Skocz do zawartości

Prośba o poradę odnośnie wyboru motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy asfaltowych maszyn. Do chwili obecnej jeździłem na enduro, pół roku temu nabawiłem się poważnej kontuzji kolana, poniekąd skłoniło mnie to do refleksji, i pomyślałem że teraz czas poczuć smak adrenaliny na asfalcie.

I tutaj prośba o poradę. Niestety nie dysponuję dużą wiedzą na temat motocykli szosowych w przeciwieństwie do enduro/cross. Chciałem żebyście polecili mi maszynę która będzie odpowiednia na pierwsze moto, aczkolwiek nic w stylu GS 500. Też nie super sporta i nie klasycznego turystyka. Na początku celowałem w Bandita 600, ale nie jestem w stanie naruchać takiej gotówki. Mam góra 6000 PLN

cholernie podoba mi sie ten GSX 600F http://www.allegro.pl/item202776361_suzuki_gsx_600f.html

wszelkie propozycje mile widziane.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transalp, może jakaś aprilia pegaso, jeśli czasem chciałbyś zostawić sobie furtkę do zjechania z asfaltu, choćby na jakiś szuterek :bigrazz: pozostałe proponowane maszyny nie dadzą ci takiej możliwości

 

a jak nie, to chyba w tej kasie faktycznie zostanie xj600...

w gsx600f w tym wieku osobiście bałbym się pakować. wprawdzie słyszałem tu już inną opinię, ale pamiętam, że Tomek Woźniakowski w opisie imbryka jako motocykla używanego (w śm) twierdził, że moto jest kosztowne w serwisie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowalbym poczekac, odlozyc i rozgladnac sie za czyms ciekawszym bo kupowanie blisko 20 letniego moto wiaze sie przewaznie, ze sporym wydatkiem, celem doprowadzenia go do stanu uzywalnosci...

:icon_mrgreen:

XJ-ki w tej cenie mozna znalezc w bardzo dobrym stanie, mniej wiecej z 95 roku.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na cbr 600 sporo ich u nas jezdzi, czesci nie brakuje. Po za tym stare hondy sa nie do zajechania. Gsx600f tez jest ok.... Zalezy jakie motocykle lubisz scigi,turystyki, enduro. Ciezko powiedziec ze np bandit jest gorszy od cbr czy na odwrot bo sa to dwa bardzo rozne motocykle..Mialem kiedys starą cbr 600f z 89r. Pozniej wpadl mi w rece Bndit 600.. Bandit był jak dla mnie troche slabawy, za miekkie przednie zwiasy i pozycja na kanapie troche mi nie odpowiadała. Ale nie kazdy lubi "zakrywać uszy kolanami"..Ja jestem zwolennikiem plastykowego szalenstwa i zawsze szukam w tej ktegorii. Jezeli chodzi o scigi w tej cenie stawiał bym na cbr 600f lub gsx600f .wudanego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transalp?

NTV?

Może XJ600? Namiastka Bandita...

A czemu nie polecisz Africy Twin? ......sam taka masz :)

 

BYŁA ( może jeszcze jest ) z 90 roku za jakies 8000-9000 tysi w dobrym stanie sprowadzona przez własciciela z Niemiaszkowa Xlat temu.....

 

Można moto polecić , bo znajomek z forum africytwin.. i miny nie wciska.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji, którą podałeś to 2 zdjęcie jest jakoś dziwnie zrobione, albo to moto jest krzywe :)

Takie odnoszę wrażenie, że lagi są przechylone na prawą stronę patrząc na zdjęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem o Afryce, bo za mała kasa na porządny model... No ale Artur - masz kask enduro, ciuchy enduro... Mógłbyś iść do roboty we wakacje, dociułać i kupić coś w tym stylu. Będziesz do przodu o jakiegoś tysiaka za ciuchy. A Afryki wiadomo, że najlepsze RD04. Bo i masz więcej mocy niż w RD03, i nie psują się notorycznie jak RD07 :biggrin: (a to pompa paliwa, a to regulator... kontrolki rezerwy nie ma, a RD04 ma dwie, zawieszeń sobie nie poustawiasz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie chcesz kupować w tej chwili tylk opod koniec sezonu, to po prostu poluj na okazje. Teraz ceny jak na moje oko wyższe o 30% od tych posezonowych. Za 6000zl powinno ci się udać dorwać jakiegoś bandita z początku produkcji, xj 600 po 97roku z ładniejszą owiewką i lepszym zawieszeniem... i chyba właśnie ją bym ci polecał:) bałbym się chyba inwestować w imbryka czy innego 15letniego sporta ze względu na koszty. Takie motocykle nie są zazwyczaj tanie w codziennej eksploatacji, a do tego dochodzi spore ryzyko awarii jeśli moto było używane przez kata.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i wszelakie propozycje. Nie chciał bym urazić posiadaczy XJ 600, ale ten motocykl nie za bardzo przypadł mi do gustu. Chciał bym jakiś kozacki sprzęt, nie koniecznie ku**ewsko mocny i nie koniecznie ze scyzorykowatą pozycją za kierownicą. Tylko nie pomyślcie sobie, że jestem chłopakiem z żelem, na włosach który będzie wyrywał dupy na przecinaka. Jestem motocyklistą a nie posiadaczem motocykla! :buttrock:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...