Skocz do zawartości

W końcu staneła... Śliczna HAYABUSA!!!


MłodyWilk22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem długo, ale się opłacało :biggrin: Oglądane Busy w Polsce jakoś mnie nie przekonały, a ich podzespoły świadczyły o wiele większym przebiegu niz pokazywał licznik.

 

Prze naparwdę wieeeeelki przypadek dowiedziałem si, ze w neimczech stoi taka jedna... :biggrin:

Kupiona prosto od pana(niemca) 52 lata w HAMBURGU. Niestety kupiona w dośĆ przykrych okolicznościach... ten przesympatyczny pan walczy z rakiem i potrzebuje gotówki na dalsze leczenie. Oby wyzdrowiał jak najszybciej!!!

 

Teraz troszkę informacji:

Rocznik 99, przebieg 27kkm(pewien jest go na 100%), nowa tylna opona, świeży układ napędowy. Dodatkowo dostałem orginalną szybe bo ta zamonotwana jest ciut dłuższa i lepiej chroni przed wiatrem. Nie wiedziałem, że tak ten kolorek będzie sie na niej prezentował ;)

 

Do wymiany mam tylko napinacz łańcuszka rozrządu który mi deliktanie pocykuje(wada fabryczna), ale wiedziałem o tym kupując motocykl. Do reszty nie mogę sie doczepić. Chodzi jak igiełka. Stała prawie 2 lata nieodpalana i trzeba było ją doprowadzić do porządku - zardzewiały łańcuch, niesamowicie zakurzona no i musiałem rozruszać tłoczek od sprzęgła hydraulicznego, bo sprzegło ledwo co działało :flesje:.

 

Z kilometra na kilomter co raz bardziej się z nią oswajam, ale ta moc mnie przeraża bo naparwdę czuć to od samego dołu. Wydaje mi się, że ten motocykl łamie wszelkie prawa fizyki :flesje:

 

Ogólnie jestem bardzo szcęsliwy i mam nadzieję, że przyzwyczaje się do tego potwora... Jedyne co mu mogę zarzucić to, to, że poczciwe jajko było wiele wygodniejsze... I teraz siedzi mi sie na nim jak na sporcie :)

 

A teraz pytanie do posiadaczy Hayabus.. Czy komputer ma funkcje pokazywania chwilowego spalania czy może pokazywac tylko średnie spalanie danej trasy??? Jesli ma taką opcje to nie wiem jak to zrobić...

I druga sprawa... Bardzo dziwne, ale podjezdzam na stacje, tankuje i zeruje obydwa przebiegi dzienne. Po powiedzmy 5km na pierwszym przebiegu spalanie oblicza mi na np 6,8l ale na drugim koło 13-14l. I nie wiem o co tu chodzi...

 

Chciałem wszystkim podziekować za wszelką pomoc na forum przy kupowaniu Busy ;)

 

Dzięki!!!

Pozdrawiam

Piotr

 

Fotki sa tutaj:

http://www.bikepics.com/members/MlodyWilk22/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ;)

Oby jak najlepiej się sprawował!!!!!!!!!

Pierwszy ;)

Kiedyś obiecałem żonie, że następnym motocyklem będzie Hayabusa, niestety sokół jest za mały dla mnie :biggrin:

Do niedawna byłem na etapie szukania motocykla, moimi faworytami były:

 

 

BMW GS 1150

Honda CBR 1100 XX

Honda Varadero

Kawasaki ZRX 1200

Kawasaki ZZR 1200

Suzuki Bandit 1200

Triumph Tiger 955i

Yamaha FJR 1300

 

Każdy z powyższych motocykli ma wady i zalety, długo myślałem co wybrać, faworytem był do niedawna Triumph, wygrywał z powodu wielkości, osiągów, uniwersalności oraz najważniejsze ceny, niestety egzemplarz, który zamierzałem kupić był po sporych przejściach. Triumph odpad, jego miejsce zajął Bandit 1200 S, motocykl trwały, wygodny i dość uniwersalny.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż jeżdżę tym co jeżdżę to z podziwem patrzę na takie maszyny. Ja równiez gratuluję mimo faktu iz jak ci machnę ręką to nie zobacze odmachnięcia (chyba że przez lornetkę) :-)

 

PS. A może sie pościgamy, ale ty tylko na jedynce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania ktore pokazuje wyswietlacz, pierwsze masz ustawione l/km czyli ile spali na sto kilometrow /nie pokazuje spalania chwilowego/ drugi pokazuje km/l czyli ile przejedziesz kilometrow na litrze. Zostaw to sobie wyswietlone i zobaczysz jak szybko potrafi sie to zmienic od 6l do 11l. Przelaczanie sie pomiedzy l/km a km/l wystraczy przytrzymac przycisk dluzej jak przy resetowaniu licznika dziennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maxkls, teraz wszystko jasne :icon_mrgreen:

 

To Thunderace jest w Przemkowie? Pierwsze słysze!!! Przecież to też bardzo fajny sprzęcik który zawsze mi się podobał... a to brzmienie, mhhhh :icon_mrgreen: Yama to Yama :)

 

Soft smigam tym turystycznie także zdołasz zobaczyć odmachnięcie :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam

Szczęśliwy posiadacz Busy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje , gratuluje i do zobaczenia na trasie , bo na polkowickiej to i nieraz ja kulam ;) yyyy a zastanawiałeś sie np. jeszcze nad Blackbirdem , bo ja w tej chwili mając 20 000zł (zaznaczam , ze szybko mieć nie bede :() przeznaczony na sprzet bardzo bym sie zastanawiał i chyba ostatecznie wybrał co by sie trafiło lepsze ... A Haya fajna w orginale , choć zajebiście wygląda z turystyczną szybą MRA i kompletem kufrów ... :biggrin: Pozdro i do zobaczyska

Edytowane przez RudyXJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajną masz kolekcje na bikepics :(

 

Gratulacje nowego sprzęt'a i starszych sprzętów :biggrin:

 

 

Nie szalej na niej za bardzo, bo wiesz... przepisy polskie ;)

(takim czymś da sie jeździć 50 km/h ? )

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...