Skocz do zawartości

Prądnica Fiat 126p w Rusie


Golas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dobra robota, wszystko jasno i czytelnie.

Mam bardzo podobnie wykonaną redukcje, wydaje mi się że bardzo ważne jest prawidłowe wykonanie mimośrodu względem szpilek, u mnie jest zrobione to tak, że w pewnym położeniu nie mogę już dalej dokonać regulacji(obrócić prądnicy np: w prawo) bo już haczy śruba na deklu od szczotek. Co za tym idzie koniec regulacji, a może właśnie ten kawałek by coś pomógł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy sie pochwala za checi i poswiecony czas.

Co do rysunku wykonawczego to trzeba sie niestety do fachowca, ktory bedzie robil przejsciowke udac osobiscie i wszystko mu tlumaczyc. Gdyby oddac mu sam rysunek to mysle ze mialby duze problemy, bo kilku wymiarow brakuje i brak jakichkolwiek tolerancji wymiarow. :wink:

 

Wg mnie wiercenie przejsciowki na przelot (otwory pod sruby skrecajace pradnice do "kupy") jest kiepskim pomyslem ... Jak widac od czola otwory wypadaja w miejscu gdzie przychodzi uszczelka miedzy blokiem a pradnica, no i trzeba uszczelnic te sruby w samej przejsciowce coby nie pompowalo oleju do pradnicy.

 

Ja rozwiazalem to w ten sposob ze przegwintowalem otwory nieprzelotowe i wkrecilem szpilki zmiast srub. W ten sposob szczelnosc jest calkowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rysunkiem mialam troche klopotow - robilam go na podstawie tego: http://img329.imageshack.us/img329/5107/12v126piv4.jpg oraz wlasnej przejsciowki, ktora kiedys dostalam (a ta byla zrobiona na wzor z allegro)

 

bo kilku wymiarow brakuje

teraz zauwazylam, ze nie podałam jak gleboki ma byc frez. kurka. cos jeszcze?

 

o uszczelce pod sruby dopisze..

 

Goska

 

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wszystko bylo przejrzyste to trzeba by to narysowac w trzech rzutach. W ten sposob nie byloby "nasrane" (przepraszam za okreslenie) wszystko na jednym rysunku.

W tym "oryginale" podanym przez Ciebie uszczelniacz ma srednice zewnatrzna 35mm (u mnie tez tyle jest), a ty podalas fi30mm. Jezeli jest taki uszczelniacz to OK. Otwor pod lozysko wypadaloby zrobic na fi37H7, a rowek pod pierscien osadczy segera szerokosc 1,6H13 x srednice fi39. Srednica przejsciowki w miejscu laczenia z korpusem pradnicy (wewnatrz) musi byc lepiej spasowana dla dobra wytrzymalosci lozysk. Jak sie jeszcze patrzy na ten rysunek to jest troche bledow, ale biorac pod uwage ze masz 19lat i jestes kobitka to szacunek dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wszystko bylo przejrzyste to trzeba by to narysowac w trzech rzutach. W ten sposob nie byloby "nasrane" (przepraszam za okreslenie) wszystko na jednym rysunku.

proponujesz wiec rozbic rysunek? moze ma to sens.. ale np. nie zaznaczalam wszystkich wymairow- wiele jest oczywistych ;)

a ty podalas fi30mm. Jezeli jest taki uszczelniacz to OK. Otwor pod lozysko wypadaloby zrobic na fi37H7, a rowek pod pierscien osadczy segera szerokosc 1,6H13 x srednice fi39.

uszczalniacze, lozyska takowe sa : w artykule zaznaczylam to.

Jak sie jeszcze patrzy na ten rysunek to jest troche bledow

co w takim razie jeszcze?

 

ta.. i mam minimalne pojecie o rysunku tech ;)

staram sie

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam wszystkich użytkowników rusłanów

 

aktualnie jestem w trakcie składania emki, doszedłem do momentu w którym trzeba zrobić coś z prądami ponieważ wcześniejszy właściciel rozfrezował karter pomyślałem ze maluchowska prądnica + ernap 2s to bedzie to. Podłączyłem wszystko zgodnie ze schematem ze strony WILD przy próbie ładowania (czyli Podpięcie prądnicy do regulatora i do akumulatora z żarówką jako kontrola ładowania) i zapięcie do tego wiertarki jako napędu, przy prawidłowym kierunku obrotów napięcie spada natomiast po przełączeniu na obroty odwrotne napięcie się pojawia prądnica jest dobrze przebiegunowana przez zakład Elektro mechaniczny ponadto sprawdzałem na drugiej nie przebiegunowanej i jest tak samo tylko obroty odwrotne regulator jest dobry sprawdzony przez elektronika ponadto na drugim bez dodatkowego wzbudzenia efekt jest dokładnie taki sam.

bardzo proszę o jakąś pomoc towarzysze 18 września mam ślub i obiecałem narzeczonej że ją zawiozę zaprzęgiem

 

pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy prawidlowy kierunek obrotow :icon_question:

Jezeli na przebiegunowanej pradnicy podczas "wlasciwych" czyli obrotow zgodnych z kierunkiem w jakim obraca sie pradnia w emce napiecie spada a nie przebiegunowanej rosnie tzn. ze albo ten "wlasciwy" kierunek jest niewlasciwym, albo pomyliles pradnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...