Skocz do zawartości

Hierarchia kombinezonow motocyklowych


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje kominezonu dwuczesciowego na scigacza. Przegladam wiele firm produkujacych kombinezony, jednak nie zawsze wiem, czy dana firma to porzadna marka czy tez totalny shit.

Mam prosbe: uporzadkujcie mi od najlepszej firmy do najgorszej-

 

DAINESE

SPYKE

ALPINESTARS

SPIDI

SUOMY

IXS

MODEKA

ARLEN NESS

VANUCCI

TSCHUL

HEIN GERICKE

BUSE

 

Znalazlem ladny kombinezon firmy IXS, ale nie wiem jak wyglada jego stosunek jakosc/cena. Na ktorym miejscu uplasowalaby sie ta firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze retbike zaczął szyć skóry... :P

a za naszą południową granicą jest takie cuś jak psi, znalazłem ich stronkę niemiecką, ale można by poszukać jeszcze czeskiej: http://www.psi-germany.de/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAINESE

 

Klepią kombi m.in. na Ukrainie, nie polecam, stosunek jakości i trwałości do ceny jest co najwyżej mizerny. Starsze modele wydawały się być dużo lepiej wykonane.

 

SPYKE

 

Dziewczyna w takim jeździ, porządne wykonanie i trwała skora (mówi mi przez ramię, że baaardzo twarda skóra :biggrin: ) - model na lata.

 

VANUCCI

 

Mój faworyt, mam drugi kolejny kombinezon tej marki, za umiarkowane pieniądze niemiecki producent oferuje bdb jakość i trwałość. Polecam :banghead:

 

HEIN GERICKE

 

Różne, raczej solidne modele; uwaga na spotykane specyficzne ochraniacze na zatrzaski (wymiana na twardsze tylko na Hein Gericka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A za jaka kwote chcesz kupic kombi?

Jak mialbym wybierac kombi z tych firm to raczej sklanialbym sie ku alpinestars lub dainese

Chcialbym kupic kombinezon w cenie 1200-1500 zl. Ja tez sklanailbym sie ku Dainese lub Spyke, ale za ta sume to jedynie uzywki wchodza w rachube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic kombinezon w cenie 1200-1500 zl. Ja tez sklanailbym sie ku Dainese lub Spyke, ale za ta sume to jedynie uzywki wchodza w rachube.

 

A moze Tarbor szyja na miare dopasuja idealnie trzeba chwile poczekac ale wydaje mi sie ze warto

oczywiscie poczekac trzeba tylko gdy na miare szyjesz jak pasuje cos z wieszaka to od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic kombinezon w cenie 1200-1500 zl. Ja tez sklanailbym sie ku Dainese lub Spyke, ale za ta sume to jedynie uzywki wchodza w rachube.

W tej kwocie to możesz zapomnieć o najwyższej półce, czyli Alpinestars, Suomy, Dainese, Spyke, Arlen, itp. Grzesiu za bodajże 1200 zł kupił Tschula - bardzo ładny i porządnie wykonany i nawet miał już wątpliwą przyjemność go przetestować no i sprawdził się w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta kase to juz wyciagniesz nowke kombi VANUCCI... a jak trafisz jakas promocje to jeszcze mozesz wycignac jakis z gornej polki zeby nie powiedziec najwyzszej... ja za 1100 kupilem kurtke i spodnie skorzane turystyczne (bez sliderow)... poki co jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to możesz zapomnieć o najwyższej półce, czyli Alpinestars, Suomy, Dainese, Spyke, Arlen

 

no jakoś nie moge się z tobą zgodzić :) bo za 1500zł moze miec naprawde dobre kombi jednego z producentów których wymieniasz wyżej, i choć napewno nie nowe to w super stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Alpinestars zawsze w testach obcina najlepiej. Chlopaki dbaja o jakosc trzeba przyznac. Dainese jest OK ale zadna rewelacja stosunek cena do wyrobu jest chyba najcienszy. Ciekawy jest Arlen Ness, Spyke , Spidi.

