Skocz do zawartości

Dodatki do paliwa w Jpończykach


Rekomendowane odpowiedzi

Witalski!!

To ze do Janka trzeba dolewać dodatki do "uszlachetniania" paliwa to wiadomo. :icon_razz: bo w naszym kraju od niedawna jeździmy tylko na bezołowiowej. Ale jak jest z japończykami???Oczywiście z tymi starszymi. Do jakiego rocznika dodajemy dodatki potasowe???

Narazie tankuje bezołowiowa i co drugi zbiornik dolewam dodatek.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dowcip polega na konstrukcji gniazd zaworowych i nie tylko. Do "japońców" nie dolewa się zadnych dodatków ani polepszaczy paliwa przynajmniej ja o czymś takim nie słyszłem. Jęździłem japońcami różnych "masci" i nigdy niczego oprócz wachy nie lałem teraz jeżdżę trają na garbie i niestety poznaję uroki polepszczy i kombinowanie ile go dolać. Wyższa matematyka bo to coś jest na 60l a przecież tankuje się różnie.

Myśle, że na forum znajdzie się ktoś kto zagadnienie wyjśni naukowo, i sam jestem ciekaw czy ktoś dolewa czegoś do wachy

Pozdro. Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ajk to jest ze starymi polskimi dwusówami ??

Nie dość ze musze lać olej to musiałbym lać jakiś uszlachetniacz.

dwusuw

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że na forum znajdzie się ktoś kto zagadnienie wyjśni naukowo,(...)

Też mam taką nadzieję. Jak widać po postach nikt nie da głowy z to, każdy pisze że nie leje nic poza bajurą.

 

Niemniej jednak trochę uspokoiłem się a jak znajdzie się jakiś naukowiec to proszę o opinię:)

Dzięki za zainteresowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] teraz jeżdżę trają na garbie i niestety poznaję uroki polepszczy i kombinowanie ile go dolać. Wyższa matematyka bo to coś jest na 60l a przecież tankuje się różnie.

 

A po co do Garbatego cokolwiek lejesz ???

Ja mialem swojego z 76 roku i lalem nawet 99 na shellu i szedl jak burza bez najmniejszych oznak szkody dla silnika.

Te "ulepszacze" to chyba tylko do jakis totalnych zabytków a nie sprzetów 20-30 letnich lub mlodszych.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stazi na Janku lej do swojej paliwko bez obaw ze cos sie stanie. Gniazda japoni nawyt tych 20-letnich sa naprawde wytrzymale, a XJ to naprawde wytrzymaly sprzet.

Co prawda to nie motocykl, ale do starego Zuka leje Pb i nie widze aby cos sie specjalnie dzialo, co najwyzej w dupe dostaje glowica ale od jazdy na LPG.

ps. Nie wiem czy wiesz ale istniej forum uzytkownikow XJ, zapraszam

http://www.yamaha.livenet.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz za "zelazna kurtyna" bylem w 69r i wowczas stwierdzilem ze reszta swiata ( oprocz obozu socjalistycznego ) jezdzi juz na bezolowiowej benzynce. Tak ze oczywiscie motocykle japonskie moga jezdzic bez zadnych dodatkow i mogly juz w latach 60 / 70 tych.

Polegalo to na odpowiedniej twardosci gniazd zaworow wydechowych, ktore w pojazdach panstw socjalistycznych byly smarowane czteroetylkiem olowiu z paliwa, a w pojazdach panstw kapitalistycznych nie i mimo to wytrzymywaly :). I to cala sprawa. W Junaku gniazda wykonane sa z fosforo brazow, wiec sa stosunkowo miekkie i dlatego dodatki trzeba dolewac, japonce jezdza na zeliwnych gniazdach.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

Pierwszy raz za "zelazna kurtyna" bylem w 69r i wowczas stwierdzilem ze reszta swiata ( oprocz obozu socjalistycznego ) jezdzi juz na bezolowiowej benzynce. Tak ze oczywiscie motocykle japonskie moga jezdzic bez zadnych dodatkow i mogly juz w latach 60 / 70 tych.

Polegalo to na odpowiedniej twardosci gniazd zaworow wydechowych, ktore w pojazdach panstw socjalistycznych byly smarowane czteroetylkiem olowiu z paliwa, a w pojazdach panstw kapitalistycznych nie i mimo to wytrzymywaly :). I to cala sprawa. W Junaku gniazda wykonane sa z fosforo brazow, wiec sa stosunkowo miekkie i dlatego dodatki trzeba dolewac, japonce jezdza na zeliwnych gniazdach.

 

Adam M.

 

 

Ja jezdze Hondzia VT250F '83 i zawsze jej dolewam dodatek potasowy. Na pewno jej nie szkodzi.

Ale moze jak sie wypowei jakis fachowiec, ze nie trzeba to przestane.

 

Czytenie ze zrozumieniem....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...