Skocz do zawartości

Różnice miedzy ramami


karolaga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna sie wkurzałem, jak jakis madrala typu prince gasił mnie gdy pytałem o jakas bardzo ważna dla mnie żecz typu"a czemu te skrzynie biegów maja sciety tył a tamte taki prosty???" teraz łacze sie z tym TTypem w bólu. Rozumiem człowieka. Kolego "Karolaga" o tych moturach to naprawde juz napisano ksiegi, najlepszym patentem jest przeszukac forum, wiem, wiem, to boli, ale trudno, tu naprawde masz wszystko co chcesz, tylko troche czasu trzeba niestety poswiecic. Ale ja powiem ci na podsumowanie-gUral to wspaniała maszyna, jak kazdego ruska trzeba go dłuuugo i namietnie piescic:-) wtedy nawet Ukraina bedzie słuzyc dozgonnie, masz teraz motobazar wez troche pieniazków połaz, poszukaj poniuchaj, i jak ci serduszko zabije to nie patrz ze to dniepr ural czy ukraina tylko płac i bierz, nartwił sie bedziesz pózniej, bedziesz robił magistra ze skrzyni biegów, doktoryzował sie z budowy dyferencjału, zrobisz mistrza malarstwa i po remoncie maszyny bedziesz doskonale i wszechstronnie wykształconym kierowca rosyjskiego wynalazku zwanym .............(tu wstaw nazwe trupa którego kupisz). I naprawde nie ma co dywagowac który rusek lepszy bo jak powiada stare przysłowie pszczół- "kazda myszka swój ogonek chwali" a tak bedziesz miał pretesje tylko do siebie:-) Wszyscy bowiem beda powielac usłyszane gdzies hasła, Mka-super, kaska-mniej super, ural bardzo dobry, dniepr-porazka a prawda lezy sawsze gdzies posrodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gatki tyku dniepr to lipa a kaska czy ural to tak wogole mnie nie przekonuja nie liczy sie marka tylko praca i kasa wlozona w moto

 

a miales jedno albo drugie?

na stanie mam 2 silniki kasiowskie, urala, 2 z wieprza, jeden z k-650 i emy. i powiem ci- jest duuuza roznica pomiedzy tymi boxerami.

 

i nie ma potrzeby latania z pilnikiem..

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miales jedno albo drugie?

na stanie mam 2 silniki kasiowskie, urala, 2 z wieprza, jeden z k-650 i emy. i powiem ci- jest duuuza roznica pomiedzy tymi boxerami.

 

i nie ma potrzeby latania z pilnikiem..

 

Goska

 

wild jak to jest? kaski takie dobre a swoja co sezon remontujesz? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wild jak to jest? kaski takie dobre a swoja co sezon remontujesz? icon_razz.gif

 

 

tak to jest jak sie oszczedza na remoncie.

nie badz zlosliwy, wczesniej nie mialam "duzo" do gadania.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łojesuuuusie dobra . Niech będzie . Dniepr też jest do zrobienia. Są tylko takie sprawy że jest najbardziej rozwiniety technologicznie i w zwiąsku z tym ma wyższe wymagania niż np kaczka . Z weteranem raczej go nikt nie pomyli to też inwestowanie kasy w sprzet o wątpliwej urodzie (powszechna opinia) a kasa i czas to dla wielu nie mało wydaje sie nie być rozsądnym rozwiązaniem .Inwestując w dolniaka właściwie wiadomo że mamy szanse kiedyś odzyskać chociaż częsc poniesionych kosztów . A naprawisz dniepra (śmiesznie brzmi) to będziesz się cieszył jak ktoś da tyle co wydałeś na surowy materiał .

To tak żeby się trzymać tematu kosztów .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prince> nie przesadzaj dniepr ma te same paskundne rynny nad kolami co caryca katarzyna prawda jest ze "lady" ma ladniejszy zbiornik ale to tyle. kanapa w "D" oczywiscie zastapiona sercami a dla wiekszosci interesantow to i tak jest iz albo emka. w trasie natomiast moge bez problemu utrzymywac 85km/cias z wozem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak stwierdze ze ukrainski motocykl Dniepr jest najpiekniejszy i najlepsiejszy na swiecie to bedzie mozna juz zamknac ta przeciekawa dyskusje? Przeciez wszystko juz zostało powiedziane, nic wiecej nie mozna dorzucic, nooo przesadziłem, mozna by podyskutowac nad kolorem maszynki, ale to za chwile, ja za to mam problem uwaga!!!! podłączyłem cała instalacje elektryczna na bazie kaski( bo póki co taki mam silnik-jak ktos chce dac znac! ) wszystko gra za wyjatkiem...stacyjki ze schematu nie bardzo wyglada co jak podłaczyc, mam za duzo kabli a za mało wejsc, a moze na odwrót? Nie wazne, mozna by kable poobcinac i z głowy, ale wybrałem trudniejsza wersje podłączenia ich gdzies i tu prosba!!!!!!!! jak to g... podłaczyc? posyłam fotki zeby nie było watpliwosci o co chodzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8bb955de585306c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/497d87fb5c4a1a04.html

