Skocz do zawartości

tl1000r łapie shimme.. dlaczego


Rekomendowane odpowiedzi

Co to może być, że jak puszcze kierownice to czasem wpada w wibracje, pomimo tego, ze mam amorek skretu?? Dzieje się to tylko jak moto schodzi z obrotów na biegu.. Jak jade na luzie to jest ok..

Kilka razy puszczałem kierownice i zaczela wibrować, lekko ją przytrzymalem i po puszczeniu bylo ok.. Zastanawiam się co mam do wymiany bo wcześniej tego nie zauważyłem a nie mialem w miedzyczasie zadnej gleby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem może być wiele przyczyn. Najprawdopodobniej do wymiany masz przedią oponę. Zobacz jej stan zużycia, czy nie jest poząbkowana, czy koło jest dobrze wyważone. Mogże być też luz w łożyskach główki ramy, zły stan oleju w przednim zawieszeniu, lub krzywe lagi lub rama ( tego nie życzę ). Zacznij od opony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poząbkowana? to znaczy taka nierówna po obwodzie? ???

 

Coś koło tego :) . Bieżnik opony jest nierównomiernie wytarty, nie jest gładki, opona ma takie górki, dołki. Przyczyną może być zły lub nierówny poziom oleju w lagach.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tez być krzywa felga tzn ciut podbita i tez tak bedzie, ale jakbym miał sprawdzac wg kolejnosci to :

1 opona (zeschodkowana)

2 wywarzona felga

3 łozyska

4.olej

5.lagi ( dlateog ostatnie bo kolega pisze ze nie miał przygód)

 

 

pzdr

Edytowane przez MYCIOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem troche w necie o ząbkowaniu

i znalazłem że zależeć to może jeszcze od:

 

-cisnienia w oponie

-wywazeniu opony

-stanu nawierzchni po jakich sie jeździ

-niektóre opony poprostu ząbkują

-nowoczesne zawieszenia bardziej wpływaja na ząbkowanie

itd...

???

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja wewnętrzna opony ma wpływ na tłumienie drgań . TL obuty był fabrycznie chyba w ME Z-4 które mają dobre tłumienie . Ja sobie chwaliłem Metzelera M-1 z wcześniejszych roczników . Ale na tych nowszych kilka razy zatelepało mi kierownicą . No chyba że to wina pogarszającej się z roku na rok nawierzchni lub zmiany stylu jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze podczepię. Czy tylna guma może mieć wpływ na shinmmi ( czy jak to tam się poisze). Ostatnio wymieniłem tylną gumę i dostałem strasznej telepawki na prostej drodze przy ok 150 ( był garb ). Na starej oponie takich przygód nie miałem, a może to tylko przypadek.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna myslalem ze shimme to tylko sporty lapia. Ostatnio przejechalem sie znajomego drag starem i dupa to samo albo i gorzej bo przy mniejszej predkosci. Dodam ze droga w mojej okolicy to niezla ch@jnia. Ciezarowki z drzewem i kamieniem smigaja. Garby poprzeczne i dziury. :)

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w Tdrze... teraz juz trochę lepiej, ale na początku zaraz po zakupie jak smigalem i skladalem sie w zakrety to normalnie mialem strach w oczach .. dopiero jak sprawdziłem ile ciśnienia znajduje się w oponach to normalnie banan na twarzy mi sie pokazal;) zamiast 2.2 mialem 0.2^^

wiedziałem że coś tu nie tak;)

Teraz jeszcze musze wywarzyć koło i zmienić olej w lagach i wszystko powinno być si:)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczestsza przyczyna jest opona.

Zalozenie nowki ze sklepu ( nie lezakowanej, uzywanej, torowej ) zwykle zalatwia sprawe, chociaz sa wyjatki - niektore opony polaczone ze sportowa geometria przodu maja sklonnosc do shimmy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...