Skocz do zawartości

trudna sprawa z wyborem


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak mina. 200 km w jedna strone?Ja z ojcem jechalem po land rovera z lubina kolo Legnicy, do Jasła, ponad 500 km i nie kupilismy.Ode mnie koles z Wadowic kupil dr 125 jechal kawalek drogi, ale ma moto w dobrym stanie, bez sciemy. Roznie to bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu chcesz kupić używany cylinder i dać do szlifu to to samo co twój też jest używany i też mozesz dać do szlifu...

 

Co do tego że Ci głupio bylo bo wujek.. a teraz zobacz jakie masz koszta.

 

Zapodaj fotami, oblukamy :crossy:

Co do tego czy częśći od AM 6 pasują do Am5 nie wiem, miałem RS Am5 i nic mi sie nie psuło :bigrazz:, aha sorka cylinder od AM 6 pasuje bo takowy miałem 75,5ccm :banghead: tzn wymieniłem.Ogólnie ktoś wyżej napisał mądre słowa! KTO DBA TEN MA! Czyli dbasz to masz bezawaryjną jazde, co do kolesia który zrobiłremont za 550zł... sam wał chyba tyle kosztuje.. przynajmniej w tych granicach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to i tak nie ma co płąkać. trudno przecież nie bede nim jeździłał całe życie. z mojego szlifu nie zrobisz bo ma głębokie rysy. straszy mówi że oni musieli przy remonie oś zostawić - nie wiem podkładke czy kawałek czegoś metalowego. sami zresztą zobaczcie

 

 

http://www.fotosik.pl/moje_obrazki.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś, że motor stanął w czasie powrotu ze stacji... dolałeś do baku oleju w odpowiedniej mieszance (chyba, że jest dozownik- też mógł się olej skończyć) :buttrock: ? Moto sam z siebie się nie zaciera, uszkodzenie tloka i cylindra raczej ty spowodowałeś- z takimi rysami by nie latal jeżeli w ogóle by zapalil.

Fotki nie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś, że motor stanął w czasie powrotu ze stacji... dolałeś do baku oleju w odpowiedniej mieszance (chyba, że jest dozownik- też mógł się olej skończyć) :buttrock: ? Moto sam z siebie się nie zaciera, uszkodzenie tloka i cylindra raczej ty spowodowałeś- z takimi rysami by nie latal jeżeli w ogóle by zapalil.

Fotki nie dzialaja.

 

 

zaraz poprawie fotki i zauważysz że to nie jest zwykłe zatarcie. dozownik niby jest i olej też bo hłopaczek jeździł nim jak przyjechałem na miejse. spradze to ale spójrż na foty.

 

 

foty u mnie działają

Edytowane przez hefaistos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglo byc cos rozwalone wczesniej i zrobione na patencie zeby tylko odpalil i polatal z 15min wiec nie musi byc to twoja wina to raz. dwa zobacz czy dziala dozownik jezeli takowy jest, jezeli nie ma to trzeba lac olej. A k_smart miszczu motor sie nie zaciera w 5minut od zatankowania. Taki koles latal caly dzien nowym exc 125 06" bez oleju w paliwie i dopiero wieczorem staną.

MIales pecha albo dales sie w chu*a przyciac.

 

masz zapewne automatyczne logowanie :buttrock: i dlatego ci dzialaja.

Edytowane przez Tomski_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przysluguje ci jeszcze prawko rekojmi ale nie jestem pewny jak to jest kiedy masz w umowie napisane "kupujacy zapoznał sie ze stanem pojazdu" spytaj najlepiej lukasza-aprilia jak to wyglada

 

Ten zapis służy jedynie odstraszaniu ewentualnych roszczeń, w świetle prawa niewiele znaczy. Rękojmia się należy, a ukryte wady powinny być naprawione, powinien oddać część kasy lub unieważnić transakcję.

Co do remontu, zawsze możesz zatulejować cylinder, jeśli ma głębokie rysy ale nie jest popękany. Za nowy 75ccm + tłok (cały komplet) zapłaciłem około 550 zł, korba kosztuje około 120 zł. W sumie jak masz kogoś kto mechanikuje, powinieneś zamknąć się w kwocie 1000 z za cały remont.

