Skocz do zawartości

jak zrobić żwawszy silnik w sendzie :D


damiaan91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, moge sie podzielić sie super odkryciem w sendzie, jak zrobić żeby silnik 2-sówowy chodził jak 4-sów, nie trzeba wkrecac w obroty, bo max moc jest już prawie w połowie obrotów czyli tak 4-5tys.

Otóż zrobiłem tak : zrobiłem 4dziurki w obudowie w filtra powietrza o średnicy tak około 2cm, i kupiłem większą dysze czyli miałem 67 a zwiększyłem na 80 na gaźniku dellorto 14mm. Wyczyściłem gaźnik i iglice ustawiłem najniżej żeby nie zalewał sie paliwem, mam znaczną poprawe przyspieszenia i predkości maxymalnej. Kiedyś jak miałem przebieg 13500km senda po założeniu zebatki z przodu 14z a z tyłu 53 na biegach od 3 zaczeła sie mulić nie miała siły, a na 6 to nie było o czym gadać zwalniał na prędkości :buttrock: , teraz po mojej małej przeróbce senda ma przezajebistego kopa od dołu własnie na tej zębatce i na przebiegu 27150km a na każdym biegu ostro przyspiesza nawet na 6 :P w czasie gdy założyłem zebatke na przód 13z moto przepieknie przyspieszało i jeszcze lepiej szło oczywiście to wiadome :P kiedyś gdy miałem problem uzyskać prędkość z 75km/h na 80km/h bo długooo sie rozpedzał teraz mam dotknięcie mocniejsze gazu i mam 80 a po ostrzejszym przykręceniu wyskakuje 86km/h, więc naprawde jestem bardzo zadowolony z tej przeróbki i chciałem sie z wami tym podzielić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurki w obudowie filtra? Mogles wymienic filtr na nowy a nie klepać lipe.......Dibo dobrze mowi! Moim zdaniem nie masz czym sie chwalic. To tak jak zalozyc cylinder 60 do simsona i wywiercic dziury w wydechu. Z tym mi sie tylko kojarzy.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto robi tandete to robi, ja nie jestem od tandety może tak jak ty, a do tego wyżej co mówi że zaszkodze gaźnikowi to radze żeby puknąl się mocno w czółko ja zrobiłem mu dolot powietrza lepszy i zwiększyłem dawke paliwe przez dysze, nie wiem dlaczego ja mam taką tandete a najdłużej mi sprzet chodzi z was wszystkich tu razem wziętych fachmanów!!! nie pasuje coś to nie czytajcie i nie komentujcie ja chciałem sie podzielić swoim pomysłem który bardzo dobrze sie sprawdza, kapujecie?

 

veteranos jesteś tak żałosny ze nie wiem czy płakać czy sie śmiać! <lol2>

 

 

heh kuba 195 mojemu kumplowi senda idzie 105km/h <lol2> tylko jak z nim sie zmierzyłem to wyszło na to że od 80 go biore a jemu sie kończy przyspieszanie :crossy: prosze was nie mówce tu co wasze kumple zrobili lub ile jeżdzą :)

 

Mysle ze wyszlo by na to samo jak bys dobrze wyrogulowal ganzik.....Tak tez zrobiles wiercac dziury w filtrze i dajac inna dysza zrobiles drastyczna reglacje ganzika nic wiecej.pzdr :icon_mrgreen:

 

 

dibo s60 widze że ty jesteś tez bardzo kumaty i chyba musisz iść na lekcje czytania... weź sie zastanów a potem coś napisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twoim poście widac ze wszyscy w okolo są niekumaci itp tylko ty jestes najmądrzejszy! Stary jesli to poprawialo by osiagi itp to kazdy by to robil a przede wszystkim fabryka.

 

Zastanów się zanim kogos oczernisz, a w zasadzie pomysl najpierw o wlasnym sobie.

 

Pomysl moze sie sprawdza tylko dlatego ze masz zle wyregulowane moto albo zapchany filtr powietrza. A pomysly ktore mogą bezodwrotnie zaszkodzic motocyklowi (zniszczenie puchy filtra) moim zdaniem mozna wsadzic sobie za przeproszeniem w DUP*.

 

Z poważaniem Veteranos :icon_mrgreen:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym tuningiem jest doprowadzenie maszyny do stanu z linii produkcyjnej :lalag:

 

 

I takiej wersji sie trzymajmy. :icon_exclaim: :icon_biggrin: :buttrock:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prosze cie, nie wymądrzaj sie jak nic o doprowadzeniu powietrza i dobrej mieszanki nie wiesz...nie lubie gości którzy gów*** wiedzą a sie wymodrzają, nie masz naprawde zielonego pojęcia o tym i lepiej nic już nie pisz...:/

 

 

wejdź sobie na allegro lub na cokolwiek i luknij jakie otwory w filtrze mają huśki wr, a zaszkodzić to ci może chińskie danie na żołądek, weź tak sie puknij w czólko i powiedz co ci zaszkodzi!! normalnie mi żal ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ta senda jest w lepszym stanie niz z fabryki wiec sie nie czepiajcie tego, :notworthy: ja tez mam przewiercony filtr - dzielo poprzedniego wlasciciela + dysze 106 i moto popieprza jak szalone, wymiana filtra na stozek w enduraku to wg mnie popieprzony pomysl a dziurki sa w takim miejscu ze nic nie powinno sie stac, poza tym zeby w sendzie wyjac air box to trza rozebrac pol motoru :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepskie osiągi > tłok do wymiany, filtr do wymiany > dałeś większą dawkę > bardziej się uszczelnił = większa moc

 

ja tu innego rozwiązania nie widzę

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prosze cie, nie wymądrzaj sie jak nic o doprowadzeniu powietrza i dobrej mieszanki nie wiesz...nie lubie gości którzy gów*** wiedzą a sie wymodrzają, nie masz naprawde zielonego pojęcia o tym i lepiej nic już nie pisz...:/

 

 

:notworthy: :banghead: Stary to otworz zaklad tuningujący motocykle gdzie główną opcją bedzie :

 

ROZWIERCANIE PUCHY Z ZAJE*NYM FILTREM POWIETRZA.

 

Daruj sobie znawco od ,,doprowadzania powietrza i dobrej mieszanki,, jak to powiedziales. Enduromaster dobrze gada.

 

Pozdro

Edytowane przez Veteranos

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...