Skocz do zawartości

Czy Tuleja zamiast nicasilu sprawdzi się w "ćwiartce"


grzesiek3210
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kończy mi się tłok w ostatniej selekcji i nie wiem co zrobić,czy robić nowy nicasil czy zabić tuleje.Za tym drugim przemawiają pieniądze ale mam wątpliwości jak w tak wyżyłowanym sprzęcie będzie żeliwo się zachowywać.Motocykl to husqvarna wr250 2000r.Rozmawiałem w tym temacie z chłopakami z Martin motocykle którzy zajmują się tym na codzień i powiedzieli że tuleja zda egzamin w 100%,utraty mocy nawet nie poczuję.Tuleja jest wykonana z dobrego materiału i do tej pory żaden klient który u nich tulejował cylinder nie skarżył się na jakieś efekty uboczne.Co wy sądzicie na ten temat.Jeżeli tuleja to takie zło którego trzeba się wystrzegać to poczekam jeszcze 2 miesiące i zrobię porządny nicasil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleja na pewno się sprawdzi. Sam mam zrobioną tuleje po niclasilu i jest dobrze :buttrock: A teraz minusy, będziesz musiał docierać motor duuużo dłużej, co w przypadku crossa jest dość męczące, i powinieneś kupić drugi komplet pierścieni (ja tak zrobiłem) ponieważ po okresie docierania najczęściej są już w kiepskim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kończy mi się tłok w ostatniej selekcji i nie wiem co zrobić,czy robić nowy nicasil czy zabić tuleje.Za tym drugim przemawiają pieniądze ale mam wątpliwości jak w tak wyżyłowanym sprzęcie będzie żeliwo się zachowywać.Motocykl to husqvarna wr250 2000r.Rozmawiałem w tym temacie z chłopakami z Martin motocykle którzy zajmują się tym na codzień i powiedzieli że tuleja zda egzamin w 100%,utraty mocy nawet nie poczuję.Tuleja jest wykonana z dobrego materiału i do tej pory żaden klient który u nich tulejował cylinder nie skarżył się na jakieś efekty uboczne.Co wy sądzicie na ten temat.Jeżeli tuleja to takie zło którego trzeba się wystrzegać to poczekam jeszcze 2 miesiące i zrobię porządny nicasil.

 

 

Witam >>> mam wysezonowane surowe tuleje >> robie tuleje do bardziej wyżyłowanych silników 2t biorących udział w sporcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleja się sprawdzi napewno. Ja mam w exc tuleje i jest dobrze. Moc pewnie taka jak na nikasylu, ale nie mam porównania, bo jak moto kupiłem to już miał tuleje. Docieranie to tak około 300km (ciężko wytrzymac , ale i tak nie jest dużo). Najważniejsze to, to żeby te pierwsze 100km spokojnie przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie jak nie będzie większych problemów.A jak z dostępnością tłokow na wyższe selekcje,spotkaliście się z trudnościami w nabyciu?Powiedzcie mi jeszcze jak powinienem docierać tuleje bo przeczytalem setki postów i zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleja na pewno się sprawdzi. Sam mam zrobioną tuleje po niclasilu i jest dobrze ;) A teraz minusy, będziesz musiał docierać motor duuużo dłużej, co w przypadku crossa jest dość męczące, i powinieneś kupić drugi komplet pierścieni (ja tak zrobiłem) ponieważ po okresie docierania najczęściej są już w kiepskim stanie.

I co zrobisz np 1000km? i wymieniasz pierscienie? to poco docierac?

Ja po zmianie nicasilu na tuleje zauważyłem tylko że motocykl troszke bardziej sie "grzeje" a tak to moc itd taka sama.

Jak docierac? Napewno troszke bogatsza mieszanka. Potem na początku spokojnie ( ja przez pierwsze 100km) a potem juz w w całym przedziale obrotów ale bez zbytniego przeciązania silnika. i bez wchodzenia na tzw czerwone pole. Pisze tak bo masz wyczyna wiec niemasz pewnie licznika wiec musisz to robic tak na "oko" . Ja tak docierałem i motocykl chodzi ok. Teraz znowy czeka mnie docieranie i zastosuje ta sama metode.

Edytowane przez krzychu-985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wieksze tarcie

 

Jesli sie nie myle to za zlikwidowanie tarcia najbardziej odpowiada olej a nie rodzaj powloki po ktorej porusza sie tlok.... Zreszta nie sadze zeby byla az taka odczuwalna roznica w tarciu miedzy tuleja zeliwna a nikasilem. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tuleji zeliwnej jest ine pasownie tłoka :lalag: ja je zwiększam w kanibalistyczny sposówb;) montóje tłok na takim przyrzadie podłaczonym do wiertarki biore papier 2000 i szlifuje do uzyskania odpowiedniego wymiaru. Pierścienie zamwiam w firmie w łodzi(za cholere nazyw nie pamietam) i amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa wspolczynniki tarcia (bo jedynie z tego powodu moze sie zwiekszyc tarcie) tloka o tuleje zeliwna, a jaki o nicasil ?? Liczby prosze.

 

Witam,

Na co komu liczby?

Jeśli tulejowany cylinder mocniej się grzeje to niby czego to jest skutkiem? Bo ja sądzę że wynika to z większego tarcia.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...