Jeśli już kupiłeś minę, ale chcesz nią pojeździć warto zainwestować te kilka złotych, żeby posłużył ci kilka sezonów bezawaryjnie.

 

P.S.

Radzili koledzy, żeby kupować bez napalania się. To nauczka dla innych na przyszłość.

Mam nadzieję że sobie poradzisz i będziesz miał radość z nowego sprzęta.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglo byc cos rozwalone wczesniej i zrobione na patencie zeby tylko odpalil i polatal z 15min wiec nie musi byc to twoja wina to raz. dwa zobacz czy dziala dozownik jezeli takowy jest, jezeli nie ma to trzeba lac olej. A k_smart miszczu motor sie nie zaciera w 5minut od zatankowania. Taki koles latal caly dzien nowym exc 125 06" bez oleju w paliwie i dopiero wieczorem staną.

MIales pecha albo dales sie w chu*a przyciac.

 

masz zapewne automatyczne logowanie :icon_razz: i dlatego ci dzialaja.

 

Napisałem, że raczej jest to jego wina, co oznacza, że jest to jedno z moich przypuszczeń. Czekaj, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem... twierdzisz, że bez grama oleju w baku czasem można przelatać nawet cały dzień :banghead: :) :wink: Typek swoim exc 200 nie przejechał nawet 3km- wystarczyło, że moto się tylko zagrzało. Oczywiście się okazało, że w kanistrze z którego tankował było czyste paliwo. Mogę wymienić jeszcze kilka takich sytuacji...

pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziales co napisalem i tak twierdze w przypadku zioma z ktorym latalismy. Nie znam wiecej ludzi ktorzy nie nalali oleju do 2t, obracam sie w gronie ludzi inteligentych i madrych.

 

To nie pisz Ty glupot - lub nie powtarzaj kogos glupot - moze wstyd mu bylo sie przyznac,ze sie rozlecial i trzeba bylo na cos zgonic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie mow mi co mam robic to raz. a dwa nie latales z nami wiec sam nie gadaj glupot. Wiem co lal bo bylo potrzebna bezyna, bo koledze zbraklo(KLX 4t), zlalismy 1l aby tylko dojechac i nic nie kopcilo. Czy mowie ze we wszystkich przypadkach tak musi byc?? nie tak nie mowie. A to nie zmienia faktu ze jak ktos nie leje oleju do 2t to ci*a. A wracjac do tematu RX'a to nikt napewno nie wie co bylo przyczyna awarii.

AA tak na przyszlos to nie pisze tu taj rzeczy ktore gdzies tam slyszalem od sasiada kolegi jego brata, tylko pisze o rzeczach ktore sprawdzilem sam, bylem swiadkiem albo przeczytalem w dobrych gazetach lub dobrych stronach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b.m.k moto w iławie mają tanio części. ja za nowy wał,prawie całą skrzynie,pompe wodną,uszczelki wszystkie,łożyska wszystkie,zębatke zdawczą plus robocizna zapłaciłem 1200zł,więc myślę,że nie aż tak drogo. dla porównania w motoromie za same części chcieli 1500zl;/ jakbyś chciał do nich kontakt czy coś to wal na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie mow mi co mam robic to raz. a dwa nie latales z nami wiec sam nie gadaj glupot. Wiem co lal bo bylo potrzebna bezyna, bo koledze zbraklo(KLX 4t), zlalismy 1l aby tylko dojechac i nic nie kopcilo. Czy mowie ze we wszystkich przypadkach tak musi byc?? nie tak nie mowie. A to nie zmienia faktu ze jak ktos nie leje oleju do 2t to ci*a. A wracjac do tematu RX'a to nikt napewno nie wie co bylo przyczyna awarii.

AA tak na przyszlos to nie pisze tu taj rzeczy ktore gdzies tam slyszalem od sasiada kolegi jego brata, tylko pisze o rzeczach ktore sprawdzilem sam, bylem swiadkiem albo przeczytalem w dobrych gazetach lub dobrych stronach internetowych.

 

Latajac caly dzien 2T to nawet z olejem mozna go zajechac,a tym bardziej bez ... ale dobra,Ty widziales,ze 4t na tym nie kopcil itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...