Skocz do zawartości

Dziwny wypadek motonity w Niemczech...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z powodu małej ilości czasu - zbliżająca się sesja - i napiętych terminów kolokwiów :lalag: Nie mając nic ciekawszego do roboty zapuściłam sobie kilka filmików na YouTube.

 

Jeden mnie zaciekawił - dlaczego doszło do wypadku?

Ten sam filmik, ale tylko wypadek:

 

Naprawdę zdziwiło mnie co zrobił ten niemiecki motonita :biggrin: Czy nie wystarczyło ominąć przeszkodę zamiast hamować... po co w ogóle zjeżdżał na środek pasa mając taki styl jazdy jak pokazany wcześniej ;)

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oni tam przypadkiem nie mówią, że to niby przy 230 było? :biggrin:

No właśnie, też tak zrozumiałem.

 

Mi to wyglądało na to, że chciał łyknąć samochód z prawej, tylko że ten przytulił się nagle do prawej krawędzi i zamknął mu drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie koles - zjechal szybko do prawej bo pas sie wezszy robil i zblizal sie do wzniesienia i poczatkowo samochodu nie widzoal mogl spojrzez np. odruchowo w prawe lusterko po wyprzedzeniu tira ..... pozniej to juz panika ... i hebel naturalny odruch ...

 

ale kolo mial farta ...

Edytowane przez squod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też tak zrozumiałem.

 

Mi to wyglądało na to, że chciał łyknąć samochód z prawej, tylko że ten przytulił się nagle do prawej krawędzi i zamknął mu drogę.

Też tak na początku myślałam... ale po co... jak pusta droga przed nim na prawym pasie.

A teraz jak się wsłuchałam to rzeczywiście jakieś "cwaj hundrat drajcich" mówią :biggrin: Ale w chwili uderzenia to coś koło stówy miał pewnie ;) Ale szczęście rzeczywiście miał. Jedynie kombi do wyrzucenia, no i moto niestety pewnie też :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś chyba wpadł w jakąś dziure (dlatego nie odbił w lewo) i po prostu nie zdążył wychamować przed zatrzymującym sie samochodem. Rączka mu sie po prostu obślizgła :bigrazz:

 

Ale co ja tam wiem, ja w ogóle nie śmigam i rzadko przekraczam 100 km/h :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na to, że chciał (tylko nie wiem po co ) wziąc ten samochód z prawej strony...jechał b. szybko i w momencie gdy zobaczył ze z prawej będzie ciasno dał ostro po heblach. Albo się zagapił (look w lusterko na drugiego motocykliste przy takiej prędkości, potem panika i hamulec) Mogę się mylić rzecz jasna.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filmik ściągnięty na dysku już od dawna. Oglądałem go kilkanaście razy ['nawet teraz sobie przypomniałem znowu'] i nadal nie jestem pewien co się dokładnie stało.

 

Chyba macie racje, że chciał go wyprzedzić z prawej strony, a kierowca mu przyciął stronę prawą. Nie wiem, czy nie widział wcześniej motocyklisty w lusterku, więc chciał być uczynny i go puścić z lewej, jak to normalnie bywa. Moim zdaniem trochę ten motocyklista przekombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stroik mu nieźle dupe uratował....

No i to że tak jak ktoś pisał, że nic z naprzeciwka nie jechało.

Ja jestem za tym że z prawej strony chciał go łyknąć. Ale coś mu chyba przeszkodziło w ustawieniu się bliżej linii. Widzicie ten wstrząs kamery 03:20?

Edytowane przez mati_mot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filmik ściągnięty na dysku już od dawna. Oglądałem go kilkanaście razy ['nawet teraz sobie przypomniałem znowu'] i nadal nie jestem pewien co się dokładnie stało.

 

Chyba macie racje, że chciał go wyprzedzić z prawej strony, a kierowca mu przyciął stronę prawą. Nie wiem, czy nie widział wcześniej motocyklisty w lusterku, więc chciał być uczynny i go puścić z lewej, jak to normalnie bywa. Moim zdaniem trochę ten motocyklista przekombinował.

Nawet bardzo przekombinował :) Wystarczyło nie zjeżdżać na środek pasa tylko ciąć "pasem dla motocykli" i piękna Duca byłaby cała i zdrowa :)

Człowiek jednak jest mądry po szkodzie :wink: Widać nie tylko Polak może sobie takie przysłowie przyswoić :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...