Skocz do zawartości

Zaryzykowałem Rometa co wy na to :)?


Rekomendowane odpowiedzi

W tescie w SM nie zostal zrecenzowany az tak zle jakby sie mozna po wypowiedzi Pawla spodziewac ;) Jednakze znacznie bardziej obiektywnie,niz przez uzytkownika naszego forum,ktory to tak zachwala ten motocykl. Wiecej szczegolow ? Odsylam do kioskow ;) (nie placa mi za reklame :D)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tescie w SM nie zostal zrecenzowany az tak zle jakby sie mozna po wypowiedzi Pawla spodziewac mrugacz.gif Jednakze znacznie bardziej obiektywnie,niz przez uzytkownika naszego forum,ktory to tak zachwala ten motocykl. Wiecej szczegolow ? Odsylam do kioskow mrugacz.gif (nie placa mi za reklame D.gif)

 

Pozdro

 

 

Storm to był artykuł sponsorowany :bigrazz:

 

A na poważnie, to mnie Paweł zaskoczył swoją opinią na temat tego sprzętu. Mam obiecane że jak zdam A1 to "poważnie pomyślimy nad zakupem zetki [z125]" ale chyba wolałbym k125 [okrągła lampa i inne zegary tylko reszta to samo]

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :notworthy:! Mam romecikiem zrobione w tej chwili 3500 km. Co sie do tej pory działo (nie z winy kierowcy) to musiałem wymienić żarówki przednią i tylnią bo sie przepaliły, a przedwczoraj przestał działać prędkościomierz, obejrzałem aparature i co sie okazało - pękła linka, to wszystko z eksploatacyjnych rzeczy. A z winy kierowcy to musze sie przyznać że miałem 2 wypadki oba w deszczu jeden słabszy i drugi troche mocniejszy porysowalem lekko bak polamałem przednią owiewke i zgiełem tylni hamulec

a ze strat własnych to obicia obtarcia. hamulec odgiełem, owiewke dokupiłem nówke ku mojemu ogromnemu zadowoleniu kosztowała jedynie 59 zl a bak jest prawie nie zauważalnie zarysowany. Dużo w tym zapewne mojej winy (pierwszy motor) ale te opony które są w motocyklu są całkowicie bezużyteczne w deszczu i teraz na koniec sezonu kupie na nowy nowe opony żeby niebyło takich wpadek. Z motocyklu jestem zadowolony jeśli chodzi o osiągi to z górki zamknełem licznik (120) :notworthy:. A co do tych opon to przednia jest oznaczona jako

2.75 - 18 i teraz pytanie bo jestem zielony w tych oznaczeniach jaką opone tam moge włożyć wiem tylko że 18 to rozmiar felgi. A tylnia to 110/90/16. (Nie chce opon krosowych) bo tylnia jest właśnie taka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie ;)! Mam romecikiem zrobione w tej chwili 3500 km. Co sie do tej pory działo (nie z winy kierowcy) to musiałem wymienić żarówki przednią i tylnią bo sie przepaliły, a przedwczoraj przestał działać prędkościomierz, obejrzałem aparature i co sie okazało - pękła linka, to wszystko z eksploatacyjnych rzeczy. A z winy kierowcy to musze sie przyznać że miałem 2 wypadki oba w deszczu jeden słabszy i drugi troche mocniejszy porysowalem lekko bak polamałem przednią owiewke i zgiełem tylni hamulec

a ze strat własnych to obicia obtarcia. hamulec odgiełem, owiewke dokupiłem nówke ku mojemu ogromnemu zadowoleniu kosztowała jedynie 59 zl a bak jest prawie nie zauważalnie zarysowany. Dużo w tym zapewne mojej winy (pierwszy motor) ale te opony które są w motocyklu są całkowicie bezużyteczne w deszczu i teraz na koniec sezonu kupie na nowy nowe opony żeby niebyło takich wpadek. Z motocyklu jestem zadowolony jeśli chodzi o osiągi to z górki zamknełem licznik (120) ;). A co do tych opon to przednia jest oznaczona jako

2.75 - 18 i teraz pytanie bo jestem zielony w tych oznaczeniach jaką opone tam moge włożyć wiem tylko że 18 to rozmiar felgi. A tylnia to 110/90/16. (Nie chce opon krosowych) bo tylnia jest właśnie taka

 

Dzięki za relacje. Opisuj dalsze doświadczenia, może komuś pomogą w wyborze. :D

 

Mógłbyś proszę jeszcze poprawić ortografię? Czytałoby się lepiej. :notworthy:

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam filmik ale niemialem czym nagrać i nagralem telefonem dlatego jakość jest beznadziejna na dodatek w nocy.

 

Jak masz coś robić to rób to dobrze :icon_evil:

 

Mój kolega też kupił sobie jakiś chiński wynalazek za 4000zł, nie wiem jaka to była firma. Kilka dni po kupnie odpadła nóżka, potem zerwała się jakaś linka... co się spotkamy i pytam o moto to mówi, że popsuty. W wakacie wybraliśmy się nad jeziorko oddalone jakieś 60km, aby przejechać ten dystans musieliśmy się zatrzymywać i czekać pół godziny aż silnik ostygnie bo nie chciał się zapalić! Za 4000zł a jak dołożysz 1000zł to na bank możesz już kupić GSa 500 w dobrym stanie. Taki moto jest mało awaryjny, dobry na miasto jak i na dłuższe przejażdżki.

 

Pomimo wszystko życzę przyjemnej i bezproblemowej jazdy :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......A co do tych opon to przednia jest oznaczona jako

2.75 - 18 i teraz pytanie bo jestem zielony w tych oznaczeniach jaką opone tam moge włożyć wiem tylko że 18 to rozmiar felgi. A tylnia to 110/90/16. (Nie chce opon krosowych) bo tylnia jest właśnie taka

 

Opony rozmiarowo pasować będą od MZtki 251. Od takich musiałbyś zacząć poszukiwania :icon_evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja kiedys zaryzykowalem i kupilem nowego Ogara 900, bylem bardzo zadowolony. Od tego czasu jezdzilem prawdziwymi motorkami (2 miechy GS500f),a dzisiaj kupuje rometa Z150 :icon_mrgreen: Ten dopiero od niedawna w sklepach, mam nadzieje ze bedzie OK. Smiesza mnie ludzie ktorzy pisza ze romet to chinskie gowno, owszem, jakosciowo odbiega od japoncow, ale jest duzo lepszy niz chonole. Od 2008 skladane u nas a nie u chinoli. Pozatym za taka kase meic nowy sprzet, fajnie wygladajacy, z niezlymi osiagami, z gwarancja i assistance ... wiadomo ze wolalbym sobie kupic np CB500 ale troche boje sie uzywek. Niedlugo zdam relacje jak sie spisuje moj romecik nowy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiesza mnie ludzie ktorzy pisza ze romet to chinskie gowno, owszem, jakosciowo odbiega od japoncow, ale jest duzo lepszy niz chonole. Od 2008 skladane u nas a nie u chinoli. Pozatym za taka kase meic nowy sprzet, fajnie wygladajacy, z niezlymi osiagami, z gwarancja i assistance ... wiadomo ze wolalbym sobie kupic np CB500

 

Przyjrzałem, niektóre modele nie są aż tak tanie, cruiser za 12000zł to 4000 więcej niż typowy chinol. I mam nadzieję że jakość jest też o te 4000 lepsza :icon_eek:.

 

Jestem ciekaw jaki będzie postęp Rometa. Może zobaczymy wkrótce jakąś 500 czy 600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...