Skocz do zawartości

Kawa ER6-N - problem z odpaleniem


mistrz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy jakie opisujesz ewidentnie wskazuja na slaby akumulator, ktory zostal oslabiony ciaglym odpalaniem, bez jednoczesnego jezdzenia.

Aku laduje sie w funkcji czasu, jezeli odpalasz moto i nie zrobisz nawet 50 km to niestety jest to za krotki okres zeby aku naprawde naladowac.

Dlatego nie odpalamy w zimie motocykla, kiedy nie mamy mozliwosci nim pojezdzic.

Rowniez nie zapalamy moto posilkujac sie samochodem z zapalonym silnikiem, mozna natomiast wykorzystac do tego akumulator samochodowy.

Teraz, zanim zacigniesz go do serwisu mozesz wyjac aku, uzupelnic woda destylowana poziom plynu jezeli jest za niski i naladowac ladowarka motocyklowa pradem nie przekraczajacym 1/10 pojemnosci aku.

Jezeli masz aku pojemnosci 10 Ah to ladujesz go pradem o natezeniu 1 A przez 10 godzin nie wkrecajac korkow.

Jak jest bez obslugowy to go po prostu ladujesz bez dolewania wody.

Naladowany aku powinien pokazac 12.3 / 12.5V na klemach aku przy zgaszonym silniku i zapalonych swiatlach.

Sprawdz ile twoj pokazuje teraz. Pomiar bez zapalonych swiatel sie nie liczy ( brak obciazenia ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A aku napewno ma 100% mocy, więc nie mam co podłączać.

 

A jak to sprawdziłeś? Czy przypadkiem nie masz zamontowanego alarmu?

 

Popieram Adama - objawy które opisałeś oraz twoje postępowanie z odpalaniem na chwile wskazują że problem leży w akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mi po co producenci zalecają do konkretnego modelu motocykla aku a tachich a nie innych parametrach... Poza tym słyszałem od kilku osób, że w ten sposób właśnie posadzili moduły... W sumie ja odpalałem moto 2 razy z aku samochodowego i nic nie było...ale na zimne lepiej czasem dmuchać...zwłaszcza w nowym motocyklu..

 

Producenci zalecają aku do motocykla o odpowiednich parametrach z dwóch powodów:

1) wymiary

2) pojemność

 

Wyobraź sobie jak by to było jakbyś jeździł z aku 25Ah. Alternator nigdy by go w pełni nie naładował czego efektem byłoby szybkie zasiarczenie. Dlatego producenci zalecają odpowiednie aku. Nic się nie stanie jak byś wstawił aku o pojemności 2Ah więcej.

 

Co do podpięcia aku samochodowego, to nie może modułowi się nic stać. Chyba że jest tak podłączone, że nie ma pewnego styku. Wtedy potrafi się iskrzyć, a wraz z tym pojawiają się skoki napięcia które mogą popsuć moduł.

 

Tak więc jak pewnie podczepisz klemy do akumulatora samochodowego, to nic niepokojącego nie może się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Po wielu wielu latach odkopuje temat.

posiadam mały problem i już nie wiem gdzie szukać jego przyczyny.

Wymieniałem silnik w Kawasaki ER6n 2009r. wszystko zmontowane do kupy a silnik nie odpala. Kręci ładnie, ale zero zapłonu. Iskra jest ok (+ nowe świece) aku nowe(naładowane) czasami mruga kontrolka Fi.

raz zagadał na parę sekund, zgasł i dalej głucha cisza- może ktoś wie gdzie szukać przyczyny ?? bo Ja to już się szykuje żeby zabrać go gdzieś na komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece suche...

Jak wykręciłem aparat zapłonowy to wtryski podawały benzynę ale tak jakoś dziwnie.... bardziej pluły niż rozpylały. zmieniałem też wtryski na inne i ta sama sytuacja. wydaje mi się że może nie dostawać odpowiedniej mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego aparat zapłonowy skoro paliwo nie dochodzi.

Raaaacja :) dureń ze mnie... przecież pompa jest w zbiorniku, sorki :)

 

To tyle że sobie myślisz . Musisz mieć pewność że jest sprawna i daje odpowiednie ciśnienie .

jak już podłączę moto do kompa będę wiedział na 100% że sprawna.

Głupio odpisujesz.... jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz, a nie piszesz coś co się nie przydaje...

Edytowane przez foresst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...