Skocz do zawartości

Shoei XR-1000 czy AGV Ti-tech - dylemat co wybrać;/


Rekomendowane odpowiedzi

[---]

Czy zakupionego na niemiecki ebay Shoei będę mógł (wrazie czego) reklamować u Nas w kraju?

 

----------------------------------

pozdrawiam

 

Raczej nie. Chyba że na ebay'u te kaski sprzedaje oficjalny dystrybutor Shoei a nie jakiś Ziutek. Tylko kaski zakupione w oficjalnej sieci dystrybucji podlegają ogólnoeuropejskiej gwarancji. Dowód zakupu od oficjalnego dystrybutora uprawnia Cię do napraw/wymian gwarancyjnych twojego kasku przez 5 lat. Oczywiście możesz serwisować kask z ebay'u gdziekolwiek ale odpłatnie - np. [spam] u nas w sklepie. Zdarza się że kaski, a szczególnie te kupowane na motobazarch docierały do nas do napraw, bo miały wloty powierza przyklejone na kropelkę, uszkodzone mechanizmy szybki itp. Generalnie części są dostępne praktycznie wszystkie i są na miejscu w ciągu tygodnia, max. dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, ze wrazie czego (tfu, tfu) moge podskoczyc z moim shoei do naprawy u najblizszego sprzedawcy (kupilem swojego w louisie i mam paragonik :icon_mrgreen: ). A czy szyby tez sa na gwarancji? Bo mi zlazla nie wiedziec czemu wierzchnia warstwa i szyba sie zrobila troche matowa.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, ze wrazie czego (tfu, tfu) moge podskoczyc z moim shoei do naprawy u najblizszego sprzedawcy (kupilem swojego w louisie i mam paragonik :icon_mrgreen: ). A czy szyby tez sa na gwarancji? Bo mi zlazla nie wiedziec czemu wierzchnia warstwa i szyba sie zrobila troche matowa.

 

Pozdrawiam

 

A jak ja myłeś? Zmywakiem? Bo jeśli tak to to jest przyczyną. Szybke należy myć ręką - w Shoei zdjęcie szybki zajmuje 2 sek. - potem pod bierzącą letnią wodą, najlepiej z odrobiną płynu do mycia naczyń. I tu UWAGA - Anti-foga w zasadzie nie należy myć i wycierać - jeśli trzeba to opłucz go wodą i wysusz delikatnie. Ogólnie ta wkładka nieparująca jest bardzo miękka i łatwo się rysuje, poza tym jest ze specjalnego materiału, który źle znosi mycie i wycieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mycie szyb kasków, to NIE WOLNO myć ich alkoholem.

Materiał z którego są one zrobione pod wpływem alkoholu twardnieje i robi się kruchy.

Efekt jest taki, że szybę sprawną można wywinąć na "drugą stronę", a po myciu w a. już nie.

Niektóre płyny do mycie szyb produkowane są w oparciu o alkohol , dlatego zalecane jest mycie

szyby mydłem, a nie w kuble z płynem przy dystrybutorze na stacji paliw.

 

 

przepraszam za tą serię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak rzucamy linkami to obejrzycie jak sie robi shoei...

http://video.google.pl/videoplay?docid=826...2837412&q=shoei

 

:icon_razz:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Chyba że na ebay'u te kaski sprzedaje oficjalny dystrybutor Shoei a nie jakiś Ziutek. Tylko kaski zakupione w oficjalnej sieci dystrybucji podlegają ogólnoeuropejskiej gwarancji. Dowód zakupu od oficjalnego dystrybutora uprawnia Cię do napraw/wymian gwarancyjnych twojego kasku przez 5 lat.

 

Chyba tak nie zupelnie.

 

majac firme mozesz odliczyc od podatku wiec trudno oczekiwac abys trzymal rachunek rzez 5 lat. kupiles niesfalszowany produkt firmy na ktora producent dal gwarancje - bez wzgledu gdzie zostal zakupiony.

 

Moj Schuberth Concept 2 byl juz od 2002 3 razy w service'ie i nigdy nikt nie pytal o rachunek, bon czy inne pierdoly. Chlpaki zawsze bezplatnie wymienili co trzeba i helm w nowiotenkim worku wrocil.

 

Dla milosnikow Shoei polecam

 

http://www.shoei.com/

 

 

http://www.shoei-europe.com/de/

 

Sam nie wchodzlem ale jakis adres powinien sie tam znalesc i zawsze mozna go tam wyslac.

 

Oczywiście możesz serwisować kask z ebay'u gdziekolwiek ale odpłatnie - np. [spam] u nas w sklepie. Zdarza się że kaski, a szczególnie te kupowane na motobazarch docierały do nas do napraw, bo miały wloty powierza przyklejone na kropelkę, uszkodzone mechanizmy szybki itp. Generalnie części są dostępne praktycznie wszystkie i są na miejscu w ciągu tygodnia, max. dwóch.

 

tez forma reklamy i zarobku !

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na Motor Bike z moim kaskiem (XR 1000), zostawiłem na stoisku Shoei'a kask na przegląd - poprosili abym podszedł za godzinkę.Po godzince się zameldowałem i nie mogłem uwieżyć, chłopaki wymienili mi szybkę ,mechanizm szybki i tylni spojler!!! wiecie ile zapłaciłem - nic!!!Na koniec dostałem pokrowiec na kask i brelok shoei.

Tę firmę polecam każdemu

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczora byłem na MBS .Przymierzałem XR1000 ,kask fajny ,ale czemu tak skrzypiała górna część wyściółki ? Czy tak ma być ? Teraz juz zgłupiałem ,nie powalił mnie na kolana ten Shoei .Wiem ,ze pewnie na motocyklu mozna by dokładnie porównać rózne kaski.Teraz mam wielką zagwostkę.Czy mam go kupić czy może coś innego 3 raz tańszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczora byłem na MBS .Przymierzałem XR1000 ,kask fajny ,ale czemu tak skrzypiała górna część wyściółki ? Czy tak ma być ? Teraz juz zgłupiałem ,nie powalił mnie na kolana ten Shoei .Wiem ,ze pewnie na motocyklu mozna by dokładnie porównać rózne kaski.Teraz mam wielką zagwostkę.Czy mam go kupić czy może coś innego 3 raz tańszego .

 

Kolego nie powinno nić skrzypieć, przynajmniej w moim kasku nic nie skrzypi. Czy kupić Shoei'a czy coś 3 razy tańszego w tym ci nie pomogę,ale powiem tak jeżeli stać cię na Shoeia to bierz bedziesz na 100% zadowolony

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na Motor Bike z moim kaskiem (XR 1000), zostawiłem na stoisku Shoei'a kask na przegląd - poprosili abym podszedł za godzinkę.Po godzince się zameldowałem i nie mogłem uwieżyć, chłopaki wymienili mi szybkę ,mechanizm szybki i tylni spojler!!! wiecie ile zapłaciłem - nic!!!Na koniec dostałem pokrowiec na kask i brelok shoei.

Tę firmę polecam każdemu

 

 

 

BRAWO SHOEI! :icon_biggrin:

To się nazywa podejście do klienta! Może inne firmy też niebawem zrozumieją, że o klienta należy i warto dbać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja dolaczylem do grona posiadaczy XR1000 :-)

Pierwsze wrazenia mega pozytywne, mysle ze tak samo bedzie podczas jazdy :crossy:

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...