Skocz do zawartości

Suzuki DR BIG 750 słabe ładowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chcialem zasiegnąc opinii w temacie ladowanie w dr bigu - mam 2 motocykl na czesci przekladalem regulator efekt jest identyczny nie bardzo chce przekladac cewki z silnika wole zapytac czy to normalne ze w tak duzym silniku jest slabe ladowanie? zaroka normalna 50/60 W cewki mierzylem omomierzem mają przejscie regulator lekko cieply ladowanie jest ale za slabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chcialem zasiegnąc opinii w temacie ladowanie w dr bigu - mam 2 motocykl na czesci przekladalem regulator efekt jest identyczny nie bardzo chce przekladac cewki z silnika wole zapytac czy to normalne ze w tak duzym silniku jest slabe ladowanie? zaroka normalna 50/60 W cewki mierzylem omomierzem mają przejscie regulator lekko cieply ladowanie jest ale za slabe

 

 

Co to znaczy słabe? Ile voltów masz na akku, jak moto jest odpalone?

 

Co jeszcze bym sprawdził to opory cewek altka (np. dzięki temu wiem że nie są przytarte do masy gdzieś), prawidłowe wartości oporów i na jakich kablach to mierzyć bez demontarzu można się dowiedzieć z serwisówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie na klemach akumulatora przy 5000rpm, z włączonymi światłami. Powinno mieścić się w zakresie 14-15V. Ja mam w Afryce 13.8V i wszystko jak na razie jest ok.

dzieki za odpowiedzi --akumulator kupijem 4 dni w stecz nowy--ładowanie okolo 12,5v ide sprawdzic straty na przewodach moze kostka chociaz juz to sprawdzalem......jak cos to przekladam elektryke z 2 silnika--jak sie poprawi do zdam raport :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione-przyczyna:zwarcie jezdnego z trzech zoltych przewodow do masy ladowanie bylo ale do poziomu 12,5v z wylączonymi swiatlami..po wlaczeniu nie wydalalo!--przy okazji podpowiadam elekrtownia w dr big 750 to to samo co dr big 800 ale inne wtyczki i przewody pomarancz z zielonym miejscami nalezy zamieniac aby dzialalo:) -wada w bigu to to,ze elektrownia jest zanuzona w gorącym oleju po czasie izolatory ktuszeją pekająi robią sie zwarcia --dzieki wszystkim za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...