 

Osobiscie jezdze w Hein Gericke - mialem w nim maly szlif i jestem z niego wiecej niz zadowolony. Jakosciowo jest bajka. Kurtka jest rozmiarowo wieksza o jeden numer od spodn i wszystko pasuje. ( oprocz koloru kombi do koloru motocykla ).

 

PSI te Czeskie - filia w Lodzi a ceny to normalnie nie Kosmos tylko juz Galaktyka. Chciallem dac sobie uszyc na miare ale po uslyszeniu ceny kopara mi opadla. Bez zadnej laski szyje w Hamburgu jakosciowo dwa do trzech razy lepszy za mniejsze lub takie same pieniadze. Z kad wiem ? Ano mam znajomych ktorzy jezdza w roznego rodzajach sportach motocyklowych i kilku z nich mialo ich kombi. Opinie jednak niepochlebne.

 

W razie zainteresowania moge podac firmy w Niemczech szyjace naprawde dobre kombi w cenie podobnej do Alpinestars czy Dainese

 

Schwabenleder to najwyzsza jakosc - zdjecia testujacych z regoly w czasopismie Motocykl.

Kushitani, Haro i inne.

 

Zapomniales jeszcze o Padanie (padana.pl) :cool:

 

Padana to Pakistan nie wiem jak w uzytkowaniu, czas pokaze. Skora jest co prawda na wyglad i dotyk ok ale co do uzywanych w nich protektorow to niby spelniaja normy albo w Pakistanie albo w ich satelitarnych sasiadach. Przynajmniej na razie - moze sie juz zmienilo. Jezeli ktos potrafi z tym zyc to OK.

 

:biggrin:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VANUCCI

 

Mój faworyt, mam drugi kolejny kombinezon tej marki, za umiarkowane pieniądze niemiecki producent oferuje bdb jakość i trwałość. Polecam :cool:

Też mam ich kombi (tekstylne) i jestem bardzo zadowolony, bo za dobre pieniądze można mieć przyjemne kombi :biggrin:

W sierpniu, będę szukał skóry i będzie to prawdopodobnie Vanucci, ewentualnie Spyke (grupa HJC) lub BUSE... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakoś nie moge się z tobą zgodzić :) bo za 1500zł moze miec naprawde dobre kombi jednego z producentów których wymieniasz wyżej, i choć napewno nie nowe to w super stanie.
No używanego to i jakiegoś gixera albo i inną cebrę by się za te pieniądze też wyrwało pewnie - pytanie tylko czy ma to jakiś sens. Osobiście nigdy nie kupiłbym używanego kombi, tak samo jak używanych, butów, kasku a już w szczególności majtek ani skarpetek :) Jakbym miał do wydania tak jak kolega te 1200-1500 to zdecydowanie wolałbym nowego Tschula, czy też Gericka, niż np. używanego Arlena czy cokolwiek z tej wyższej półki. Ale ja to się nie znam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie z polki do 2 tys ? (tylko nie piszcie by dolozyc 500zl i lyknac alpinestarsa bo dla mnie suma 2 tys jest graniczna - mam mozliwosc kupienia arlena i berika, jedno i dwuczesciowke w okolicach 1600zl ale nie ma rozmiarow dobrych...)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie z polki do 2 tys ? (tylko nie piszcie by dolozyc 500zl i lyknac alpinestarsa bo dla mnie suma 2 tys jest graniczna - mam mozliwosc kupienia arlena i berika, jedno i dwuczesciowke w okolicach 1600zl ale nie ma rozmiarow dobrych...)

 

witam,

nie mam co prawda dużego doświadczenia, ale wydaje mi się ze i arlen i berik będą porównywalne - kwestia gustu :buttrock: ja osobiście używam 2-częściowego berika i jestem zajebiście zadowolony. Jeżdżę co prawda w ciepłe dzionki jak na razie i jest super wentylowany. Skóra jest mięciutka , kombi dobrze leży na mnie. W chłodniejsze dni bielizna termoaktywna, lub ubranie na tzw. cebule i heja. W deszczu nie jechałem , ale z tego co gdzieś wyczytałem przemaka w miejscach wentylowanych (wstawki na zgięciach łokci i kroku)...cos za coś.

Szczerze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...