Skocz do zawartości

Opona Yokohama - ciekawe doswiadczenie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na ostatnim bazarku, szedlem sobie z zamyslem zakupu opony, piwa poszlow brud, ide sobie a tu czlek ma opony, nowka sztuka i strasznie mnie zaciekawil bierznik... pytam ile ?? on do mnie - 130 - a ja daje 100 i biere !!

No i zakupilem...

Nastepnego dnia na trzezwo ogladam te opone... twarda jak kamien, paznokcia nie da sie wbic, jakis bierznik kosmiczy... internet - kurde ni chu*a zadnych info o oponie Yokohama R003, patrze na rocznik - 93 rok...

Zalamka, mysle sobie 100 poszla w pizdu, no to zarzuce ja na 2 felge bede mial twardego, sliskiego kapcia do zabawy i "driftowania"

 

Przed weekende zakladam... pierwsze pare matrow sliska jak cholera... po chwili doslownie mile zaskoczenie - troche klei... lekko na boczki - slisko przez chwile i zaczyna kleic,

 

oki, mysle sobie, trzeba sie pobawic - zajebalem w kolty - oponka chwilke zamielila - i zonk - przykleilo az sie przestraszylem, strzal ze sprzegla - lekka guma, maneta opor - klei

?????????

 

no to dawaj ja na tor na chwile - pierwsze kolka baaaaardzo ostroznie, potem coraz pewniej, nizej... przod mam Dunlop D208 GP - torowy../.

 

zsiadam, guma miekka jak plastelina, klei strasznie !!

 

No i wzielo w leb moje myslenie ze stara=do dupy ...

Dokopalem sie ze tyle o tej oponie z na pocz 90 lat jakis team sie w superbike scigal dokladnie na tym modelu.

Moze sklad gumy taki ze mimo az 14 lat guma klei ciagle naprawde rewelacyjnie ??

 

Ma tez swoje wady - bardzo szybko stygnie i robi sie twardawa (jakos wtedy klei), jak jest chlodniej <20 stopni tez nie ma rewelacji, i ciekawe jak na mokrym..

 

 

A moze ktos zna te oponke ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno dobrze przeczytałeś oznaczenie na oponie? Jeśli możesz to napisz co tam jest wybite. Coś mi się niechce wieżyć by to była guma lat 14. Chyba, że ... różne dziwy na tym świecie są...

 

Posiadam w swojej WSK gumę z lat 70, czasami ostrzej pojeżdze po asfalcie, oczywiście jak na WSKę, kurcze, wcale nie jest taka zła w zakrętach jak i przy ostrych hamowaniach. To tak dla żartu oczywiscie :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

na szybko wygooglałem, że firma zmieniła nazwę na shinko - a tą firmę widziałem już w PL. Na stronach zagranicznych były shinko r003 w ofercie, np. :

http://www.spyderracing.com/Shinko-R003-Re...7-p/r003200.htm

taka to ?

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja bym sobie ta oponkę zostawił do zabawy jesli ma faktycznie tyle lat.

 

Możesz się niemiło zdziwić jak będzie chłodno lub popada.

Maszynkę masz raczej mocną :)

 

To, że opona sie rozmiękcza podczas ostrzejszej jazdy jest normalnym zjawiskiem.

Nie zawsze jednak będziesz miał okazję dobrze rozgrzac oponke.... Czy na dworze bedzie 10 st.C

 

Po za tym taka wiekowa opona może sie psuć od wewnatrz.

 

Miałem kiedyś taka stara oponke ( nówkę)

Zaczęła delikatnie pekać :) -

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

na szybko wygooglałem, że firma zmieniła nazwę na shinko - a tą firmę widziałem już w PL. Na stronach zagranicznych były shinko r003 w ofercie, np. :

http://www.spyderracing.com/Shinko-R003-Re...7-p/r003200.htm

taka to ?

 

 

No kurde jota w jote ta opona, tylko jak w morde jest napis Yokohama !!

a co do rocznika jest napisane: DOT 0223... wiec kurde jak w morde 93 rok ...

Ja bym sobie ta oponkę zostawił do zabawy jesli ma faktycznie tyle lat.

 

wiem, wiesz jaki to strach i rysa w bani ze sie jezdzi na oponce ktora ma 14 lat ??

 

tak czy siak moge polecic te oponke !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde jota w jote ta opona, tylko jak w morde jest napis Yokohama !!

a co do rocznika jest napisane: DOT 0223... wiec kurde jak w morde 93 rok ...

wiem, wiesz jaki to strach i rysa w bani ze sie jezdzi na oponce ktora ma 14 lat ??

 

tak czy siak moge polecic te oponke !!

 

Coś nie pasuje w twych zeznaniach:

primo - DOT to zgodność z normami amerykańskimi (Department Of Transportation)

secundo - 0223 ??? na pewno dobre odczytałeś ? Według tego byłby to 2-gi tydzień 1923 roku (mało prawdopodobne).

Rocznik 1993 miałby oznaczenie XX93 (gdzie XX oznacza tydzień roku).

Wniosek - sprawdż jeszcze raz.

Pozdrawiam

PZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie pasuje w twych zeznaniach:

primo - DOT to zgodność z normami amerykańskimi (Department Of Transportation)

secundo - 0223 ??? na pewno dobre odczytałeś ? Według tego byłby to 2-gi tydzień 1923 roku (mało prawdopodobne).

Rocznik 1993 miałby oznaczenie XX93 (gdzie XX oznacza tydzień roku).

Wniosek - sprawdż jeszcze raz.

Pozdrawiam

PZ.

 

 

sprawdze jak wroce do domu dokladnie, co tam na niej napisane,

mozliwe ze cus zle zapamietalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem przed 2000 rokiem nr. DOT powinny być 3cyfrowe - 2cyfry tygodnia i 1 roku (199X).

 

pzdr, Adam

 

Dodane :

podaję za ścigacz.pl

Istotnym oznaczeniem jest wymagany na amerykańskim rynku numer DOT (Department of Transport) w którym ukryta jest informacja na temat miejsca produkcji opony, a także co dla nas najistotniejsze – daty jej produkcji. Jak to odczytać? Ostanie 3 lub 4 cyfry oznaczają tydzień i rok produkcji danej opony

http://www.scigacz.pl/Kawalek,czarnej,gumy,1709.html

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...