Skocz do zawartości

Suzuki SV 650s K5 dziwne zachowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :) . Zazwyczaj staram się nie zawracać Wam koledzy głowy jakimiś błahostkami i korzystam z opcji szukaj. Jednak tym razem nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, dlatego proszę was o pomoc. Mianowicie stroje przed zakupem motocykla (suzuki SV650s K5) znalazłem model, który odpowiadałby mi w 100% jednak mam pewne obawy i dlatego proszę o pomoc. Dokładnie chodzi o to, że podczas jazdy próbnej zauważyłem dziwną tendencje, jeśli jadę z prędkością około 80 km/h i puszcze kierownice zaczyna ona delikatnie dygotać w jedną i drugą stronę. Domyślam się, że to nie jest shimy, ponieważ dygotanie to nie jest wielkie i daje się bez problemu opanować, nie jest nawet wyczuwalne, kiedy trzymam kierownice, poza tym dzieje się to przy normalnej jeździe na wprost, nie podczas przyspieszania czy podczas wychodzenia z zakrętu. Dziwi mnie to, ponieważ jak dotąd miałem dwa motocykle i nie zauważyłem takiego zjawiska. Wiem, że motocykl ten zaliczył ślizg (nie wiem jak mocny) i zastanawiam się czy to mogą być objawy krzywej ramy czy też jest to normalne zjawisko w takim moto. Proszę o pomoc, ponieważ do poniedziałku muszę podjąć decyzje czy go biorę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego mieli koledzy na forum i z czytania tematów wiem że kończyło się to wymianą łożysk w główce. Dla mnie to też nie był objaw jednoznaczny z łożyskami - ale chylę czoła przed doświadczeniem i praktyką kolegów.

 

A co do krzywej ramy - to raczej objawy są inne - ściąganie a nie drgania.

 

Czyli stawiam jednak na łożyska główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego w moim B6. Przyczyną okazała się opona Dunlop D-208 która ma tendencję do "dziwnego" nierównomiernego ścierania. Po wymianie opony wszystko ok. Przyczyną może być również nieodpowiednie ciśnienie powietrza w przednim kapciu. POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziękuje wszystkim za porady, zabrałem ze sobą mechanika i faktycznie stwierdził, że to łożysko. Tak, że SV we wtorek stanie w moim garażu :) . Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc.

I jak? czy wymiana lozyska pomogla? bo ja mam ten sam problem. wymiana opon nie pomogla i dalej jest to samo. bede wdzieczny za info paradox_konin. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak? czy wymiana lozyska pomogla? bo ja mam ten sam problem. wymiana opon nie pomogla i dalej jest to samo. bede wdzieczny za info paradox_konin. Dzieki

Witam

Jedna zaryzykowałem i kupiłem to moto :banghead: . Nie odpisywałem tak długo, ponieważ chciałem odpisać konkretnie. Odwiedziłem już 3 serwisy i ciągle nie znam odpowiedzi, ale jestem uparty :)  i ją znajdę i wtedy odpisze, co było przyczyną. Na razie sprawdziłem łożysko główki ramy, jest ok. sprawdziłem przednie zawieszenie też jest proste. Przede mną jeszcze kupno nowej opony na przód i sprawdzenie geometrii ramy. Tu też mam prośbie, jeśli ktoś zna firmę mierzącą geometrie ramy w Wielkopolsce albo jakiś województwach ościennych proszę o namiary, bo niestety nic nie mogę znaleźć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno opona,mialem sv i jak opona byla zzabkowana (klocki bieznika nierowno zjechane) to dzialo sie to samo, przy wiekrzej predkosci jest ok tylko w granicach 80 telepie.

To się zgadza mechanik też mówił, że oponka do wymiany i faktycznie widać to gołym okiem. Już rozglądam się za nową oponką. Mnie zmartwiło jednak jeszcze coś innego. Miałem rozkręcane przednie zawieszenie w celu sprawdzenia czy lagi i półki są proste i czy łożysko główki jest ok. Okazało się, że wszystko ok. ale po skręceniu moto zaczęło lekko ściągać w lewo. Ściąganie jest delikatne i widoczne tylko, kiedy puści się kierownice. Najciekawsze jest to, że telepanie kierownicy pojawia się przy prędkości 70-90 km/h i przy tej prędkości motocykl nie ściąga. Dlatego dla własnego spokoju chciałbym też sprawdzić ramę.

Edytowane przez paradox_konin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...