Skocz do zawartości

jaki motocykl wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witaw wszystkich serdecznie.

Jestem całkowitym nowicjuszem jeśli chodzi o motocykle i dlatego też chciałbym się poradzić Was w wyborze odpowiedniego dla siebie pierwszego motocykla. Mam 186 cm wzrostu, 95 kg i bardzo mizerne doświadczenie motocyklowe. Prawo jazdy kat. A zdałem 4 miesiące temu. Praktycznie jedynym doświadczeniem jest odbyty wcześniej kurs (kiedyś jeździłem kilka razy MZ 150 - może jakieś 200 km).

Podoba mi się Suzuki Bandit 600s i Yamaha Fazer 600s ale nie wiem czy nie nie są za mocne jak na początek. Dodam, że na pojazd mogę przeznaczyć do 10000 zł i będzie on użytkowany głównie w mieście (jedynie sporadyczne wyjazdy w Polskę). Chciałbym też nacieszyć się dłużej swoim nabytkiem a nie jedynie jeden lub dwa sezony. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sam moge polecic Fazerke, moto wygodne, dosc oszczedne, nawet latwe w prowadzeniu. W cenie pewnie znajdziesz cos odpowiedniego.

 

Pewnie zaraz odezwa sie tutaj glosy ze 600 na 1 moto to za duzo, szukaj GS albo cos innego, moze i racja, ale to kierowca kieruje moto a ie odwrotnie. Ja sam dosiadlem Fazera po nie za duzym doswiadczeniu, simson, etz251 ntv (baaardzo malo) ale podchodze do niej z glowa i respektem i sie dogadujemy.

Naprawde przyjazne moto.

 

Co do + to na pewno chlodzenie ciecza, niezbyt duzy apetyt na paliwko, wygodna pozycja (jak dla mnie,175cm) latwo prowadzi sie w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Yamahę FJ 1200. Można taka kupić już za 5000zł.

Brykniesz orła to może nabierzesz trochę respektu dla jazdy motocyklem.

FJ postawisz w garażu i za pozostałe 5000 kupisz sobie coś odpowiedniego dla twoich umiejętności np jakąś Hondę CB 400 lub Suzuki GSX 250

ten post napisałem wczeniej ale pasuje do ciebie idealnie

pamiętaj że ewolucja jest dużo lepsza niż rewolucja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, nie pierwszy już raz, polecę Yamahę TDM. Sprzęt bezawaryjny, więc nawet kilkuletni za kasę, któą dysponujesz powininen Ci służyć bez większych awarii - przy założeniu, że nie kupisz złomu.

Kawał chłopa z Ciebie, więc z masą TDM sobie poradzisz, a będziesz wyglądał poważnie, a nie jak na psie. Świetny do jazdy w mieście - niezbyt szeroki, wysokie lusterka, dobry kop od niewielkich obrotów, ale wygodny tez na trasę, dla plecaczka itp. IMHO, do Twoich celów TDMa jest lepsza niż Fazer, czy Bandit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Yamahę FJ 1200. Można taka kupić już za 5000zł.

Brykniesz orła to może nabierzesz trochę respektu dla jazdy motocyklem.

FJ postawisz w garażu i za pozostałe 5000 kupisz sobie coś odpowiedniego dla twoich umiejętności np jakąś Hondę CB 400 lub Suzuki GSX 250

ten post napisałem wczeniej ale pasuje do ciebie idealnie

pamiętaj że ewolucja jest dużo lepsza niż rewolucja.

 

Dzięki. Naprawdę jesteś bardzo pomocny. Widzę, że chyba TY rozpocząłeś na właśnie takim sprzęcie i takie są skutki :D

 

Nie chcę "bryknąć orła" dlatego się pytam. Na kursie jeździłem Yamahą 250 i szło mi bardzo dobrze. Egzamin zdałem za 1-szym razem bez większych problemów. Wiem, że pewnie najlepiej byłoby rozpocząc na 500ccm albo czymś mniejszym ale jak napisałem wcześniej chę pojazd na dłużej a nie na 1 lub dwa sezony.

