Skocz do zawartości

Mechanika samochodowa - drżenie kierownicy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mialem podobny problem z zimowkami...z reguly w na koniec lata sciagam sam alumy i zakladalem felgi stalowe z zimowkami...po zimie jade zawsze na warsztat i wywazam alu przezd zalozeniem..tak ze na letnich nigdy problemow nie mialem z drganiem..za to zimowki nie byly wywazane dwa sezony i niestety od 120 zaczynaja sie drgania na kierownicy..przy 140 to drgania sie wzmacniaja i to sporo..... na poczatku myslalem ze to indeks predkosci na zimowkach jest niski... ale problemem byl wlasnie brak wywazenia przed zalozeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam samochod

kierownica mi szaleje przy 155-160

wiecej nie probowalem

 

ale u mnie na bank na pewno oponki juz sie kwalifikuja do wymiany

 

moj brat kiedys chcial oszczedzic i kupila jakies nalewki od goscia z pod Olsztyna. CHyba je robil na kole garncarskim bo jak pojechal na wywazenie to mechanik powiedzial ze w zyciu tyle olowiu nie zalozyl na kolo

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anie miałeś jakiegoś hamowania awaryjnego z zablokowaniem koła ?

Wtedy guma się wytrze na płasko w jednym miejscu i nią rzuca.

Pooglądaj te opona z każdej strony czy nie ma jakiegoś przydarcia, buły lub wklęsnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% w oponie pojawiło się pęknięcie kordu i wylazł niewielki cycek. czasem to nawet nie wychodzi na wyważarce ale na oponie jest wzgórek lub wklęśnięcie powodujące drgania.

Najczęściej to widać to po dokładnym przyjrzeniu się lub po przejechaniu dłonią.

 

Z tego co opisujesz to wszystko na to wskazuje.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można dorzucić ewentualne pogięte felgi.

Właśnie to przerabiałem na zimowych oponach.

Zmieniłem kółka na letnie (z nówkami felgami) i drgania ustały.

Te same letnie opony na felgach co to teraz zimówki na nich są,

dawały mocne wibracje przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Moj ojciec ma taki maly problem z astra II 1,4. Samochod ma przebiegu 55000km.

Problem polega na drzeniu kierownicy przy predkosciach 130-150. Czesto jezdzi do niemiec tak wiec przez 10h na autostradzie kierownica drzy w rekach. Przy 120 i 160 jest ok ale dla silnika 1,4 ta predkosc wymaga juz wiekszej ilosci beznzyny.

Alufeli wywazone, zadnych luzow w zawieszeniu. Dodatkowo drzenie czasem ustaje mimo ze pedkosc sie nie zmienia.

 

Nie traktujecie tego jako blachy temat bo jazda 10h z wibrujaca kierownica moze mocno zmeczyc. To tak samo ja narzekanie na wibrujace podnozki, kieronice itp.

 

Tak wiec co to moze byc????

- plyn w ukladzie wspomagania

- dupiate alufelgi (ronal) ze od byle dziury krzywia sie?? (niby na stalowych problem prawie nie wystepuje ale stal znacznie lepiej tlumi drgania od ALU)

- taka konstrukcja badz wada konstrukcyjna tego egzemplarza lub ogolnie oplow astr II??

 

Prosze o jakies rady eweltulanie jak temu zaradzic. Moze jakis gestszy plyn wspomagania ktory przytepilby troche wspomaganie??

 

Pozdrwaiam

 

 

 

 

Witam >>> Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy sa : krzywe felgi lub kiepsko wyważone koła , kiepskie opony (guzy) ,luzy w układzie kierowniczym i zawieszeniu. Przerabiałem to począwszy od kadeta D przez model E potem w astrze I i sądze że te samochody są bardzo czułe na wszelkie anomalia związane z felgami i całą resztą . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...