Skocz do zawartości

KTM 525 EXC


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam że jechał jakiś czas temu exc 525 2005r, i moc jest potężna. Na 3 biegu bałem sie jechac po lesie bo za szybko. Na polanie to na 4 na koło rwał przy moim nieobeznaniu z moto... normalnie szok przeżyłem, przy spuszczaniu gazu sie wpada w chłodnice... zawieszene świetne... no ale mam stale pytania sam do siebie, ile czymś takim mogłbym pojeździć, bo jak każdy chciałbym aby mi chodził jak najdłużej...

Ale sztuka z tego exc jest piękna... ja osobiście po przeżyciach moge polecić...

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ??

 

liczyłeś koszty paliwa ??

 

w 250 tłok i korba co sezon a w 525 tłok i korba jest można powiedzieć wieczna w porównaniu do 2 takta

no trzeba wymienić łańcuszek rozrządy co 2 sezony

Robimy porównanie 250 4T do 525 4T a nie do 250 2T...

Paliwa biorą tyle samo.

Zobacz sobie ile kosztuje łańcuszek rozrządu, tłok do 525, a później do 250... Po 2 latach eksploatacji koszty są prawie identyczne. Wiem mój kumpel ma 525.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy porównanie 250 4T do 525 4T a nie do 250 2T...

Paliwa biorą tyle samo.

Zobacz sobie ile kosztuje łańcuszek rozrządu, tłok do 525, a później do 250... Po 2 latach eksploatacji koszty są prawie identyczne. Wiem mój kumpel ma 525.

 

myślałem ze do 2T porównujesz :biggrin:

 

i tak bym wolał 525 bo 250 to na tor jest ok ale do sasu troche za słaba jest 250 bo jak zobaczysz rów lub inną niespodzianke to nie ma z czego koła podnieść a 525 ma zawsze ogromny zapas mocy

to samo z podjazdami 250 jak sie podkrecisz gazu to nie wjedziesz a 525 sama sie wciąga trzeba sie tylko kierownicy trzymać :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

525 tak jak i 520 to są naprawdę mocne i szybkie motocykle. Co prawda jeśli ktoś ma wprawę powiedzmy na 400 EXC albo WRce 426, 450 itd, to sobie spokojnie poradzi, aczkolwiek odczuje:

- zdecydowanie większego kopa

- moc dostępną od razu na każdym biegu bez względu na obroty

- utrudnioną jazdę na 1 - skrzynia zestopniowana jest całkiem pomysłowo, czyli można robić skomplikowany teren na jedynce, co jednak wymaga bardo silnych rąk - każde mocniejsze dodanie gazu powoduje wyrywanie kierownicy. W 450 i 400 EXC ten sam teren robimy na dwójce, co rzecz jasna grozi zdławieniem, ale z drugiej strony - o wiele mniej męczą się ręce.

Silne mięśnie przedramion - to jest klucz do sukcesu w 520, wówczas można tym motocyklem wyczyniać naprawdę cuda, jego moc wybacza wiele błędów. Moc pozwala na podniesienie motocykla przed przeszkodą praktycznie w każdych warunkach - z gazu, o strzale ze sprzęgła nie wspominam.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

525 tak jak i 520 to są naprawdę mocne i szybkie motocykle. Co prawda jeśli ktoś ma wprawę powiedzmy na 400 EXC albo WRce 426, 450 itd, to sobie spokojnie poradzi, aczkolwiek odczuje:

- zdecydowanie większego kopa

- moc dostępną od razu na każdym biegu bez względu na obroty

- utrudnioną jazdę na 1 - skrzynia zestopniowana jest całkiem pomysłowo, czyli można robić skomplikowany teren na jedynce, co jednak wymaga bardo silnych rąk - każde mocniejsze dodanie gazu powoduje wyrywanie kierownicy. W 450 i 400 EXC ten sam teren robimy na dwójce, co rzecz jasna grozi zdławieniem, ale z drugiej strony - o wiele mniej męczą się ręce.

Silne mięśnie przedramion - to jest klucz do sukcesu w 520, wówczas można tym motocyklem wyczyniać naprawdę cuda, jego moc wybacza wiele błędów. Moc pozwala na podniesienie motocykla przed przeszkodą praktycznie w każdych warunkach - z gazu, o strzale ze sprzęgła nie wspominam.

pzdr

 

 

Rzeczywiscie przedramiona to klucz, poczulem to wczoraj podczas jazdy, mowiac szczerze zakochalem sie w 4t, idzie pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...