Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie XR


Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o XR 650 L? Moze jest ktos na forum kto posiada taki sprzet?

Ja mysle o modelu 08 z USA...

Jakie beda koszty utrzymania takiego moto i jakie ma ono spalanie na 100km;) ? Co myslicie o XRL jako sprzecie do miasta i weekendowych wypadow w teren...

 

kiedy kupowałem moją XR 650 R brałem przez chwilę pod uwagę również model XR 650 L. to są dwa różne motocykle. różnią się ramą (R- alu, L - stalowa), rozwiązaniem chłodzenia silnika (R- ciecz, L - powietrze), sposobem uruchamiania silnika (R - kopniak, L - rozrusznik). wynikiem tych różnic są trochę odmienne zastosowania - L jest wersją soft, R - bardziej w teren. przede wszystkim jest lżejsza, po drugie silnik ma bardziej stabilną temperaturę przy ostrym katowaniu. L jest można powiedzieć wersją "cywilną", a R daje więcej przyjemności w trudniejszym terenie przeprawowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosowal ktos muss w XR ce ? jak to sie sprawdza ? wlasnie zlapalem kapcia na tylnim laczku :/, 5 cm gwozdz siedzial

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,i pytanko.Otóz w mojej xr400 02r co zbiornik paliwa ubywa pełna miarka min-max oleju mineralnego20w50.silnik nie dymi,chyba ze na odcięciu,na czarno.Sprzęt dosyc mocno eksploatowany.ma moc,zero wycieków.Dla mnie dziwne.2gie pytanko gdzie można znależc do xrki,tanie i dobre tarcze sprzęgłowe.Z góry dzięki.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,i pytanko.Otóz w mojej xr400 02r co zbiornik paliwa ubywa pełna miarka min-max oleju mineralnego20w50.silnik nie dymi,chyba ze na odcięciu,na czarno.Sprzęt dosyc mocno eksploatowany.ma moc,zero wycieków.Dla mnie dziwne.2gie pytanko gdzie można znależc do xrki,tanie i dobre tarcze sprzęgłowe.Z góry dzięki.Pozdro.

A ile ta miarka oleju ma pojemności? a co do drugiego pytanka to zajrzyj na larssona masz tam co trzeba a czy dla ciebie te ceny są atrakcyjne? to pojęcie względne :icon_twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy kupowałem moją XR 650 R brałem przez chwilę pod uwagę również model XR 650 L. to są dwa różne motocykle. różnią się ramą (R- alu, L - stalowa), rozwiązaniem chłodzenia silnika (R- ciecz, L - powietrze), sposobem uruchamiania silnika (R - kopniak, L - rozrusznik). wynikiem tych różnic są trochę odmienne zastosowania - L jest wersją soft, R - bardziej w teren. przede wszystkim jest lżejsza, po drugie silnik ma bardziej stabilną temperaturę przy ostrym katowaniu. L jest można powiedzieć wersją "cywilną", a R daje więcej przyjemności w trudniejszym terenie przeprawowym.

 

Rozumiem, że jednak podstawowa różnica to silnik - w R-ce 61km chłodzone cieczą, w L-ce skastrowany 40-to konny wiatrołap z XL, NX, FX i ostatnio FMX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jednak podstawowa różnica to silnik - w R-ce 61km chłodzone cieczą, w L-ce skastrowany 40-to konny wiatrołap z XL, NX, FX i ostatnio FMX?

Dokładnie tak w XR650L jest ten sam silnik co w domiantorze z tym że w ramie od XR600R, poza tym "R" fabrycznie jest blokowana do 55KM. NX ,FX ,XR650L, mają ten sam silnik w XL600RM,XL600LM silnik nie był tak bardzo kastrowany a z kolei w XL600R silnik jest bardziej zbliżony osiągami i masą do XR600R.

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie spalanie macie w XR , tzn dokladnie na jakich ustawieniach gaznika, osiagacie dane spalanie ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jednak podstawowa różnica to silnik - w R-ce 61km chłodzone cieczą, w L-ce skastrowany 40-to konny wiatrołap z XL, NX, FX i ostatnio FMX?

 

moim zdaniem niemniej istotną różnicą jest rama: L - stalowa; R - aluminiowa. to daje różnicę wagową, oczywiście na korzyść wersji R. dołóż do tego znacznie mocniejszy silnik i masz końcowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus jeszcze jedne gadżecik: inna tylna lampaz okolicami, w R wygląda to jako tako, w L okolice tylnej lampy jakby z 3 epoki wstecz:)

Pzdr.

 

Mam pytanie, jak wyglada sprawa w 600R po 91r, czy to jaka jest lampa zalezy od wersji ? Czy ludzie wstawiali rozne, jak polamali stare ? :P

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak wyglada sprawa w 600R po 91r, czy to jaka jest lampa zalezy od wersji ? Czy ludzie wstawiali rozne, jak polamali stare ? :P

 

Pzdr

Zależy to od wersji , wersje "U" które miały kierunkowskazy, klakson i resztę osprzętu drogowego miały lampę na specjalnym stelażu z uchwytami na tablicę rejestracyjną, dodatkowo przednia lampa była mała i plastikowa mocowana na gumowe zaczepy. Wersje "B" miały małą lampkę z tyłu i większą szklaną lampę z przodu oprócz tego były pozbawione osprzętu drogowego, do tego często ludzie zmieniali tylne błotniki na zamienniki z innych firm np. acerbisa czy ufo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...