Skocz do zawartości

SUZUKI B-KING


Gość lehoom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o nowym Suzuki B-King? Jeden z najbardziej kontrowersyjnych motocykli ostatnich lat. Starszy i większy brat Suzuki GSR600, pokazany pierwszy raz jako motocykl koncepcyjny 6 lat temu w Japonii, wzbudził ogólny lament publiki bo każdy chciał go mieć, a wielu uważało że jest maszyną bezsensowną ze względu na swoją moc i przeznaczenie.....a to za sprawą jednostki napędowej pochodzącej od króla prędkości - Haybausy.

 

W UK model ten bedzie trudno dosteny ze względu na ilość zamówień przekraczających liczbe egzemplarzy wyprodukowanych na "pierwszy rzut". Jeszcze nie wszedł do sprzedaży a już ma takie powodzenie....każdy już myślał że B-KING przejdzie do historii jako maszyna koncepcyjna, każdy pogodził się z losem że ten motocykl nigdy nie trafi na ulice.....tak jak to się stało z Hondą CBR 1200XX Super Blackbird, aż tu nagle myk....i wszędzie pojawiają się gigantyczne bilboard`y przedstawiające B-KING`a. Motocykl który zatrzęsie światem jendośladów. Bójcie się. Suzuki jak zwykle prowadzi taniec i powala na kolana, a reszta tylko błaga o litość.....pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o nowym Suzuki B-King? Jeden z najbardziej kontrowersyjnych motocykli ostatnich lat. Starszy i większy brat Suzuki GSR600, pokazany pierwszy raz jako motocykl koncepcyjny 6 lat temu w Japonii

Wiem, że de gustibus non est disputandum, ale jakoś nie mam przekonania do tego typu motocykli. Dużo bardziej od takiego B-Kinga podoba mi się np. Inazuma 750/1200, ale to kwestia indywidualnego gustu.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Pisalem sie na niego jak tylko zobaczylem zdjecia. nie przeszkadzalo by mi nawet, ze to golas. jednaj to co z niego zrobiono dalekie jest od tego co widzialem. Zamiast pieknej besti wyszedl Quasimodo.

 

pozdrawiam

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta i guściki. Jak dla mnie to o wiele przesadzony, podobnie jak to nowe kwasaki. Te motocykle nie mają (dla mnie) figury na której można oko powiesić. No ale cóż - lans i efekty wizualne rządzą......

A poza tym - kto tak na poważnie potrzebuje tyle mocy poza torem? Może traktor, to zrozumiem. No chyba że co weekend jesteś na torze i trenujesz - wtedy szacuneczek.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie stylistycznie tandetny, podobnie jak GSR. Niby to ładne, bezkompromisowe i nowoczesne, ale taki 'przesadzony' design bardzo szybko się przejada. Yamaha MT-01 pod tym względem jest o 3 klasy wyżej, podobnie jak kilka większych nakedów MotoGuzzi.

 

Moc to już jak kto lubi :biggrin: Do mnie osobiście bardziej przemawia wysoki moment obrotowy, czyli znów bliżej mam do MT-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady, że kto nie idzie naprzód ten się cofa może być. Mi tam też sie podoba chociaz faktycznie bardziej przypomina F 16 niz moto,

jak się trochę przybrudzi na trasie może badzie normalniejszy hehe, ale osiągi bedą powalajace to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-King ...................... ma coś w sobie, zdjęcia, zdjęciami ale chyba trzeba go na żywo zobaczyć żeby ocenić.

 

To tak jak myślałem że Bandit w kolorze czerwonym to pomyłka, ale jak zobaczyłem na żywo sprzęt kolegi Ruso to od razu zmieniłem zdanie ;)

 

p.s. Ogólnie Suzuki ma dziwną polityke, przyjmuje zamówienia na Motocykle które dopiero wchodzą na rynek a potem nie nadążają z produkcją (oprócz B-Kinga, Bandit 650 i 1250 oraz GSX 1000 R) :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych motocykli ostatnich lat (...)

Motocykl który zatrzęsie światem jendośladów. Bójcie się. Suzuki jak zwykle prowadzi taniec i powala na kolana, a reszta tylko błaga o litość.....pzdr.

 

e, gadanie. motocykl jak gsr600 - ładny był na pierwszych rysunkach, w trakcie realizacji okazało się, że więcej plastiku i dziwnie pojętej stylizacji niż pierwotnego uroku. kontrowersji chyba tyle, ile nagoniła na początku prasa zafascynowana silnikiem gsx1300r w golasie: na pewno fakty są takie, że kontrowersyjnym to można nazwać projekt mt01 yamahy, ale nie tą kupkę plastiku

zatrzęsie..? zobaczymy za kilka lat, czy ktoś jeszcze będzie o nim pamiętał. jeśli tak - będzie można mówić o legendzie, maszynie kultowej. ja w to za bardzo nie wierzę: były 25 lat temu projekty wielkich 6-cio cylindrówek - i zniknęły. żyjemy wprawdzie w świecie, gdzie poza jest nieomal wszystkim, ale... sztuczne tworzenie tłoku przy zakupie w postaci niewydolnej linii produkcyjnej nie rokuje dobrze na przyszłość :icon_eek:

i tego rzekomego trzęsienia bym się nie obawiał: nic w nim nowatorskiego. ani żadnej rewelacji w kwestii stylistyki, ani w silniku, ani w połączeniu jednego i drugiego - co zaprezentowała przynajmniej yamaha w modelu mt01. to jest klasa! a b-king..? jeszcze jeden golas z przerośniętym silnikiem z innego modelu... żeby poprowadzić na rynku czy w trendach motocyklowych trzeba czegoś więcej, zdecydowanie więcej

jsz

 

ps. czy suzuki ma na koncie jakieś faktycznie "kultowe" motocykle? poza gsx-r, które oczywiście mają swoich zwolenników, ale tyleż samo przeciwników na kawach zx czy yamaszkach r6/r1 :icon_eek: myślę o kultowych na miarę v-maxa: który stworzył klasę sam dla siebie

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czy suzuki ma na koncie jakieś faktycznie "kultowe" motocykle? poza gsx-r, które oczywiście mają swoich zwolenników, ale tyleż samo przeciwników na kawach zx czy yamaszkach r6/r1 :biggrin: myślę o kultowych na miarę v-maxa: który stworzył klasę sam dla siebie

Bandit? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz ... japonczycy sa dziwni :) ... mnie to wyglada jakby manga czy cus w te klocki... ciekawe czy beda do tego kaski z duzymi oczami... mowcie co chcecie ale ja zdecydowanie wole design europejski... bardziej minimalistyczny i logiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...