Skocz do zawartości

trudna sprawa z wyborem


Rekomendowane odpowiedzi

jestem prawie o krok od kupna motorka a mianowicie tego http://www.allegro.pl/item199480843_aprili...lini_arrow.html

 

właściwie to jestem już umówiony z gościem i mam jechać jutro ale coś mi sie krzywi ta sprawa. jestem napalony bo wyglad jest zajebisty ale ojciec ( chwal go Panie jak mówi dobrze) odradza mi kupno bo rok jest stary , żę liczik ie działą i zę w ogóle oś jest nie tak. poczytałem chwile i mówią wszedzię że aprilka się często psuje- to prawda?? to jest wersja 5 biegowa choc rok nie tęgi. na tym zestawie ma przejechane niby 3 tys ale oczywiśćie licznik nie działa. chciałbym już coś kupić bo niedługo wakacje ale nie chce się wpieprzyć w skarbonke z bez dna. co o tym myślicie?? awaryjne to?? drogie części?? warto?? pasują cześi od am6??

 

 

PS: tak swoją drogą to jak to kupie to nawet na benzyne po powrocie do domu nie bede miałSad. Chciałbym chyba jednak dt 80 LC ale tą też bardzo ale to bardzo ciężko trafić w dobrym stanie, zdrową i zarejestrowaną na otorower.

 

 

Jakie jest wasze zdanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem prawie o krok od kupna motorka a mianowicie tego http://www.allegro.pl/item199480843_aprili...lini_arrow.html

 

właściwie to jestem już umówiony z gościem i mam jechać jutro ale coś mi sie krzywi ta sprawa. jestem napalony bo wyglad jest zajebisty ale ojciec ( chwal go Panie jak mówi dobrze) odradza mi kupno bo rok jest stary , żę liczik ie działą i zę w ogóle oś jest nie tak. poczytałem chwile i mówią wszedzię że aprilka się często psuje- to prawda?? to jest wersja 5 biegowa choc rok nie tęgi. na tym zestawie ma przejechane niby 3 tys ale oczywiśćie licznik nie działa. chciałbym już coś kupić bo niedługo wakacje ale nie chce się wpieprzyć w skarbonke z bez dna. co o tym myślicie?? awaryjne to?? drogie części?? warto?? pasują cześi od am6??

 

 

PS: tak swoją drogą to jak to kupie to nawet na benzyne po powrocie do domu nie bede miałSad. Chciałbym chyba jednak dt 80 LC ale tą też bardzo ale to bardzo ciężko trafić w dobrym stanie, zdrową i zarejestrowaną na otorower.

 

 

Jakie jest wasze zdanie??

 

najbardziej podoba mi sie tekst " ma sportowe manetki " ktore oczywiscie daja 10 km wiecej ;p

 

pozdro

Edytowane przez czarczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona z tyłu do wymiany a na przodzie nie widać specjalnie. Wiesz, w enduro w sumie nie ma co patrzeć na przebieg czy tam jakieś bajery że remont był robiony tylko zobaczyć, odpalić, przejechać się itd. Innej opcji nie widzę.

Pzdr, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[powiem naprawde szczerze mój znzjomy miał aprille i stwierdzil ze juz nigdy w zyciu.czesci trudno dostepne,drogie,,awaryjny,jak mił bym ci doradzac to najwiekszy wróg to sie napalic :biggrin: kup honde,suzuki,yamaha....oczywiscie to tylko moje zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja osobiście nie kupiłbym nic z Aprilii, bo to włoch. Proponowałbym jakąs Yamahe DT 80 Lc2 lub 125. Sam miałem DT i miała przejechane 21 tyś km, sam zrobiłem 3 tyś i byłem zadowolony. Nie robiłem w niej nic. Tylko jak kupiłem zmieniłem napęd (coś koło 120zł) i byłem zadowolony. Po tym można na coś większego wsiąść. Taką Dt kupisz za 2800 -3100zł w bardzo dobrym stanie. Ja za moją dostałem 3100 i była naprawdę igła. Szukaj coś w japońcach.!!

 

Pozdro i udanego wyboru

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylny kapec palony.do wymiany.malowany był widac.Przednia opona tez by do wymiany wyglada.3l na 100?? chyab koles nigdy niejezdzil nim 3litery to pali dr125 na ostrzednosci. Ja ogolnie bym go neibrał sa lepsze motorki. Daj se luzz z nim. Poszuja cos jeszcze. lepsze by było Dt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[powiem naprawde szczerze mój znzjomy miał aprille i stwierdzil ze juz nigdy w zyciu.czesci trudno dostepne,drogie,,awaryjny,jak mił bym ci doradzac to najwiekszy wróg to sie napalic :banghead: kup honde,suzuki,yamaha....oczywiscie to tylko moje zdanie :biggrin:

Nie wiem gdzie mieszka twój kolega, który nie mógł dostać części od aprilii, chyba na księżycu. Części silnikowe pasują od RS i red rose, których jest sporo na allegro w częściach.

 

Po drugie, RX zaraz po HM (mają identyczne silniki) jest chyba najlepszą 50 enduro, więc przestań opowiadać że lepsza byłaby dt 50.

Jeździłem dużo na RX 50 i żadnej awarii nie miałem. Trzeba dbać o sprzęt i nie kupić padalca, wtedy służy bezawaryjnie. Takie zasłuszane opinie od "znafcóf" psują markę dobrym sprzętom.