Ps. darujcie sobie nabijanie się z niedoświadczonego kolegi tylko pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat był wieeele razy, nie wiem po co zaczynać jeszcze raz

 

teoretycznie na każdym motocyklu możesz jeździć i uczyć się jeździć. pytanie tylko po co się męczyć z opanowaniem mocy przerastającej znacznie umiejętności, jeśli można inaczej: zacząć od słabszej maszyny, a po 2 sezonach zmienić na mocniejszą - kiedy już opanujesz 2 koła?

 

ze względu na twój wzrost i wagę nie będę się wygłupiał i polecał gs500 czy er5. nie wiem, jak cb500 hondy stoi z gabarytami. ale jest jeszcze przynajmniej jeden motocykl polecany dla początkujących, a przy tym wystarczająco duży, żebyś nie czuł się niekomfortowo: xj600 yamahy

gabarytowo jest wyraźnie większa od polecanych na początek dwucylindrowych 500-tek. przy tym silnik 600ccm, r4, moc 60km - to już dość, żeby przez 2 lata albo i dłużej nie czuć braku; jest przy tym wyraźnie mocniejszy i bardziej dynamiczny. a jednocześnie za mało, żeby odwinąwszy nieopatrznie manetkę - znaleźć się na plecach. na dodatek xj-ta nie boi się jazdy z pasażerem, daje się łatwo pakować nawet na dłuższe wyjazdy. i jest przy tym wystarczająco wygodna, żeby robić i po kilkaset km dziennie. prędkość też jest wystarczająca, a dynamika i tak wystarczy, żeby bez problemu wyprzedzać w normalnych warunkach drogowych. przy tym moc nie jest przerośnięta, więc i napęd i opony (tył szczególnie) wytrzymują znacznie większe przebiegi, niż w mocniejszych maszynach

 

prawdą jest, że bandita suzuki zrobiło po to, żeby pokonał w testach xj-tę. i że fazerem yamaha skutecznie odbiła prowadzenie w klasie nakedów. tyle, że dla początkującego użytkownika nie to powinno być najważniejszym kryterium. opinia się powtarza, ale... fj1200 jest potężnym, ciężkim motocyklem, trudnym do manewrowania, zdecydowanie nie dla początkującego motocyklisty. czy się da? pewnie. tylko po co się męczyć, powtórzę

 

a co do zmiany... jak się nauczysz, to i tak będziesz zmieniał :icon_biggrin: niepopularna prawda, ale prawda. sam zaczynałem od marzeń o chopperach, teraz latam obudowanym turystykiem i nie wyobrażam sobie podróżowania czymś innym

 

koszty: jeśli masz 10kzeta to ca 4k musisz i tak przeznaczyć na kask, kurtkę, spodnie, buty, rękawice, pas nerkowy, jakieś sakwy albo kuferek, opłaty rejestracyjne i... chociaż trochę na paliwko. żeby sprzęt nie stał jak się sezon zacznie, a ty się wyprujesz z kasy. lepiej, żeby zostało - niż brakło. a propos ciuchów: retbike ma zdaje się jakąś sensowną promocję teraz na ciuchy - opinie mają dość dobrą, więc za 7stówek można mieć większość niezbędnego wyposażenia (www.retbike.pl: kurtka, spodnie, buty). nawet lepiej, bo raz że będziesz już miał ciuchy przed wyjazdem po moto, dwa że dzięki taniemu zakupowi więcej zostanie na motocykl. przy okazji: fazera w takich pieniądzach (do 7kzeta, po uwzględnieniu tanich ciuchów z retbike'a) raczej nie trafisz, z banditem łatwiej. a xj na pewno namierzysz w dobrym stanie. tdm z resztą też by się dało i również nie jest to zła propozycja

no, pomyśl jeszcze :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jezdzę GS 500E. Jest to mj pierwszy poważny sprzęt. Kupiłem go ponieważ, wiem, że po tym sezonie będe go zmieniał. Ale jeśli mówisz, że chcesz moto, którego prędko nie zmienisz, to tak jak poprzednik polecam XJ 600. gABARYTOWO WIęKSZY .

