Skocz do zawartości

1600 ccm na początek???


Rekomendowane odpowiedzi

Mój najlepsiejszy kumpel w przyszłym roku robi prawko. w związku z tym szykuje się na maszynkę. Wcześniej jeździł na maszynach typu jawa 350 czy CZ 350. W przyszłym sezonie chce kupić Yamahę drag star 1600 lub Hondę VTX 1300. Podajcie parę argumentów coby mu odradzić takie olbrzymy na początek. Aha kierowcą jest całkiem niezłym (miałem kilka razy przyjemność śmigać z nim ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mu niech se kupi ten motorek z silnikiem VIPERA poj. 8 litrów :wink: 1300cm3 to bardzo dużo a o 1600 nie wspomne :) to strasznie duzy cięzar jaak sie przewruci :P niech lepiej nie śmiga sam w razie glebki będzie kto pomóc podnieść motor :P najlepiej jak by chociasz przed zakupem siadł na taki motor i troche pojeżdzil czy mu takie coś odpowiada bo se jeszcze będzie w brode pluł i jeździł od stacji do stacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc waga - opisane przez ciebie sprzęty są wagi lekkiej przez co znacznie łatwiej się nimi manewruje(do cięższych motocykli trzeba już troche wprawy). Po drugie moc - tutaj jest zupełnie inaczej (tak samo, jak kolega kolegi, który jeździł wska 125 mógł się przejechać KTM`em LC4 - poprostu nie dawał sobie rady z opanowaniem tego "potworka". Nstępnie jest znacznie inna geometria i typ prowadzenia a duża masa i duża moc wcale nie pomaga w przyzwyczajeniu się

Może coś jeszcze wymyśle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały18 ma racje ... jak juz wprawiony z niego kierowca ... to niech bierze nawet drag stara ... ale tak jak hunterus mowi ... najpierw jakas wieksza jazda probna ... bo jezeli mu sie nie spodoba ... to po co dodatkowe zamieszanie ... zeby kupic ... a potem znowu szybko sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie ma Drag Stara o pojemności 1600. Taką pojemność ma Wild Star. To tak gwoli uściślenia.

Moja dobra rada dla Twojego kumpla - niech raz się przejedzie jakimkolwiek cruiserem - najlepiej 800 np. Voulusia lub Vulcan Classic i zobaczy jak sobie radzi z takimi sprzętami. Jazda cruiserem to zupełnie inna bajka niż jazda CZ lub podobnym moto. Tutaj masa motocykla i sposób prowadzenia odgrywa ogromną rolę (trochę na ten temat wiem bo mój sprzęt waży ponad 300 kg i w całości jest dłuższy od Intruza 1500). Sprzęty, o których mówisz to jedne z największych produkowanych seryjnie motocykli i nie polecałbym ich początkującym. Przy takich sprzętach trzeba cholernie uważać gdzie się jedzie (tzn. po czym - piasek, żużel, mokra nawierzchnia itp.), trzeba uważać na zakrętach i przy manewrowaniu - utrzymanie 300 kg w ryzach to nie zawsze przyjemność. Co do mocy - nie są to sporty ale przy przesiadce z CZ to i tak wydaje się, że moto przyspiesza jak torpeda. Tak jak mówie - dla własnego dobra lepiej nie porywać się z motyką na księżyc. Koszty naprawiania wgnieceń i otartych chromów po wywrotkach mogą nie być tanie.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie ma Drag Stara o pojemności 1600. Taką pojemność ma Wild Star.

 

Wiem dziś rano przeglądałem katalog!!!! Sory za bład!! Dzięki za poprawienie. Dziś z nim gadałem i teraz myśli jak by tu zarobić na tą kawę z kuframi VN 15 Tourer bodajże. Łukasz ( bo tak ma na imię) Jest silnym chłopem!!! dziś wieczorkiem wydrukuję mu cały ten temat i dam mu do przeczytania może zmienie zdanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad VN 1500 w wersji turystycznej i zrezygnowałem ze względu na masę tego motocykla - około 340 kg (dolicz do tego płyny, bagaże, ładną pasażerkę i szybko masz półtonowy zestawik). Cóż - wybór Twojego kumpla.

Pozdrawaiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel serdecznie dziękuje Wam za porady, ale zdania i tak chyba nie zmieni. No cóż zawsze był uparty.

Coż, babajaga swój pierwszy sezon śmiga na SV1000S i krzywdy pomimo 98 kucyków sobie nie zrobiła. Dlatego twój kumpel mając siłę w łapie, też na pewno sobie poradzi - w Wild Star problemem jest masa a nie moc. To może nie najszczęśliwszy wybór, ale też nie jest to R1 czy Hayabusa (a i tu przy zachowaniu olbrzymiej ostrożności można sobie poradzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sobie radę. Musi tylko podejść do tej maszyny z odpowiednim respektem i wyobraźnią. Wtedy na pewno nic złego się nie stanie. Ja zaczynałem swoją przygodę od 900 cm i jakoś udało mi się przezyć :( Tak więc chyba mozna...

Pozdrawiam

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel serdecznie dziękuje Wam za porady, ale zdania i tak chyba nie zmieni. No cóż zawsze był uparty.

Coż, babajaga swój pierwszy sezon śmiga na SV1000S i krzywdy pomimo 98 kucyków sobie nie zrobiła. Dlatego twój kumpel mając siłę w łapie, też na pewno sobie poradzi - w Wild Star problemem jest masa a nie moc. To może nie najszczęśliwszy wybór, ale też nie jest to R1 czy Hayabusa (a i tu przy zachowaniu olbrzymiej ostrożności można sobie poradzić).

jeśli mogę zauważyć, po pierwsze czyli primo, zanim wsiadłam na sv-kę, przejechałam ze 3 tys. km na virażce a po drugie czyli primo, jestem osobą niezwykle rozsądną i nie mam zwyczaju szaleć bez opamiętania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moc w przypadku większości cruiserów nie jast tak istotna, bo nie są to z założenia maszyny wyslilona. Ale waga. Ludzie ! To powinno być, oprócz liczby KM drugim najważniejszym argumentem - taką ciężką krową twój kolega będzie się poruszał i to może bezwypadkowo, ale na pewno nie nauczy się jeździć ! Jakakolwiek wpadka, choćby przy manewrach oznacza glebę, tu nie ma miejsce na podparcier się nogą, tak jak ja robię w swojej suzi.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...