wersji SV stąd tej różnica w cenie.

 

 

KASKI np. NOLAN, AIROH, CABERH itp NIE SĄ ŁĄCZONE TYLKO ODLEWANE W CAŁOŚCI.

I proszę nie pisać takich bzdur bo jeszcze ktoś w to uwierzy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś również przykład kasku mathisse sport czyli najniższego modelu szczękowego Airoha. Zwróć uwagę na to że mathisse sport w porównaniu z mathisse rs nie ma przeciwsłonecznej blendy oraz nie ma wyciąganego środka. Jest różnica w wykończeniu szczegółów takich jak, dokładość odlewu, dodatkowa warstwa farby, wykończenie paska mocującego i jeszcze wiele szczegółów.

 

Ostatnie wersje Mathissa Sport mają wyjmowaną wyściółkę (zakup w 2006 r. na Allegro)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiro, dobrze że zaznaczyłeś na końcu "ALLEGRO" ponieważ żaden mathisse sport oferowany w polskiej sieci dilerskiej nie miał wyciąganego środka. To co Ty nazywasz mathisse sport jest najprawdopodobniej kaskiem Airoh Warrior II chociaż nie dam sobie za to obciąć ręki nie widząc Twojego kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiedziałem sie od faceta z Uhma-Bike, zresztą dośc niemiłego jak na sprzedawcę, to SV55 tez można przerobić na otwarty kask. Zestaw jakichś tam części do tego celu kosztuje podobno u nich 200 złotych.

 

Z tego co wiem to zestaw gratów do przerobienia szczękowca na jet'a do SC66 kosztuje 200zł. I przyznam się szczerze że pierwsze słyszę żeby SV55 przerabiać na Jet'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio rozglądałem się troszke za nowym kaskiem. Jako że podobają mi się szczękowce trafiłem na kaski firmy AIROH. Mam jednak dylemat co do wyboru modelu. Oto kandydaci:

 

http://allegro.pl/item214205259_nowosc_szc...arszawa_fv.html

 

http://allegro.pl/item215237627_nowosc_kas...em_fv_w_wa.html

 

Dylemat polega na tym ze nie wiem który z nich jest lepszy. Niby cena wskazuje na wyższość Mathisse RS ale czy w tym wypadku nie płaci się za nowoczesny design? Panowie coś o materiałach, wentylacji, praktyczności, komfortowi jeśli ktoś miał kontakt to prosze o opinie.

 

POZDRAWIAM :)

 

 

Polecam sv55/s, sam otrzymalem z motocyklem kask Airoh sv55 po niezlym upadku kask jest tylko lekko poscieranyi ma uszkodzone jedno mocowanie szybki->szybka praktycznie nieporysowana :) takze napewno bedziesz w nim bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiro, dobrze że zaznaczyłeś na końcu "ALLEGRO" ponieważ żaden mathisse sport oferowany w polskiej sieci dilerskiej nie miał wyciąganego środka. To co Ty nazywasz mathisse sport jest najprawdopodobniej kaskiem Airoh Warrior II chociaż nie dam sobie za to obciąć ręki nie widząc Twojego kasku.

 

Airoh Mathisse Basic Nero N/V Sport MT02, sam byłem zdziwiony jak sprzedawca powiedział, że środek jest wyjmowany i przy osobistym odbiorze sprawdziłem - wypina się

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...