Skocz do zawartości

Kaszkiet HJC FG-14


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten kask. Uważam że za tą kasę lepszego nie dostaniesz.

Na plus:

- nieparująca szybka (w 99%)

- jest lekki - od 1360 g (M) - do 1440 g (XL)

- łatwo demontowalna nierysująca się szybka

- wyjmowane wnętrze (oprócz wypełnień policzków)

- ładne malowania (szczególnie matowe) - ale to już rzecz gustu

- zapięcie - łatwe i przyjemne - nie podwójne D tylko zatrzask (łatwy do otwarcia nawet w rękawiczkach)

- szybka super spasowana - nic nie wieje

- szybka daje się ustawiać w kilku pozycjach aż do całkowitego zamknięcia

- bardzo duży plus to deflektor pod brodą (nie podwiewa) oraz akcesoryjny demontowalny nosek (ogranicza dodatkowo parowanie)

- kask dobry układ wentylacji

 

Na minus:

- drogie szybki lustrzanki - około 200-220 PLN

 

Także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- łatwo demontowalna nierysująca się szybka
Moj zlecial z wysokosci 1 m na podloge wylozona kafelkami, uderzyl centralnie szybka, w srodku byly jeszcze rekawice wiec wazyl sporo wiecej. Rezultat to jedna malutka ryska.

 

- wyjmowane wnętrze (oprócz wypełnień policzków)

Wnetrze jest calkowicie wyciagalne, zostaje sama duda plus troche steropianu na gorze.

 

instrukcja rozbierania :

 

Wszystko trzeba robic bez strachu z wyczuciem.

 

Zaczynamy od gabki ktora dotyka karku, po jej lekkim odgieciu widac dwa zatrzaski wiec je odpinamy. Wyciagamy te czesc i odpinamy ja przy wizjerze (nad oczami) wlasciwie powinna sie sama odpiac. Nastepnie pod czescia zwana breath guard (nosek) lekko naciskamy od gory czesc ktora oslania nam szczeke (to ten czarny plastik miedzy noskiem a deflektorem), poluzuje sie deflektor ten ktory jest pod broda, ciagniemy za niego i wyciagamy. Po tym mozemy juz wyjac ten plastik ktory naciskalismy, oslony policzkow powinny same wypasc.

 

Skladamy w odwrotnej kolejnosci, najtrudniej jest dopasowac ten plastik o ktorym pisalem, ja robie tak ze zakladam go juz po umocowaniu gabek ktore oslaniaja policzki. Wkladam go z jednej strony tak zeby byl idealnie dopasowany a pozniej juz z lekko na sile dopasowuje do drugiego policzka. Wchodzi bez problemu, oczywiscie trzeba zrobic mala szpare zeby zamocowac deflektor.

- szybka daje się ustawiać w kilku pozycjach aż do całkowitego zamknięcia

Kask ma system pivot ktory sam dociaga szybke, ale warto mu nieraz pomoc naciskajac na nia od gory ze spora sila, domknie sie idealnie. Co do tego pivota to genialna sprawa, szybke mozna sobie ladnie regulowac i zostawic naprawde mala przerwe co przy upalach idealnie wplywa na komfort jazdy (delikatny wiaterek owiewa cala twarz).

Na minus: - drogie szybki lustrzanki - około 200-220 PLN
Raczej normalna cena jak za szybke do markowego kasku, ale mogly by byc tansze, lub jakas progresywnie przyciemniana.

 

Przed zakupem tego kasku przymiezylem okolo 20 innych (suomy, airoh, marushin) jednak zaden z nich nie byl tak wygodny i nie mial tylu dodatkow co wlasnie HJC. Moj byl przeceniony z 1100 na 699 zl wiec to juz srednia polka, na pewno jest warty tych pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem tego kasku przymiezylem okolo 20 innych (suomy, airoh, marushin) jednak zaden z nich nie byl tak wygodny i nie mial tylu dodatkow co wlasnie HJC. Moj byl przeceniony z 1100 na 699 zl wiec to juz srednia polka, na pewno jest warty tych pieniedzy.

 

taka przecena? to ktory masz model? ten co ktory jest w topicu? tez sie zastanawiam nad HJC wiec dzieki za ten topic:)

powiedzcie mi jak z jego areodynamica nie delepie bo w tym co mam to sie nie da glowy obrócić.? Ktos tu pisal o piskach a mnie to najbardziej wkurza w moim obecnym. da sie to zniesc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG-14 to model z 2005 roku o ile sie nie myle, przecena byla z 1100 na 699 ale tak jak pisal Rybson mozna go namierzyc na motobazarach za troche ponad 500 zl.

