Skocz do zawartości

Olej do MZ ETZ 150


bakardi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziwne, ja jezdzilem swoja etz na hipolu i bylo wszystko ok, jesli chodzi o inny przekladniowy to generalnie 80w90 i powino byc dobrze, moze sprobuj innego producenta, ewetualnie mozna nalac silnikowy motocyklowy, wkoncu w wiekrzosci on oprucz silnika samruje skrzynie z przewaznie mokrym sprzeglem, a sprzeglo przed wzuceniem jednynki sie rozkleja panowie :P

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny oryginalny, specjalnie przeznaczony do MZ i Simsonów olej przekładniowy to Addinol Getriebeöl 80W. Specyfikacja: SAE 80W (sezonowy - zimowy), GL-3 (niska zawartość dodatków uszlachetniających). Można go kupić u tego człowieka: http://www.kniazw.pl

W Simsonie zastosowałem mieszankę 3/4 części hipolu GL-4 80W-90 i 1/4 części oleju silnikowego niskiej klasy. Na oleju silnikowym kosz sprzęgła będzie pracował głośno a na hipolu będzie sprzęgło ciągło na zimnym silniku oraz przyczyni się do poślizgu sprzęgła.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklejone sprzęgło na hipolu to normalny objaw w każdym sprzęcie od komarka przez mz po honde mtx.........dla mnie jest po prostu tani i dlatego go polecam w ogarze po 2-3 ruszeniach i kawałku drogi już przestaje ciągnąć.......

 

hipol jest bardzo gęsty i jeszcze bardziej gęstnieje jak spada temperatura więc nie ma co sie dziwić że po zimnej nocy w garażu sprzęgło ciągnie....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak jak pisałem, spróbowałem wlać oleju od 4T. Zalałem Mobil 4T Semisyntetic 10W40. Nic się nie dzieje, biegi wchodzą ładnie, sprzęgło nie ślizga się, a co najważniejsze przestało się kleić. Nie ma też uderzenia przy włączaniu biegu zaraz po starcie silnika. Nie ma potrzeby wcześniejszego rozklejania sprzegła na zimnym silniku. Ogólnie jestem zadowolony, dołuje mnie trochę cena 36zł/litr, ale przecież nie musze tego oleju zmieniać co sezon. Tak czy owak inwestycja sie opłaca, unikam udarów przy zimnym silniku na skrzyni i na łańcuchu. Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...