Skocz do zawartości

Prądnica Fiat 126p w Rusie


Golas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy prawidlowy kierunek obrotow :icon_question:

Jezeli na przebiegunowanej pradnicy podczas "wlasciwych" czyli obrotow zgodnych z kierunkiem w jakim obraca sie pradnia w emce napiecie spada a nie przebiegunowanej rosnie tzn. ze albo ten "wlasciwy" kierunek jest niewlasciwym, albo pomyliles pradnice...

 

dzieki za odpowiedź postaram się jaśniej opisać

zgodnie z teorią na temat maluchowskich prądnic po spięciu na "krótko" prądnica zacznie sie obracać w tą stronę w którą w normalnych warunkach daje prąd no i ta przebiegunowana, która ma pracować zgodnie z kierunkiem obrotów w emce tak sie zachowuję, natomiast po podłączeniu wg schematu i włączeniu wiertarki prądu nie daje a nawet wiecej bo napięcie spada analogicznie jest z drugą prądnicą nie przebiegunowaną tylko w jej przypadku obroty są odwrotne. Może dodam że ze schematu ze strony koleżanki WILD nie podpinam cewki zapłonowej tylko kabel ST bezpośrednio do aku. a co do pomylenia prądnic to rozkręcałem i sprawdzałem podpięcie odpowiednich kabelków i wszytko jest ok

 

pozdrawiam

 

Maciek

Edytowane przez koziolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze podlaczasz pradnice przebiegunowana i nie, zgodnie ze schemtem.

I w obydwu przypadkach pradnic, obracajac je wiertarka w strone, w ktora teoretycznie powinny ladowac, one zamiast ladowac obnizaja napiecie :icon_question:

To zle podlaczasz pradnice wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć ludziska.

 

Przejżałem cały temat i wszystkie linki do przeróbki prądnicy z Malucha do Ruska nie działają. Jak mógł bym prosić na maila abyście mi podesłali cały projekt . :) [email protected] z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Kamil Sąsiadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska.

 

Przejżałem cały temat i wszystkie linki do przeróbki prądnicy z Malucha do Ruska nie działają. Jak mógł bym prosić na maila abyście mi podesłali cały projekt . :) [email protected] z góry dzięki za pomoc.

hej.jakiego ruska???na aledrogo masz gotowe i nic nie musisz kombinowac.do k750 nie ma problemow a jak blok m72 to troszke trudniej spasowac bo inne loze.ale tez spokojnie da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
W dniu 6.07.2007 o 11:22, pyzdra1 napisał:

Wrzuciłem opis montażu pradnicy z kaszlaka do ruska na serwer. Teraz każdy może sobie go ściągnąć. ftp://ftp.atnus.pila.pl/pub/Pradnica+rys+1.pdf

Witam

Widzę, że dawno temu zamieścił Pan schemat dorobienia przejściówki do montażu prądnicy od malucha 126P do "ruska". Mam M72 i chciałbym zamontować ową prądnicę. Czy dałby Pan radę odnaleźć i podesłać na maila rysunek (link co Pan zamieścił nie działa), mail: [email protected]   Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co myśleć o Złotej Łopacie. To naprawdę potrzebne?
Ale jeśli Koledze jest lepiej to na zdrowie.

Z tą prądnica to może nie takie głupie, bo ma mniejsza średnicę niż alternator, jest dość tania, wytwarza ponad 200W mocy. Z tym że jak widać w powyższym wątku dużo ludzi ma problem z poprawnym podłączeniem, jest potrzebny odpowiedni regulator napięcia, trzeba zmieniać biegunowość. Alternator z zabudowanym regulatorem napięcia jest znacznie prostszy do podlaczenia. Wystarczy podpiąć plus akumulatora i wzbudzenie przez żaroweczke 2W do plusa po stacyjce. Do generowania prądu o odpowiedniej biegunowosci nie ma znaczenia kierunek obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...