Skocz do zawartości

Chopper dla wysokiego (dużego) kierowcy


Tomek860
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim forumowiczow ;)

Panowie widze ze temat troszke podupad wiec pozwole sobie go odswiezyc bo sprawa w moim przypadku jest bardzo aktualna :biggrin:

Szukam czegos dla siebie(chopper/crusier) ale caly myk polega na tym ze mam 190cm wzrostu i okolo 92 kg wagi.Druga sprawa to $..na wydanie mam max 8 000 zl.Czlowiek naczytal sie wielu rzeczy (ze moze byc ciezko i ze za taka cene raczej nic dla siebie nie znajde) i nachodza mnie czarne mysli ze bede musial isc w plan b czyt. naked bike.....co o tym sadzicie? :huh: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim forumowiczow ;)

Panowie widze ze temat troszke podupad wiec pozwole sobie go odswiezyc bo sprawa w moim przypadku jest bardzo aktualna :biggrin:

Szukam czegos dla siebie(chopper/crusier) ale caly myk polega na tym ze mam 190cm wzrostu i okolo 92 kg wagi.Druga sprawa to $..na wydanie mam max 8 000 zl.Czlowiek naczytal sie wielu rzeczy (ze moze byc ciezko i ze za taka cene raczej nic dla siebie nie znajde) i nachodza mnie czarne mysli ze bede musial isc w plan b czyt. naked bike.....co o tym sadzicie? :huh: Pozdrawiam

Vn 750? Edytowane przez marius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bień. Słoma "dał po galotach", ale to był zapewne taki mały żarcik. W mojej ocenie powinieneś przymierzyć sie do Choppera Yamahy Virago 750. Jest Większa od Virago 535 i ma lepszy zapas mocy. Szału nie będzie, ale powinna spokojnie wystarczyć. Jeżeli dysponujesz przedziałem 8.000 to cos znajdziesz. Kup golasa i powolutku coś do niego dodasz. Moto jest bardzo fajne i bedziesz zadowolony. Nie sugeruj sie fotkami na necie, tylko znajdź moto w swojej okolicy i dosłownie usiądź na niej tj. na Virówce. Jak sie rozjeździsz i dozbierasz kasę to sprzedasz Virówke i kupisz Dragstara 1100 bo jest idealny do Twoich parametrów, a może cos wiekszego. Ja zaczynałem od Virago 535 a jestem 8 cm nizszy od Ciebie. Życzę Ci powodzenia w szukaniu moto - głowa do góry!

 

 

P.S. Podaję przykład: http://otomoto.pl/yamaha-virago-xv-750-piekna-bestia-M3465269.html

Edytowane przez forrest2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć, mam 21 lat i uwielbiam motocykle typu soft chopper. Wiem, że ludziom w moim wieku raczej powinno podobać się coś ''sportowego'', o bardziej agresywnym wyglądzie, no ale cóż.... Jeździłem jakimiś 125 enduro w 2T, nadal jednego mam, ale rzadko odpalany stoi w garażu, xjr1300, chopperem ponad litr pojemności. Moja spokojna dusza, nie pozwala na nic innego, jak jakiś ładny, klasycznie wyglądający sprzęt ;-) Niestety, mam problem, który wszystko psuje..... Mam 191cm wzrostu ;-( a druga sprawa, że póki co będzie musiała być ograniczona moc na A2, ale to już nie jest takie straszne, bo powyżej 95km nic nie szukam ;-)

 

A więc, mam do wydania +/- 10tyś (nieduży +). Nie znam się na tego typu motocyklach, dlatego nie wiem, za jakimi modelami się rozglądać. Z wyglądu bardzo podoba mi się np. maxim 750. Ma idealnie taki kształt, o który mi chodzi, a na przykład taka honda cb 750, już nie ma tego czegoś. Tworzy zbyt prostą linie. Podoba mi się jednak, gdy siodło schodzi w dół. Także virago 1100 jest do zaakceptowania, chociaż już bardziej przypomina typowego choppera, niż maxim 750. Niestety, we wszystkim przeszkadza mój wzrost ;-( Pewnie z tego powodu będzie trudno znaleźć tego typu motocykl, no ale postanowiłem, że chociaż zapytam Was, bo może jakiś model na wyższą osobę jednak istnieje.

