Skocz do zawartości

Grand Prix Qataru - LIVE


Śliwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś nie wiedział to właśnie zaczęły 125ki, o 11:00 jadą 250ki, a GP odlatuje o 12:15 :flesje:

 

Właśnie wróciłem ze swojego Moto GP po toruńskiej i patrze a tu honda zapie**ala na prostej, rossi w tyle o co chodzi z tymi 800tkami. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducati niezle zaczelo, ale to Casey Stoner zwyciezca- zawsze zwyciestwo zalezy od jezdzca- jak rider dupa - to dupnie jezdzi. Pozdr. Janek Klekotek 748 S Ducati Forever.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducati niezle zaczelo, ale to Casey Stoner zwyciezca- zawsze zwyciestwo zalezy od jezdzca- jak rider dupa - to dupnie jezdzi. Pozdr. Janek Klekotek 748 S Ducati Forever.

 

Gdyby maszyna Rossiego byla chociarz troche szybsza to tenTwoj Duc dostalby po du**e jak w minionych sezonach. Chyba zauwazyles, ze odjezdzal na prostych, na lukach zostawal wyprzedzany.

 

Nie ma sie co podniecac to dopiero pierwszy wyscig, zobaczymy kto bedzie zwyciezca koncowym.

 

pozdrawiam

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak Moto gp to kosmos nie majacy nic wspolnego z maszynami uzytkowymi- to jest taki cyrk dla ubogich(" chleba i igrzysk"), wiec sie K-S Rider nie podniecaj za bardzo:-)))

Ja tam wole jezdzic i dlubac w sprzetach niz ogladac wyscigi(nie ogladalem wyscigu, tylko przejrzalem w internecie)- i tylko to dla mnie sie liczy.

Pozdr. Janek Klekotek 748 Ducati Forever.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducati na prostej było szybsze o około 12km\h, jak sami widzieliśmy to przepaść.Honda również była szybsza ale już nie na tyle, żeby złapać i utrzymać przewagę nad Rossim. Zapewne kontruktorzy Yamahy wyciągną z tego wnioski i dłubną coś w motocyklu aby nie było tak dużych różnic. W każdym razie Ducati\Stoner spisują się znakomicie , byłem pod wrażeniem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducati na prostej było szybsze o około 12km\h, jak sami widzieliśmy to przepaść.Honda również była szybsza ale już nie na tyle, żeby złapać i utrzymać przewagę nad Rossim. Zapewne kontruktorzy Yamahy wyciągną z tego wnioski i dłubną coś w motocyklu aby nie było tak dużych różnic. W każdym razie Ducati\Stoner spisują się znakomicie , byłem pod wrażeniem. Pzdr.

 

To nie ulega watpliwosci. Jak na razie maja lepsza maszyne. Mnie osobiscie cieszyl fakt, ze Stoner utarl nosa pedrozie.

 

pozdrawiam

 

P.S. Janniliel ja jestem bardzo sportowy :P Dlatego z programow sportowych ogladam tylko te o 2 OO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak Moto gp to kosmos nie majacy nic wspolnego z maszynami uzytkowymi- to jest taki cyrk dla ubogich(" chleba i igrzysk"), wiec sie K-S Rider nie podniecaj za bardzo:-)))

Ja tam wole jezdzic i dlubac w sprzetach niz ogladac wyscigi(nie ogladalem wyscigu, tylko przejrzalem w internecie)- i tylko to dla mnie sie liczy.

Pozdr. Janek Klekotek 748 Ducati Forever.

 

To ja może kolegę zaciekawię...

 

Mianowicie, popatrz na nową Yamahę YZF-R1 2007. Motocykl ten wykorzystuje szereg rozwiązań żywcem przeniesionych z maszyny Valentino Rossiego. Sprzęgło, system fly-by-wire, YCCT i wiele innych. Za kilka lat motocykle drogowe będą wykorzystywać kontrolę trakcji i szereg innych rozwiązań, które dzisiaj oglądamy na torach MotoGrandPrix.

 

A opony 16.5 cala już można sobie założyć na sprzęta by polatać po Poznaniu, tak samo z oponami o podwójnej mieszance (które opracował i intensywnie reklamował Michelin) - twardszej z jednej, bardziej miękkiej z drugiej i jeszcze innej na środku... Wszystko wzięło się z Grand Prix Autralii na torze Phillip Island gdzie są tylko cztery prawe winkle i dlatego prawa strona musi być bardziej miękka aby utrzymywać temperaturę...

 

W tym roku Michelin wprowadził przednią oponę 16 cala - z pewnością ona także w niedalekiej przyszłości trafi do sprzedaży...

 

Jak widać, MotoGP to nie do końca taki kosmos ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mnie zaciekawiac bo ja to wszystko wiem i powiem Wam ze "wszystko juz bylo", i uklady wtryskowe(w motocyklu juz w latach 20-tych) i upside down(miedzy 1915-1920 r) i opony 16,5 calowe( np w Ducati i Cagivie wyscigowym w 70-80 latach ), kontrola trakcji i ABS w BMW z 70 lat, ect ect.

Nie podniecajcie sie za bardzo technika oparta na silniku spalinowym, a lepiej wezcie sie do pracy i wymyslajcie nowe zrodla energii coby w naszych Bikach zdrowo pracowalo- bo jak tak dalej pojdzie to na co nam bedzie kontrola trakcji w "hulajnogach napedzanych bateriami slonecznymi"- mam nadzieje ze to bedzie za 1000 lat, ale....

Pozdr. Janek Klekotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Ja bym preferowal ten naped co to go chlopaki w filmie Gwiezdne Wojny uzywaki. Bike byl tak wielostronny, ze nawet po lesie bez obawy przed lesniczym i mandatami mozna bylo polatac :bigrazz: i nawet nikt sie nie burzyl :clap:

 

pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...