Co do tej z allegro, wygląda na nieco zjechaną, a niedawno była ładna sztuka z 99 roku 50/70 za 4500 chyba, więc cena tej jest jakby wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rx i hm to jedne z mocniejszych jak nie najmocniejsze 50 w swojej klasie. MOze ten egzemplarz nie jest do polecenia ale jezeli bym mial brac 50 enduro do nauki to bym bral rx hm. MIalem przyjemnosc polatac na HM 50 no moze po przesiadce z yz to to nei potwor ale ma potencjal najwazniejsze ze wazy tyle ze mozna go ze starszym bratem podniesc do gory wyciagnac z opresji. Brat kolegi posiada takie wlasnie i podobno upala mocno. Ja osobiscie nie moglem go nawet bokiem postawic no ale sam waze tyle co taki HM'ik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja osobiście nie kupiłbym nic z Aprilii, bo to włoch. Proponowałbym jakąs Yamahe DT 80 Lc2 lub 125. Sam miałem DT i miała przejechane 21 tyś km, sam zrobiłem 3 tyś i byłem zadowolony. Nie robiłem w niej nic. Tylko jak kupiłem zmieniłem napęd (coś koło 120zł) i byłem zadowolony. Po tym można na coś większego wsiąść. Taką Dt kupisz za 2800 -3100zł w bardzo dobrym stanie. Ja za moją dostałem 3100 i była naprawdę igła. Szukaj coś w japońcach.!!

 

Pozdro i udanego wyboru

urban

Nie radze ci kupować tej aprilli. Jaki to silnik? Jeśli AM6 to bierz :buttrock:

 

PS. W kwietniu była cała masa sprzętów: Yamaha DT 80 LC za 2300-2600zł na motorower :biggrin:

Napewno coś wyłapiesz w tej cenie :icon_mrgreen: Kolega ma na sprzedaż za 2600zł.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj SOBIE SPOKUJ Z TA rx NA MOJE SPRZET NIEWARTY 3TYś.

OGULNIE WIDAC żE MOTOR TROCHE DOBITY

a take teksty typu spalanie 3l na 100km albo tuning POLINI

(cylinder wał tłok pierściene) za 550zł światczą otym że koles ma niezły bajer!

ogulnie niewiem dlaczego ten RX na założone chromowane stalowe felgi skoro

te APRILIKI miały fagrycznie mocne aluminiówki!

tak poza temetem radze ci kupowac enduro na spokojnie napaleńcy

często tracą na motorch pod wpływem chwili kupisz cos a potem bedziesz tego żałował :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj SOBIE SPOKUJ Z TA rx NA MOJE SPRZET NIEWARTY 3TYś.

OGULNIE WIDAC żE MOTOR TROCHE DOBITY

a take teksty typu spalanie 3l na 100km albo tuning POLINI

(cylinder wał tłok pierściene) za 550zł światczą otym że koles ma niezły bajer!

ogulnie niewiem dlaczego ten RX na założone chromowane stalowe felgi skoro

te APRILIKI miały fagrycznie mocne aluminiówki!

tak poza temetem radze ci kupowac enduro na spokojnie napaleńcy

często tracą na motorch pod wpływem chwili kupisz cos a potem bedziesz tego żałował :biggrin:

 

Jak mozesz zwracaj uwage na ortografie :) co do tematu proponowalbym jakies 125 na poczatek bo mysle ze jak na Twoj wiek 50 ccm raz dwa Ci sie znudzi ;) Pomysl nad jakas dt 125 ;) To dobry i malo awaryjny motorek moze trafisz na zablokowana wersje co Ci jeszcze ulatwi nauke jazdy w terenie a potem spokojnie sobie ja odblokujesz i bedziesz smigal ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi kupiłem a chwała temu co tego nie zrobił. motor jak dla mnie jeździł ok- problem w tym że nie jeździłęm 80-tką i nie wiem jak powinna iść. po przyjechaniu do domu wybrałem się na stacje. w czasie powrotu motor stanął. kopniak nie idze. po chwili lekko ruszył wiec od razu stwierdziłem że tłok spuchł. jednak po pół godziny nie puścił wiec dojechałem do domu samochodem. no nie ma innej rady trza zobaczyć co w cylindrze- a tam - k...a jego w d..e p.....a . mać. to co tam zobazyłem przeszło moje najśmielsze p[rzewidywania- zapodam zdjecia wieczorem. ludzie jak można tak schetać tłok i cylinder. nie ma co na koszty się naciągnąłem choć powiem ża jak przyjechałem ( zapewne już taki tłok był) to miał całkiem fajne odejśćie). wyglą ma naprawde dobry , elektrykę do poprawy ( dostałem kierunki i owiewke ufo za darmo wiec zawsze coś). jednym problemem jest teraz kupno nowego ( lub używanwgo do szlifu cylindra)- moze wiecie gdzie mogw to znaleźć to do am5?? ( od am6 części pasują)? wał jednak też łapie luzy ale bede sie starał spokojnie jeździć. wyremontuje ten motor bo innego wyjśćia nie mam ale myśle żę zaraz po 18 go puszcze w polske.

 

 

kupiłem z jednej strony że byłem na głodzie, a pozatym głupi było jechać i ciągnąc wujka 200km w jedną strone i wracać na pusto. trudno mam peha jak h.uj i musze to jakość zrobić. zapodajcie mi jakieś strony gdzie omge kupić części i czy od am6 pasują. allegro zaraz przejrze bo myśle nad kupnem używanego cylka i do szlifu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...