Skocz do zawartości

Pirelli Sport Demon vs Metzeler Lasertec


Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanie dot. tych opon a szczególnie Pirelli. Jeżdżę Kawasaki Er-5 i chce kupić któreś z tych opon. Pytanie brzmi: ile można przejechać na ww oponach. Szczególnie chodzi mi o Sport Demon. Jazda w miarę spokojna, głównie miasto, czasem trasa. Pytanie szczególnie do ludzi którzy przejechali na tych oponkach 2, 3 sezony. Co do Laserteców - stykną do spokojnej jazdy?

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś na ten temat z fachowcem z NetCar.

 

Polecał Lasertec. Lepiej nadają się do jazdy turystycznej i są bardziej wytrzymałe (trwałe).

Odradzał Sport Demon, świetnie trzymają, nadają się do agresywnej jazdy, ale ich żywot jest krótszy.

 

Kupiłem Lasertecki i pojechałem z nimi do wulkanizacji. Tam okazało się, że opony są Made in Brazil (!!!).

Mechanik jak popatrzył to kręcił nosem. On akurat uznawał tylko Dunlop. Ale faktycznie miał trudności z wyważaniem moich opon. Na każde koło poszło ok 25g. Średnia to 30g na całe moto.

 

Sam nie wiem co o tym myśleć, ale chyba za drugim razem wybiorę Sport Demon.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Sport Demony też są Made in Brasil :icon_twisted:

Dla fanatyków opon radialnych przypomnę tylko, że Demony to diagonale.

Spisują się świetnie (mokro, sucho), a jak się zjadą to kupię nowe :notworthy: i będą to chyba Pilot Road.

 

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sport Demonach o ile się nie myle śmigali w GS 500cup a pochylenia mieli nieżle no i czasy w sumie też jak na 46KM

 

To prawda, da się na Sport Demonach położyć w zakręt, ale opona musi być idealnie nagrzana. To jest właśnie minus tej opony długo się nagrzewa i bardzo szybko stygnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz MT 75 w NSR. Stare opony bo mają 4 lata i resztki bieżnika, ale wydaje mi się że nie są złe. Chociaż z tego co słyszałem lepiej je sobie odpuścić ( :roll: ) Nie mam porównania z innymi oponkami więc moja opinia jest IMHO mało wartościowa.

 

Taraz będę zmieniał na Bridgestone BT 45. Na razie tylną, a potem przód.

Edytowane przez pawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz MT 75 w NSR. Stare opony bo mają 4 lata i resztki bieżnika, ale wydaje mi się że nie są złe. Chociaż z tego co słyszałem lepiej je sobie odpuścić ( :roll: ) Nie mam porównania z innymi oponkami więc moja opinia jest IMHO mało wartościowa.

 

Taraz będę zmieniał na Bridgestone BT 45. Na razie tylną, a potem przód.

 

MT 75 to sobie odpuść na wstępie... Jest nieporównywalnie gorsza od Sport Demona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja jeżdżę na Sport Demon. Nia mam za dużego porównania bo wczesniej jezdzilem na zjechanych Michelin ale jedno jest pewne, jak zmieniłem opony to jazda jest nie wyobrażalnie lepsza. Brak shimmy, zero problemów na koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym tygodniu kupiłem kpl. Lasertec - z tym, że moja maszynka waży 250kg i zależało mi na trwałości opon.

Jeżdżę raczej turystycznie. Nie wiem jak długo wytrzymają - nie mam porównania.

Natomiast widzę kolosalną różnicę w prowadzeniu moto. Nowy profil robi swoje.

Mają też być dobre na mokrą nawierzchnię - sprawdzę to.

Na razie po ok. 1000km jestem bardzo zadowolony.

Sport Demony do ciężkich sprzętów są podobno nie polecane...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...