Skocz do zawartości

Padający akumulator


Immortal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewną sytuację, chodzi o aku. Nie trzyma prądu i nie chodzi mi tu o "sposób jak go naprawic" :icon_question: tylko zastanawiam się czy skoro moto odpala z kabli na tym akumulatorze i chodzi normalnie na wolnych razem z zapalonymi światłami, to najwyraźniej ładowanie jest dobre ino aku jest już do bani. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat - zbieram sie do wymiany aku - sa podobno jakies suche aku, co sie zalewa, one stoja, potem sie zamyka i juz zapomina o obsludze i nic sie z nich nie wylewa - ktos przegryzl temat jakos i cos moze powiedziec o tych baterach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewną sytuację, chodzi o aku. Nie trzyma prądu i nie chodzi mi tu o "sposób jak go naprawic" :) tylko zastanawiam się czy skoro moto odpala z kabli na tym akumulatorze i chodzi normalnie na wolnych razem z zapalonymi światłami, to najwyraźniej ładowanie jest dobre ino aku jest już do bani. pozdrawiam

 

 

Witam >>>zanim kupisz nowy akumulator to może sprawdź go czy faktycznie jest słaby (są takie urządzenia do tego i każdy elektryk takim dysponuje) ponadto powinieneś posprawdzać połączenia elektryczne w motocyklu ( masy do silnika !!!!!!) bo to jest naczęstsza przyczyna problemów >>>a na samym końcu powinienes zerknać krytycznym okiem na rozrusznik (ale to w ostatecznosci ) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzyma prądu i nie chodzi mi tu o "sposób jak go naprawic" :) tylko zastanawiam się czy skoro moto odpala z kabli na tym akumulatorze i chodzi normalnie na wolnych razem z zapalonymi światłami, to najwyraźniej ładowanie jest dobre ino aku jest już do bani. pozdrawiam

 

No wcale nie musi tak być jak myślisz , chociaż może .

Co według ciebie znaczy " nie trzyma prądu" ?

 

Czy po naładowaniu nie chce samemu odpalić moto ? - jeśli tak to szrot .

Jeżeli odpala ale na drugi dzień już nie . to mogą być dwa wyjścia :

1. Aku jest padnięte = szrot

2. Instalacja ma uszkodzenie i podczas postoju wyładowuje ci akumulator .

 

Naładuj aku , nie podłaczaj do moto , poczekaj 24h , podłacz i zobacz czy odpali jak nie to szrot .

 

Oczywiście może to też być winą rozrusznika ( potrzebyje więcej prądu do odpalenia a same aku mu jego nie daje ) . Wyjście . Poproś kogoś na chwile podłącz inne aku i zobacz czy na jego odpala . Odpowiedź już będziesz miał .

 

 

Pozdrawiam

 

AdamOSA

Edytowane przez AdamOSA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewną sytuację, chodzi o aku. Nie trzyma prądu i nie chodzi mi tu o "sposób jak go naprawic" :icon_question: tylko zastanawiam się czy skoro moto odpala z kabli na tym akumulatorze i chodzi normalnie na wolnych razem z zapalonymi światłami, to najwyraźniej ładowanie jest dobre ino aku jest już do bani. pozdrawiam

 

Ile czasu masz ten akumulator?

 

Co do sprawdzenia ładowania to weź po prostu woltomierz i zobacz jakie masz napięcie ładowania - powinno być w granicach 13,9 - 14,5V.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze raz polece żelówki czysto wszędzie i w ogóle nie mam zastrzeżzń żadnych a mam rok już w moim awo z alternatorem od samochodu :icon_twisted:

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...