Skocz do zawartości

Mieszanka do 2T


bakardi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy można przechowywać mieszankę paliwowo-olejową do 2T przez dluższy czas, bez pogorszenia jej właściwości?

 

Chcę rozrobić jednorazowo ok 50l. To zapas na jakieś kilka miesięcy.

 

Proszę o odpowiedzi wszystkich zorientowanych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszym rozwiazaniem bedzie nalac czyste paliwo do karnistrow. Ale czy wlasciwosci sie pogorsza nie mam pojecia. Ale nic nie powinno sie stac jesli bedizesz dlugo to trzymal jedynie przed wlaniem bedziesz musial zamieszac karnistrem zeby olej sie rozmieszal z benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszym rozwiazaniem bedzie nalac czyste paliwo do karnistrow. Ale czy wlasciwosci sie pogorsza nie mam pojecia. Ale nic nie powinno sie stac jesli bedizesz dlugo to trzymal jedynie przed wlaniem bedziesz musial zamieszac karnistrem zeby olej sie rozmieszal z benzyna

 

Nie masz pojęcia to nie pisz, proste prawda? Nabijaj posty w innych działach.

 

Paliwo podczas magazynowania utlenia się i traci swoje właściwości, aby temu zapobiec można stosować specjalne stabilizatory oraz wypełnić całkowicie benzyną zbiornik w którym będzie przechowywane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak napisał Marcpol, zalac szczelny kanister pod sam korek.

czas, w jakim paliwo utrzymuje swoje PEŁNE właściwości tookres około 3 miesięcy pod warunkiem odpowiedniego magazynowania.

 

mysle ze akurat i tak tu teoria nie ma za wiele do rzeczywistosci. ja w plastikowym baniaku(albo plastikowych baniakach) przechowywalem nieraz duuuuzo wieksze ilosci paliwa i nic sie nie stalo...

 

w maszynie 2T roznicy nie odczujesz, ale po pol roku samochod nie chcial juz tak ciagnac.

 

poza tym, kit z paliwem, ale olej osadzi ci sie na dnie zbiornika, zebys nie wiem jak dobrze go wymieszal... po prostu przed kazdym tankowaniem bedzie trzeba to dobrze wymieszac.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy można przechowywać mieszankę paliwowo-olejową do 2T przez dluższy czas, bez pogorszenia jej właściwości?

 

Chcę rozrobić jednorazowo ok 50l. To zapas na jakieś kilka miesięcy.

 

Proszę o odpowiedzi wszystkich zorientowanych.

 

Pozdrawiam

 

Spokojnie możesz zmieszać ale przed każdym wlaniem powinieneś albo wymieszaćalbo wstrząsnoć jeżeli masz taką możliwość bo olej może zchodzić na spud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszankę można trzymać w kanistrach tyle czasu ile czystą benzynę. Tylko przed nalaniem do baku radzę wstrząsnąć, żeby olej, który osiadł na dnie ponownie zmieszał się z benzyną. I można :banghead: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z mieszanką bo tej nie przechowywałem ale jeździłem na żółtej ołowiowej która stała w baku samochodu marki Skoda Octavia z roku 1963...samochód z tym paliwem stał bez ruchu 18lat.....i duży fiacior na tym paliwie jak i CZ175 zapylały tak samo jak na paliwie prosto ze stacji.....no ale to była żółta i ołowiowa i z przed już teraz 23lat (bo jeszcze tam jest w tym baku :) )

 

Generalnie jak koledzy mówią zalać pod korek zminimalizuje to rozkład benzyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie uczyli to mieszanka nie powinna stać dłużej niż 2 tygodnie ponieważ olej traci swoje właściwości.

 

O tym że sie osiada na dnie to jeszcze nie słyszałem, ani nie miałem okazji doświadczyć.

 

Lejcie olej tylko castrol 2T lub ewentualnie mobil 2T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...