 

Pozdrawiam ;-)

 

Co chwile wracam do internetu, aby zobaczyć w necie jakiś motorek, natrafiłem na Honda Magna 750. Dopisuje tutaj, żebyście mieli świadomość za czym się rozglądam ;-) Szukam czegoś takiego pod mój wzrost.

Edytowane przez Corbi95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nikt nie chce pisać, więc dodam kolejny post ;-)

Czy jest tutaj jakiś posiadacz magny 750 v45, o wzroście 190cm? Chciałbym zobaczyć zdjęcie takiego człowieka, na takowym motocyklu, tak więc, proszę kogoś takiego o kontakt.

Edytowane przez Corbi95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

dobra rada, na początek odwiedź dział ,,Powitalnia'' tam się przywitaj ze wszystkimi użytkownikami tego forum, od tego zacznij. Potem poczytaj, użyj wyszukiwarki i jak nic nie znajdziesz to poszukaj wątku dla Hondy Magny i tam zapytaj :cool:

Edytowane przez ArturM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast powtarzać po kilka razy to samo pytanie, nawiasem mówiąc średnio sensowne, poszukaj w wątkach o motocyklu dla wysokiego albo podobnych tematach linka do wirtualnej "przymierzalni", gdzie programik wyrysuje Ci sylwetkę na konkretnym modelu na podstawie wzrostu. był podawany bądź ile razy, trzeba tylko się nieco postarać. za chwilę jak Ci wybiją z głowy vf750, to będziesz szukał 1.9m właściciela vt750...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak tworzyć sobie sztucznie problemy...

Jakbyś conajmniej miał ze 3m wzrostu :)

Też mam 191 i spokojnie jeździłem wynalazkami typu Spectre 750.

 

Teraz kupiłbym sobie ST7, zamiast szukać wiekowego sprzętu... A na bank nie starą VFkę ;)

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem....

Z forum dowiedziałem się, że jestem zbyt duży na maxim 1100, mam 21 lat, 190cm i jestem szczupły. Zacząłem czytać o hondzie shadow, która także mi się podoba. Ogólnie od początku chodziło mi o soft choppera, nie typowego choppera. Zdążyłem się już nastawić na choppera (a trwało to krótko ;-)). Honda shadow to chopper (a w głowie mam, że chopper jest jakby taką wydłużoną wersją soft choppera, więc chopper powinien być dla mnie ok), roczniki do 94, bo wyczytałem, że były mocniejsze. Nagle oglądam zdjęcia poszczególnych roczników i widzę, że honda z lat 85-86, wyglądem także przypominała bardziej soft choppera (chyba, że mam omamy, bo ostatnie dni zbyt dużo motocykli oglądam), była taka bardziej zwarta (przód mniej wysunięty?). Tak więc zwracam się do Was z pytaniem. Czy ten dany motocykl, z tego rocznika, przypominający mojego wymarzonego soft choppera, będzie dla mnie także zbyt mały i powinienem patrzeć na kolejne lata, gdy już honda przemieniła się w typowego choppera?

Edytowane przez Corbi95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jest wszędzie na pomoc! hahhahhha

Tyle się naczytałem, że to maszyny nie do zdarcia, nie trafiłem na żadne poważne problemy, przeglądając nasze i zagraniczne fora. Jedyne co to ewentualnie jakiś jednorazowy problem, ale to wada tak jak napisałem jednorazowa, nie dotycząca ogółu motocykli tej marki. Nie da rady jakoś tego zrobić/naprawić i trzepać dalsze kilometry? ;-(

Edytowane przez Corbi95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można reanimować, ale najwłaściwszy sposób naprawy - jest wymiana kasatorów luzów oraz głowic ( podkładki sratki już dawno temu przerabialiśmy, tak więc nie piszta mi że można inaczej - gniazda na kasatory w głowicach się wyrabiają)...dodam też , że np. Shadow z tamtych lat jak ma luz na zamku pierścieni w granicach 0,6 mm ( gdzie Suzuki będzie jeszcze hulać aż miło), będzie dymić i żreć olej...

 

Dałem wcześniej najwłaściwsze rozwiązanie- Honda GL 1000 + dodać należy tylko wyższą kierownicę i softchopper jak ta lala :-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...