Skocz do zawartości

Gruba opona na przodzie


ziuta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Po głowie chodzi mi pomysł :biggrin: na pewien motocykl (coś w stylu bobera) i chciałbym aby z przodu była gruba opona (powiedzmy 150-160..może więcej) obawiam się jednak o prowadzenie motocykla, zwłaszcza w winklach.

 

Prosze o opinie uzytkowników jeżdżących na grubej oponie na przodzie ( np posiadaczy Marauderów ale też innych). Chodzi mi o odpowiedz na pytanie czy takie moto wali sie w zakręt, jak jest z manewrowością na szybkich winklach, jak ze stabilnością.

 

dodam że motocyklem bazowym miał by być HD Sportster a opona o normalnym profilu ( a nie niskoprofilowa).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich skromnych doświadczeń, im mniejszy skok rozmiarów między kołami (oponami) na przedzie i tyle, tym posłuszniejsze moto w zakręcie. Pewnie lepiej zadziałałoby tu odchudzenie tyłu (170/80 R15 typowo "dla oka"), ale nie próbowałem. Porównanie pochodzi z jazdy XVS650 i 650A oraz 1100 i 1100A oraz małym Virago z przodami 3" i 3.25" R 19.

Edytowane przez x. Maślak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek coś Panowie ucieka :biggrin: Na szerokiej oponie z przodu moto jest stabilne, na koleinach i wybranym asfalcie nie tańczy - takie moje wrażenie po jeździe na kilku motocyklach. Tam gdzie Virago mi jeździlo od środka linii do krawężnika (wybrany asfalt, koleiny), tam Marauder szedł prosto, a Volusia płynęła. X.Maślak ma rację - im mniejszy dysonans, tym łatwiej z traktorami pod względem trakcji. Wygląd jest już sprawą drugorzędną i dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z przodu 150/80/16 a z tyłu 150/90/15 , jeździ sie jak po sznorku , lepsza połowka VT 600 z kólkiem od roweru z przodu a z mini walcem 170 z tyłu i prowadzenie o niebo gorsze , ma teraz Draga Clasica z 130 przod i 170 tył ,jest o niebo lepiej od VT 600 (po czesci to tez przewaga geometri samego draga) ale mimo wszystko gorzej niż w Royalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...