acha, i gdzie ma byc ten holerny bezpiecznik??? Bo orginalnie miałem kontrolke fioletowa czy jakas niebieska???Oprócz czerwonej oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak stwierdze ze ukrainski motocykl Dniepr jest najpiekniejszy i najlepsiejszy na swiecie to bedzie mozna juz zamknac ta przeciekawa dyskusje? Przeciez wszystko juz zostało powiedziane, nic wiecej nie mozna dorzucic, nooo przesadziłem, mozna by podyskutowac nad kolorem maszynki, ale to za chwile, ja za to mam problem uwaga!!!! podłączyłem cała instalacje elektryczna na bazie kaski( bo póki co taki mam silnik-jak ktos chce dac znac! ) wszystko gra za wyjatkiem...stacyjki ze schematu nie bardzo wyglada co jak podłaczyc, mam za duzo kabli a za mało wejsc, a moze na odwrót? Nie wazne, mozna by kable poobcinac i z głowy, ale wybrałem trudniejsza wersje podłączenia ich gdzies i tu prosba!!!!!!!! jak to g... podłaczyc? posyłam fotki zeby nie było watpliwosci o co chodzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8bb955de585306c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/497d87fb5c4a1a04.html

acha, i gdzie ma byc ten holerny bezpiecznik??? Bo orginalnie miałem kontrolke fioletowa czy jakas niebieska???Oprócz czerwonej oczywiscie

 

ktos zalozyl taki temat ostatnio poszukaj!

 

http://forum.motocyklistow.pl/Schemat-polc...750-t67898.html

 

prosze

Edytowane przez Innytruder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ponudze na temat Dniepra, bo to jest ostatni sprzet ruski z ktorym mialem do czynienia ( kilka lat temu ) i moje wrazenia sa troche inne niz wasze.

Pierwsze wyglad - z kazdego ruska mozna zrobic to co sie chce, wiec bardzo brzydka karoserie Dniepra mozna po prostu zamienic na cos innego ( np Kaske ), zalozyc siedzenia Mkoskie i juz jest przyjemniejszy dla oka. ( sercowki na gumach szybko sie zuzywaja i nie cenie ich za bardzo ).

Skrzynia i dyfer nie odbiegauja jakoscia od innych ruskow, wiec je pomine.

Po prostu trzeba dobrze zrobic, wydystansowac, wymienic lozyska i simmery i bedzie chodzilo.

Silnik wymaga dodatkowego pelno przeplywowego filtra, jako ze wal jest na panewkach i ktos kto chce dluzej Dnieprem pojezdzic musi to zrobic, jak rowniez warto zalozyc wieksza miske olejowa.

Tloki z pierscieniami i sworzniami powinny byc dobrze dobrane, i z tak zwanego prawdziwego zdarzenia - jezeli nie ma dobrych polskich to zalozylbym tanie chinskie tloki od BSA A65 ( takiej jak moja ) z pierscieniami i sworzniami bo sa naprawde niezle zrobione i nie puchna.

Tloki musza byc plywajace w glowce korbowodu, a nie zacinac sie tam jak dzieje sie z prod. ukrainska :icon_eek:

To samo glowice - powinny byc porzadnie zrobione, kanaly wyrownane, a plastelinowe zawory, szpilki i sprezyny zamienione na cos co dziala.

Ja mialem styk z Dnieprem znajomego, bez tych przerobek, ale za to z gaznikami Bing ( mechanicznymi najstarszej generacji ) i z zalozonym zaplonem elektronicznym Prameti - chodzil 80 - 90 km/h w 2 osoby z koszem na dyfrze "8". Idealne wolne ( jak juz rozgryzlem te gaziory), palil na dotyk z zimnego silnika, gorzej na goracym, bo nie mial przekladek pod gaznikami i sie benzynka troche gotowala przy dlugiej, szybkiej jezdzie.

Oczywiscie w zwiazku z panewkami olej rowniez musi byc lepszy i regularnie wymieniany, nie pojedzie jak Ural na wszystkim co mu sie wleje.

Tak ze ja nie uwazam zeby byl naprawde "gorszy" w czymkolwiek od Urala, czy Kaski - jest bardziej zaawansowany konstrukcyjnie i jako taki wymaga wyzszej kultury tech. od wlasciciela.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze ja nie uwazam zeby byl naprawde "gorszy" w czymkolwiek od Urala, czy Kaski - jest bardziej zaawansowany konstrukcyjnie i jako taki wymaga wyzszej kultury tech. od wlasciciela.

 

Adam M.

 

 

 

jednakowoż ema jest naj naj najlepsza :)

i tez wymaga jeszcze wiekszej kultury technicznej wlasciciela

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakowoż ema jest naj naj najlepsza

:P

ah te emki..

:icon_mrgreen:

 

proponuje zakonczyc za i przeciw.

karolaga- sledzac ten temat wyciagnij jeden wazny wniosek-kupujac "wrak" nie zaluj kasy nigdy na remont.. ja doslownie sie na tym przejechalam.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...