 

Kask ma z tylu spojler no i jest to model sportowy, osobiscie latalem w nim do 200 km/h na nakedzie (CB 750), a przy 180 zdazalo mi sie zerkac w lusterka wiec mysle ze spisuje sie niezle. Wczesniej jedzilem chopperkiem i w otwartym kasku wiec areodynamika zerowa, pewnie dlatego tez ten HJC wywarl na mnie tak dobre wrazenie, chociaz kaskow juz kilka mialem.

 

Mozna tez dokupic do niego taki dodatkowy spoilerek ze swiatlem led, lepsza widocznosc w nocy.

 

http://img522.imageshack.us/my.php?image=accesstab4ny4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za ten kask 530zł :notworthy: :notworthy:

 

Co do aerodynamiki to jest naprawdę dobra...

Ostatnio jechałem na autostradzie 220km/h z głową nad owiewką i było :buttrock:

Można też spokojnie odwracać głowę przy większych prędkościach :wink:

 

Będę kupował nowy kask dla pasażera i będzie to też HJC Fg-14 :)

 

Szybki do FG-14 po 140zł :notworthy:

http://cgi.ebay.de/HJC-CL14-HJ-07-VISORS-F...VQQcmdZViewItem

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos moze ten kask, jaki jest w nim poziom halasu i wogole jakie opinie?

 

Mam teraz Nolana N81 chce zmienic na tego HJC cena to 620zl , moze macie jakies alternatywy w tej cenie?

 

Wkładałem łęb do HJC rzeczywiście nie jest zły, ale kupiłem Suomy o niebo wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem łęb do HJC rzeczywiście nie jest zły, ale kupiłem Suomy o niebo wygodniejszy.

To zależy od głowy :icon_twisted:

Dla Ciebie może być wygodny Suomy, dla innego HJC, a dla jeszcze innego np. Shoei :icon_mrgreen:

Trzeba po przymierzać i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam dylemat..myśle o jakimś kasku HJC i waham się między wyprzedawanym FG14,FG15 i ZF9. I tak...FG 14 to model wychodzący z rynku i tu mam pytanie czy potem nie ma problemów żeby dostać szybki ??FG15 model nowszy,następca fg14 ...ale najdroższy...no i proszę dodatkowo o opinie o ZF9 bo znalazłem tylko jedną...materiał już Fiberglass,zapięcie DD a tańszy od FG i ciekawe czemu,w opisach troche piszą że ma system superventilation itp i tak też myśle czy nie wieje za bardzo. Bo ważne dla mnie ważne żeby był w miare aerodynamiczny i dość cichy.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat..myśle o jakimś kasku HJC i waham się między wyprzedawanym FG14,FG15 i ZF9. I tak...FG 14 to model wychodzący z rynku i tu mam pytanie czy potem nie ma problemów żeby dostać szybki ??FG15 model nowszy,następca fg14 ...ale najdroższy...no i proszę dodatkowo o opinie o ZF9 bo znalazłem tylko jedną...materiał już Fiberglass,zapięcie DD a tańszy od FG i ciekawe czemu,w opisach troche piszą że ma system superventilation itp i tak też myśle czy nie wieje za bardzo. Bo ważne dla mnie ważne żeby był w miare aerodynamiczny i dość cichy.

 

chyba w ZF9 są problemy z dostaniem akcesoriów.. do FG-14 można dostać.... no i ma dobrą cene vs. jakość ;) lekki, aerodynamiczny... generalnie OK, fajne zapięcie - w rękawicach do otwarcia bez problemu.

no a za nowy pewnie trzeba więcej zapłacić :icon_mrgreen

 

PS. Mam taki i zaraz idę pogmerać przy szybce, bo coś mi świszcze ostatnio, może "poładuję" :biggrin:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ZF-9 kupione w zeszłym roku w www.fcmoto.de (jak chcesz to użyj szukajki - jest kilka wątków o sklepie). Na swój czerep (55cm) kupiłem "S"-kę i to był dobry wybór.. A teraz co do kasku. Małe mam doświadczenie, bo wcześniej na głowie jakieś badziewia tylko miałem, ale nie wydaje się strasznie głośny.. Zresztą na nakedzie przy 140 km/h wszystko jest głośne :flesje: Wentylacja - 2 kanały w okolicach kątów żuchwy i jeden nad czołem - dla mnie w zupełności wystarczające - oczywiście zamykane z możliwością "zatrzymania" zamknięcia w kilku pozycjach "po drodze". Całkowicie wyjmowalny środek, deflektor pod brodą, zapięcie na zatrzask, dołączony worek :icon_mrgreen:. Materiał to fiberglass/spectra/kevlar - cokolwiek to znaczy - przed kupnem czytałem, ale nie pamiętam. Kask bardzo lekki, nie ciąga łba przy kręceniu na boki.. Generalnie jestem zadowolony. Nie wiem jak z częściami i akcesoriami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...