 

jESLI CHODZI O WZROST . równiez mam 186cm i powiem ci ,ze nie mam problemu na GS.... ale jak przejechałem sięXJ to :icon_rolleyes: zobaczyłem, że GS to troszke mały motorek :biggrin: nom ale nie tędy droga.

 

W twoim przypadku i z twoim funduszem polecam XJ 600 :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj pomiedzy fazerem a banditem to juz chyba tylko gusta decyduja, roznice w mocach niewielkie, jak dla mnie to oba sie nadaja i oba sa ladne, wszystko zalezy co tobie sie podoba, i pamietak tylk N...

:icon_rolleyes:

Edytowane przez MOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj pomiedzy fazerem a banditem to juz chyba tylko gusta decyduja, roznice w mocach niewielkie, jak dla mnie to oba sie nadaja i oba sa ladne, wszystko zalezy co tobie sie podoba, i pamietak tylk N...

:rolleyes:

Tylko N dla udzi co nie przekraczają 100 km/h. Powyżej nie jest już tak przyjemnie. Jeśli chodzi o moto na początek to XJ600S. Sam taką jeździłem, dość duża i wygodna. Mocy po przesiadce z GN250 napewno niebrakuje, nawet w razie jakiejś niefortunnej wywrotki części tanie i ogólnodostępne, przy odsprzedaży łatwiej bo to bardzo popularny i bezawaryjny motocykl. Do tego jest tani więc można znaleźć coś sensownego w rozsądnej cenie i jeszcze na ubiór zostanie. A po sezonie czy 2 można przesiąść się na Fazerka. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat był wieeele razy, nie wiem po co zaczynać jeszcze raz

 

teoretycznie na każdym motocyklu możesz jeździć i uczyć się jeździć. pytanie tylko po co się męczyć z opanowaniem mocy przerastającej znacznie umiejętności, jeśli można inaczej: zacząć od słabszej maszyny, a po 2 sezonach zmienić na mocniejszą - kiedy już opanujesz 2 koła?

 

w zasadzie nic dodać nic ująć...w 100% kolega ma rację...

ja też zawsze polecam xj 600 (sam od takiej zaczynałem)..dobra, niezawodna, tania w eksploatacji, sprawdzona...

fj...j/w za duży i za ciężki...po co się męczyć na pierwszym moto?

od siebie dodałbym jeszcze TDM ale wersję poprzednią oczywiście czyli 850 na gaźnikach. super moto, bardzo wygodne, troszkę wyższe niż xj (a zatem nawet lepsze na nasze drogi)

a co do latania przez kilka sezonów...wiesz co, rzadko sie udaje kupić za pierwszym razem moto, które w 100% spełni nasze oczekiwania...to często jest metoda prób i błędów...kupisz pierwsze moto i jak pojeździsz 1-2 sezony to:

po 1 naumiesz się nieco jeździć, obczaisz zasady, ogarniesz moto, poczujesz się pewniej,

po 2 zweryfikujesz swoje oczekiwania dotyczące 2oo i wtedy podejmiesz decyzję o ewentualnej zmianie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszyskim za rady.

Po namyśle postanowiłem, że zacznę od cb500 lub xj600. Poza tym będę szukał czegoś tak do 6-6,5 tyś, a nie jak podałem wcześniej. W związku z mam następne pytanie do Was: gdzie szkuać takiego sprzęta? W ogłoszeniach krajowych czy może zagranicą? Wolałbym zakup od osoby prywatnej a nie z komisu. Poradzcie coś. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka kwota to w Polsce bardziej się opłaca, zajrzyj na stronkę www.promex.rybnik.pl osobiście polecam sprzedającego, tylk o idealne sprzęty z niemiec, zazwyczaj ma XJ 600 w asortymencie. Niewiem czy teraz ale jak co to sie mozna skontaktowac z nim. No i allegro największy serwis motoryzacyjny w polsce. a zagraniczne to www.mobile.de , www.autoscout24.de . Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...