Skocz do zawartości

Jazda z niewyważonym kołem przednim..


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

otoz niedawno wymieniałem opone w VFRce i jakos dziadowsko mi ją wyważyli że koło ma bicie, co sie objawia wibracjami na kierze ;) Opona pochłoneła sporą częśc funduszy, a ja z moto korzystam czesto jako środek lokomocji. A teraz w sobote mam w planie uderzyc nad jeziorko 50 km i wracac 50 kilosow. Razem 100. A na tym biciu zrobiłem już jakies koło 300km. Występuje gdzieś przy predkosci około 85km/h-90km/h. Powiedzicie mi czy to cholercia czym to grozi na dłuża mete? Chce jechac nad to jeziorko, bo pogoda bedzie jak wtenczas, ale co z tym biciem?

Pozdro :)

Edytowane przez Tobik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w kole może troszkę dostać w tyłek - ale ono jest liczone na jeszcze większe obciążenia niż mogą wywołać drgania, może troszę łożysko w główce ramy..... ale te są jeszcze mocniejsze.

 

Najgorsze to twoje mięśnie i objawy choroby wibracyjnej... Ale czym to jest przy pracowniku pracującym z młotem pneumatycznym ...... i wizją miłego "łikendu"

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z mechanicznych rzeczy to na pewno padnie wkrótce łożysko główki ramy ... poza tym ... na mokrym możesz stracić przyczepnośc dośc niespodziewanie ... i bum.

Wyważenie to chyba nie są takie straszne pieniądze żeby tego nie zrobić ... szkoda Ciebie i maszyny

 

... ops musiałem pisac w tym samym czasie co Soft

Edytowane przez kriss.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobik przecie wyważenie to kwestia 20 zł więc do działa :P

a tak poza tym to jak zaczyna kiera wibrować to wywal te odważniki co założyli i zobacz co się zmieni, jak masz na nowo wywarzać to spróbować nie zaszkodzi

ja mam nie wyważone ani przód ani tył i w sobotę zrobiłem 400 km i moto zawsze szło gładko beż żadnych wibracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że cholera nie wyrobie się, bo mam praktyki w banku:// i jestem troche uziemniony, ale sprobuje cos wymyslic, zeby skoczyc do wyważarnika:) Mowicie zerwac te nowe odwazniki? starych nie ma, bo bym sie pokapował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozysko w glowce ramy pojdzie, niestety mam ten sam problem, kolo krzywe tak ze juz nie da sie go lepiej wywazyc, drgania powyzej 80km/h, ciezko wlasciwy tor w zakretach utrzymac no i lozysko w glowce ramy mam do wymiany, dokrecilem luz ale pomoglo na krotko...

..cibie czeka to samo, choc nie stanie sie to po 200km...ja sporo tak nakrecilem zanim lozysko szlak trafil

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma problem z niewyważonym kołem niech przyjedzie do mnie. Morąg między Elblągiem a Olsztynem. Wyważe wzorowo za dwa piwka. Chyba że to ja mam odkręcać i przykręcać to koło - to wtedy jescze 10zł hehe. Posiadam wyważarkę grawitacyjną. Czyli ośka z kołem kładziona na 4 łożyskach. Proste użądzenie ale działa SUPER. Słyszałem że tak wyważają w Moto GP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade w sobote przed wypadem nad jezioro do tego mechanika na wymiane tylniego koła. Powiem też, że wczesniej byłem u niego bo kase wisiałem i zapytałem czemu mam bicie , przeciez opona wywazona niedawno. Ja usiadłem na miejscu pasazera , zeby przednie koło bylo w powietrzu , a on zobaczył jak ma sie sprawa z łożyskiem głowki ramy i sie okazuje, że niby ma tam jakis lekki luz już i dlatego bicie jest. Cos mi sie wierzyc nie chce, w sobote powiem żeby jeszcze raz wywazyli. W dodatku kumpel się przejechał moją VFRką i powiedział ,że to raczej źle wyważone koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...