Skocz do zawartości

Wybór opon do XX-a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie......nadszedł czas na kupno nowych papci do mojego xx-a (180/55/17 oraz 120/70/17).

Poszukuję opon przedewszystkim do turystyki (jazda sportowo-turystyczna), zależy mi na dobrym prowadzeniu na mokrej nawierzchni oraz względnie długiej żywotnosci (komplet na 9-10 000 km?).

Opony typowo zportowe i przy sportowej jeździe zazwyczaj konczą swój żywot przy ok 5 000 km :P

Znalazłem następujące oponki:

1. Pirelli Diablo strada

2. Metzeler Z6

3. BRIDGESTONE BT 57 lub inne BT

4. Michelin PILOT ROAD

5. Dunlop D205 lub 207

 

Czy ktoś może coś powiedziec o tych oponach ewentualnie polecic inne?

 

Ps. Oby do wiosny :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Nr. 2 Metzeler Z6.

 

OK sam mam takie na mojej K. W zeszlym roku mialem ten sam problem co kolega dzisiaj chcialem kupic BT 020 ale na moje szczescie, Motorrad we wlasciwym momencie wydrukowal wyniki testu opon sportowo turystycznych. Te ( Metzeler Roadtec Z6 o ktorym wspomina Mikitl ) zajely pierwsze miejsce. jako, ze ja mam zaufanie w bezstronnosc testujacych, zdecydowalem sie je kupic. Owszem ciezej sklada sie moto niz na Metzelerach M1 w ktore byla wyposazona standardowo moja K. Mimo tego zuzycie ich jest duzo mniejsze. Starannie mierze wysokosc bieznika. Rachunkowo wyszlo mi, ze powinny wytrzymac 10 400 km. W przypadku M1 moje rachunki mnie nie zawiodly.

 

pozdrawiam

 

:icon_mrgreen:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr. 2 Metzeler Z6.

Jezeli interesuje Cie cos wiecej to na PW.

 

ej, nie po to mamy forum, żeby tak szeptem omawiać takie istotne kwestie :icon_mrgreen:

mnie w tym sezonie czeka wymiana, i to pewnie szybciej niż później, więc też byłbym zainteresowany. no, ks-rider, nie daj się prosić beemiarzowi, tylko opowiedz o oponkach :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pilot Power'y . Ciężko mi odnieść się do innych opon, jednakże w testach bardzo dobrze wypadają - szczególnie na mokrym. I 10 tys. przy normalnej jeździe powinny wytrzymać.

 

Sprawdź tutaj ceny, bo własnie PP są chyba w promocji www.mynetmoto.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pilot Power'y . Ciężko mi odnieść się do innych opon, jednakże w testach bardzo dobrze wypadają - szczególnie na mokrym. I 10 tys. przy normalnej jeździe powinny wytrzymać.

 

 

Pilot Powery w XXie nie wytrzymaja 10tys bo to ciezki i mocny sprzet, tyłowi daje max 6 tkm

 

Ze sportowo-turystycznych polecam BT 021 - nowy model. Cena u mnie to ok. 1000zł za kpl. Wiecej info na telefon (603-485-144) bo wyjezdzam.

 

Dunlop D205 raczej odpada - ewentualnie nowszy model D 220 ST , niezłe opinie zbieraja tez Pilot Road i Roadtec , ale nie jezdzilem to nie wiem. Diablo Strada z tego co wiem szału nie robi a szybko schodzi. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti Road Atack, podobno dobre i trwałe. Piszę podobno bo przód założyłem dopiero na koniec sezony a tył jeszcze leży na półce w garażu.

Niezłe do jazdy są Dunlopy Qualifer'y ale ich trwałość pozostawia dużo do życzenia, zwłaszcza przód kończący się praktycznie z tyłem. Niby bieżnika zostaje sporo na tejże przedniej oponce ale zaczyna ona żyć własnym życiem, bicie, wibracje .... wyważanie nie pomogło ( po 8-10tys km).

Na mokrym też nie rewelacyjnie. Na katowickiej, podczas deszczu na łączeniach łat, na piątce ( najwyższy bieg ) i przy 150km/h tył dostawał uślizgów. Dodam że przy równym gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Pilot Road-y Michelina...

