Skocz do zawartości

biały dym po remoncie ??


matez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odpaliłem moto po remoncie i był dym ... zrozumiałem musiałem ptrysnac troche oleju na tłok ... ale wczoraj kiedy wymieniłem tłumin znowu pojawił sie ten dym co to jest ... jesli moge sie dowiedziec czego to jest przyczyna... ssanie zła mieszanka czy cos jeszcze ??

dzieki za szybka odpowiedz ....chciałbym sobie w koncu posmigac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy dym a raczej para to ciecz chlodzaca spala sie z paliwem , albo taki bardziej siwoniebieski dym to spalony olej , cos widze ze ten remnot robil ktos na odpierdol.... Sprawdz kolor oleju i stan cieczy w chlodnicy , jesli to jednak spala sie olej to taki remont mozna se o kant dupy rozbic.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos dokładniej ?? ... nie wiem nowa uszczelke pod głowice mam załozyc ... bo nie wydaje mi sie zeby gdzies indziej leciało

Czy chcesz owiedzieć że jak robiłeś ten remont to nie dałeś nowej uszczelki pod głowice ?????? :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Generalnie BIAŁY dym (nie mylić z niebieskim) to poprostu para wodna która powstaje przez spalanie wody która dostaje się do komór spalania NAJCZĘŚCIEJ zdarza sie to właśnie przez słą uszczelke głowicy lub jej złe przykręcenie (czasami złe potraktowanie głowicy powoduje jej uszkodzenie i wtedy żadna uszczelka nic nie pomoże zostaje tylko planowanie ) żadziej zdarzają się inne uszkodzenia -np pęknieta głowica w łaśnie w taki sposób że też woda dostaje się do komór spalania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz koloe oleju , jesli ma kolor kawy z mlekiem a cieczy w chlodnicy ubywa to problemem moze byc albo uszczelki pompy cieczy ( szczegolnie simering na walku pompy) , albo uszczelka glowicy - planowanie tez warto zrobic

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...