Skocz do zawartości

Oleje z allegro???


Rekomendowane odpowiedzi

Zbig

1/ A jaka jest różnica w cenie pomiędzy sklepem a allegro.?

2/ Czy ten z tą bardzo niską ceną daje fakturę ? I czy to jest jakaś firma z adresem, bo widziałem już faktury wystawiane przez nieistniejących sprzedawców.

Mam pewną koncepcję ale ona jest prawdziwa przy spełnieniu pewnych warunków.

 

 

Witam

Cena na przykladzie oleju Castrol Magnatec sklep, stacja, banka 4l cena 189zl, allegro banka 5litrow cena 89zl. Allegro aukcja prywatna, brak mozliwosci wustawienia faktury, sprzedawca praktycznie same pozytywy. Cena litra oleju allegro 17,8 (z kosztami przesylki 20zl) Sklep 47,25 zl/l. Daje do myslenia?? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten sie ogłaszał ,ze sprzedaje olej z beczki :biggrin: To nie jest coś złego.

 

Tylko że w opisie aukcji nic nie było napisane o tym że olej jest z beczki :icon_rolleyes:

 

IMO spora część tańszego oleju pochodzi z importu - ktoś kupuje olej za granicą w cenie netto, przywozi do PL nie płacąc akcyzy i sprzedaje nie wystawiając żadnego papieru (tym samym nie płacąc VAT'u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Castrola w bańce 5L w Polsce.

Ja tez nie :flesje: Ale w opisie jest ze to oleje z rynku niemieckiego.

Zreszta zobaczcie sami

http://www.allegro.pl/item172551423_olej_c...10w_40_5l_.html

Jest to przykladowa aukcja i nie podwazam w niej autentycznosci towaru, czy wiarygodnosci sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara historia ale myślę że aktualna.

W 91 czy w 92 roku kupiłem ( nie śmiać się ) Poloneza Trucka i postanowiłem że będę jeździł długo i szczęśliwie. Jak długo to na dobrym oleju. Zalałem super markowym syntetykiem, przyznam że już nie pamiętam czy był to Elf czy Shell, było fajnie. Przy następnej zmianie też oczywiście markowy syntetyk, w oryginalnym zaplombowanym opakowaniu ... i zaglądam po tysiący czy dwóch km ... a na korku centymetrowa warstwa szlamu i błota ... Zaniepkojony dymam do mechanika i ten ... następny co kupił podróbkę ...

Okazuje się że opakowanie jak oryginalne, fabryczne zamknięcia to NIC dla profesjonalnych oszustów.

Gotów jestem nawet uwierzyć że sprzedawca mógł nie wiedzieć do końca że sprzedaje podróbkę, aczkolwiek powinien się domyśleć wiedząc za ile i od kogo kupuje.

 

A silnik w Poldku zrobił jeszcze z 10tys.km i padł kompletnie. Brak ciśnienia oleju i takie inne. Pdejżewałem że szlam pozatykał kanały olejowe, olej nie dochodził i diabli wzieli panewki i resztę. Kupiłem nowy silnik, wtedy jeszcze kosztowało to relatywnie niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Moim zdaniem nie ma co porownywac maszynek Gilette do oleju, Sprawa jest raczej groszowa. Pozatym co do pochodzenia maszynek to sa dwie wersje. Albo podrobki albo kradzione.

 

u nas sa czesto pokazywane reportaze z kad sie biora co poniektore chodliwe towary. Perfumy na ebay'u to 99 % podrobki itd.

 

Zadajmy sobie proste pytanie ile kosztuje silnik do moto i czy warto ryzykowac. Czasami skorka nie warta wyprawki. Olej to i owszem ale ze sklepu czy firmy service'owej.

 

http://www.castrol.com/castrol/castrolhome...categoryId=3210

 

;)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam.. Można kupować olej/filtry itp od jakiegoś zaufanego sprzedawcy. Jak cena jest 2 albo 3x poniżej rynkowej to wiadomo, że coś jest nie tak (ale nie zawsze). Róznica miedzy ceną hurtową a detaliczną to (w przypadku moich zniżek) od 2 do 15 zł na litrze (zalezy jaki olej i jakie opakowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

A ja właśnie kupiłem olej i zaciekawiło mnie to, że mimo ze kupiłem taki sam jak rok temu, to okazało się że inaczej pachnie jak ten kupiony sprzed roku, którego mi trochę w butelce zostało. Niby olej który kupiłem jest taki sam, trochę różni się pod względem jednego oznaczenia na butelce. Ten stary miał oznaczenie API SG, ten nowy API SJ. Czy te oznaczenia mogą oznaczać zmieniającą się technologie, i co za tym idzie skład oleju i jego zapach? Do tej pory oleje kupowane w różnych punktach sprzedaży miały ten sam zapach, więc byłem spokojniejszy że nie kupiłem podrabianego. Teraz popadłem w małe zakłopotanie :huh:. Wszystko inne wydaje się być w porządku: oryginalne opakowanie, data produkcji, itd. Dodam jeszcze że dotyczy to oleju Castrol act evo 20w-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje o oznaczeniu "J" są najwyższej jakości. Więcej tu- http://www.wlejolej.pl/czytelnia/110/klasyfikacja-olejow.htmlx

 

Ja często kupuje oleje na All, i nigdy nie zauważyłem nic niepokojącego.Kupuję u ludzi mających tylko pozytywy,im wiecej,tym lepiej...

Edytowane przez goguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...