 

latam xx na tych gumach i jest super,

bardzo dobra przyczepnosc, dobre trzymanie w winklach (poprzycierane buty i podnozki) bardzo dobra stabilnosc przy szybkiej jezdzie na wprost... nie zuzywaja sie zbyt szybko a sa przy tym dosc miekkie...

 

i jedna z najwiekszych zalet tej gumy - super przyczepnosc na mokrym... a to w tak mocnym motocyklu raczej dosc wazne :icon_biggrin:

 

i stosunkowo dobrze wypadaja cenowo

Edytowane przez streetstorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli RoadAttack'i to do XX'a jest specjalna wersja tyłu z literką "C". W poprzednim sezonie montowaliśmy taki komplet do XX'a, po kilku miesiącach spotkałem właściciela na motobajzlu i był z nich baaaaaardzo zadowolony :) :biggrin:

 

Jeśli bardzo Ci zależy na zachowaniu na mokrym to Diablo Strada rozkłada konkurencję z tego segmentu na łopatki ale faktycznie na sucho lepszy jest Mezteler Z6 i Continental RoadAttack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metzeler Z6.

Nie żebym próbował wszystkie inne :icon_razz: , ale IMHO biją BT 57 i D 205 na głowę, przy baaaardzo przyzwoitej żywotności. Osobiście ujeżdżam już drugi komplecik i nie zamienię na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metzeler Z6.

Nie żebym próbował wszystkie inne :icon_biggrin: , ale IMHO biją BT 57 i D 205 na głowę, przy baaaardzo przyzwoitej żywotności. Osobiście ujeżdżam już drugi komplecik i nie zamienię na inne.

 

 

A ile Ci wytrzymaly ???

 

pozdrawiam

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :biggrin:

Teraz to dopiero mam dylemat, mało kto pisze o diablo strada (o których myslałem pierwotnie), natomiast w waszych opiniach dobrze wypada Z6, znalazłem pewien test: http://www.conti-bike.pl/t4.php, który potwierdza, iż pasują do turystyki i wypadają dobrze na mokrym, ale straszą, iż szybko się kończą.

"Metzeler Roadtec Z6 jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla turystów, którym sprawiają przyjemność jazda w zakrętach i dobre właściwości na mokrej nawierzchni. Pod względem zachowania na zakrętach i właściwości jezdnych zestaw Metzeler stanowi najwyższą klasę. Wadą jest duże zużycie.

 

We wspomnianym teście b. dobrze wypada również CONTI pilot road, ale nei wiem, na ile jest on wiarygondy, ponieważ został zamieszczony na stronie continental :icon_razz:

 

hmmm :icon_twisted:

osito ile przejeździłeś na pierwszym komplecie Z6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

We wspomnianym teście b. dobrze wypada również CONTI pilot road, ale nei wiem, na ile jest on wiarygondy, ponieważ został zamieszczony na stronie continental :P

 

Co do jego wiarygodności to zaraz pewnie pojawią się teorie spiskowe że niemiecka gazeta ( test został opublikowany w Motorradzie, później Motocykl zrobił przedruk) to i niemieckie opony są najlepsze :)

 

Jeśli zdecydujesz się na Continentale to mam dobrą wiadomość - od 1 marca wchodzi dosyć radykalna obniżka cen :)

 

EDIT: Poszukaj Motocykla 2007/07 - ponownie zrobili test opon sportowo-turystycznych (i jest już w nim Diablo Strada)

 

EDIT2: Tutaj znajduje się test : www.autokompleks.pl/dane/test.zip (rozmiar 1,5Mb, spakowany ZIP'em) - radzę się pośpieszyć ze ściągnieciem bo jutro go wywalam z serwera :icon_exclaim:

Edytowane przez Piotrusgsx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej 10% - czyli około 1100 za komplet wobec obecnych 1300 (sugerowany detal producenta)

 

Hmmm ... na jesieni kupiłem komplet 180/120 za 950złp. Oczywiście rocznik 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...