Skocz do zawartości

CHŁODZEN*IE REGULATORA W VIRAGO RATUNKU!!!


Rekomendowane odpowiedzi

strasznie grzeje mi sie regulator napięcia w moim virago 535. W chwili obecnej jest ulokowany pod siedzeniem ale i tak sie grzeje. Prosze pomóżcie laikowi znależć jakieś rozwiązanie, żeby zmniejszyć temperaturę tego regulatora, bo jeden mi już pękł od gorąca... Bardzo prosze o pomoc ;)(((( :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przyczyny grzania sie! Moze nie ma styku albo jakies zwarcie jest!

 

No wlasnie problem polega na tym, ze niby wszyustko jest ok, juz sprawdzalem u dwoch elektromechanikow :) A jednak sie grzeje i to bardzo, moze sa jakies sposoby na odprowadzenie ciepla z regulatora oprocz zastosowania wiatraczka do komoputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys w wirówce miałem to samo. Regulator się spalił. Kupiłem nowy. Też bardzo sie rozgrzewał.

Dopasowałem aluminiowy radiator. Warunek - dobre przyleganie, doskonale sprawdza się pasta silikonowa.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem polega na tym, ze niby wszyustko jest ok, juz sprawdzalem u dwoch elektromechanikow :) A jednak sie grzeje i to bardzo, moze sa jakies sposoby na odprowadzenie ciepla z regulatora oprocz zastosowania wiatraczka do komoputera?

Co to znaczy bardzo?

Normalnie może się grzać nawet do 80 stopni.

Półprzewodniki wytrzymują zwykle powyżej 120 stopni.

Najlepsze miejsce dla regulatora jest pod osłona boczną a właściwie poniżej.

Ma on wtedy najlepsze chłodzenie lecz jest widoczny.

Możesz zamocować regulator na porządnym kawałku blachy aluminiowej o grubości 3 - 4 mm w przewiewnym miejscu.

Pozostaje tylko kwestia estetyki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no...pomysl z radiatorm aluminiowym jest niezly bede musial go zastosowac... dziekuje gdybyscie mieli jeszcze jakies pomysly, to prosze piszcie... wasz nowy kolega prosi o wsparcie ;)

PS do zobaczenia na trasie koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przesmarować powierzchnie styku pastą którą smaruje sie radiatory w kompach. do tego nawet wiatraczek od kompa jeśli chcesz. w triumph'ach regulator zamontowany jest bezpośrednio pod przednią lampą...

 

ps. jesteś ze zgierza, masz 13 lat i virago 535 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przesmarować powierzchnie styku pastą którą smaruje sie radiatory w kompach. do tego nawet wiatraczek od kompa jeśli chcesz. w triumph'ach regulator zamontowany jest bezpośrednio pod przednią lampą...

 

ps. jesteś ze zgierza, masz 13 lat i virago 535 ?

Jestem ze zgierza mam 28 lat :banghead: i virago 535 roczn8ik 1987 wersja amerykanska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiator od jakiegoś starego procka + przymocowany do niego wiatraczek podłączony pod światła pozycyjne. Sprawdzone w m.in. w VFR i FZR 600.

Rozwiązanie jak najbardziej skuteczne.

Ja jednak jestem zwolennikiem większego radiatora bez wentylatora.

Moim zdaniem to bardziej eleganckie i niezawodne rozwiązanie.

Ciekawe ile wytrzyma np. w deszczu wentylator komputerowy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. jesteś ze zgierza, masz 13 lat i virago 535 ?

 

Tak czytam to forum i nie wiem czy mam sie smiać, czy płakać z niekórych wypowiedzi kolegi dono...

Poza tym po cholere mu kolejny odbiornik prądu w motocyklu w postaci wiatraka, który w kompie ledwo daje rade??!!

 

dzuliann najlepszy będzie radiator, przymocowany do regulatora. Ważne, aby elementy połaczyć pastą termoprzewodząca.

 

Myślę, że coś wybierzesz:

 

http://allegro.pl/4697_pasty_termoprzewodzace.html

 

 

Co do samego radiatora, to jeśli chcesz mieć pewność, że będzie solidny to użyj jakiegoś w iarę dużego i MIEDZIANEGO, lub zrobionego z miedzi i aluminium.

 

Tutaj możesz się zapoznać z ofertą:

 

http://allegro.pl/search.php?string=radiat...7&category=4687

 

Myślę, że sobie poradzisz bez problemu.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to forum i nie wiem czy mam sie smiać, czy płakać z niekórych wypowiedzi kolegi dono...

Poza tym po cholere mu kolejny odbiornik prądu w motocyklu w postaci wiatraka, który w kompie ledwo daje rade??!!

 

 

hehe, to dokładnie tak samo keidy czytam twoje posty. nie dość że masz marne pojęcie o motocyklach, to i o kompach.

1. w profilu dziulanna jest podany wiek 13 lat i to mnie troche ździwiło. a pytam czy ze zgierza bo to dosyć niedaleko ode mnie

2. pobór prądu wiatraczka komputerowego jest niewielki...

3. za to jego wydajność stosunkowo duża. no chyba że dla ciebie schłodzenie procesora to nic takiego, a sam radiator do tego w zupełności wystarczy. no to ci powiem że bez wiatraczka dawno byś ugotował swojego proca czy zasilacz (może i dobrze, bo bys takich bzdur nie pisał na forum). chyba że działasz na p2, które wytwarzały niewiele ciepła, a miały ogromne radioatory, i faktycznie dzialały bez wiatraczka. jeśli tak to cię oświecę: technika poszła do przodu, tak w świecie komputerów jak i w świecie motoryzacji. świecący radiator? no do dobry tygrys jesteś. a może chodziło o świecący wiatraczek?

 

 

a wiatraczek nie po cholere tylko po to żeby schłodzić regulator :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...