Skocz do zawartości

puchniecie tloka i szlif


zakret2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie zrobilem szlif w apce i niestety spuchl tlok i teraz ciasno siedzi w cylku i czy jak poprawia mi cylinder zrabia tak aby tlok w cylku chodzil luzno to czy tlok bedzie puchl dalej?

 

 

Toc nawet nie mozna takich rzeczy robic zeby wykonac szlif tak zeby tlok z wiekszym luzem wzgledem cylidra byl spasowany zeby zapobiec puchnieciu tloka :) . Jest to nie dopuszczalne, w skrajnych wypadkach moze dojsc do uszkodzenia tloka to raz a dwa ze bedzie mniejsza kompresja i co za tym idzie mniejsza moc. Tak jak premislauss napisal ze trzeba zmienic tlok na orginal lub na konkretna firme. Pasowanie takiego tloka wg serisowki i nic nie ma prawa puchnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja luzu w Am6 to na 80% 0,04. Masz zeliwny cylinder??jak tak do bierz i lec na szlif.niech ci zrobia taka tolerancje.tlok mogl spuchnac bo moze np usczelka pod glowica jest uszkdozona,zle ustawienie gaznika albo za szybko dales w palnik.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja luzu w Am6 to na 80% 0,04. Masz zeliwny cylinder??jak tak do bierz i lec na szlif.niech ci zrobia taka tolerancje.tlok mogl spuchnac bo moze np usczelka pod glowica jest uszkdozona,zle ustawienie gaznika albo za szybko dales w palnik.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.05mm :icon_razz: wbrew pozorom kwestia miejsca przcinka jest bardzo wazna :buttrock:

no tak :icon_razz: zle postawiłem przecinek no ale jak wiadomo po zerach przewaznie sie patrzy bo 00,5 sie nie pisze tylko0,5mm a mi chodziło o 00,5 bo jak by było 0,5 to nieżle by tłok latał na boki.hehe pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :bigrazz: zle postawiłem przecinek no ale jak wiadomo po zerach przewaznie sie patrzy bo 00,5 sie nie pisze tylko0,5mm a mi chodziło o 00,5 bo jak by było 0,5 to nieżle by tłok latał na boki.hehe pozdro

 

Nie wiem czy się śmiać czy płakac jak czytam Twoje wypowiedzi :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorym by sie przydal osobny temat pt. 'Nabijanie postow' :offtopic: Wtedy niektorzy 4umowicze moglyby pisac tam swoje posty, ktorych nie da sie odczytac w normalnych warunkach. Autor bylby zadowolony - nabil sobie jednego. My tez bysmy byli zadowoleni - nikt by nie pisal postow tego typu:

zle postawiłem przecinek no ale jak wiadomo po zerach przewaznie sie patrzy bo 00,5 sie nie pisze tylko0,5mm a mi chodziło o 00,5 bo jak by było 0,5 to nieżle by tłok latał na boki

gdzie trzeba sie domyslac o co biega :) Przeciez nie tak trudno znalezc na klawiaturze chociazby kropke, nie wspominajac o przecinku.... Koniec OT :wink:

Co do puchniecia tloka: jak zrobisz wiekszy szlif - tlok bedzie na cieplo dopasowany i jak znow nie przegrzejesz wszystko bedzie ok. Jednak zauwaz ze na zimnym silniku moze byc ci ciezko zapalic . Bedzie wiekszy luz bo tlok jeszcze nie 'spuchl'.

 

POZDRO :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorym by sie przydal osobny temat pt. 'Nabijanie postow' :offtopic: Wtedy niektorzy 4umowicze moglyby pisac tam swoje posty, ktorych nie da sie odczytac w normalnych warunkach. Autor bylby zadowolony - nabil sobie jednego. My tez bysmy byli zadowoleni - nikt by nie pisal postow tego typu:

gdzie trzeba sie domyslac o co biega :) Przeciez nie tak trudno znalezc na klawiaturze chociazby kropke, nie wspominajac o przecinku.... Koniec OT :wink:

Co do puchniecia tloka: jak zrobisz wiekszy szlif - tlok bedzie na cieplo dopasowany i jak znow nie przegrzejesz wszystko bedzie ok. Jednak zauwaz ze na zimnym silniku moze byc ci ciezko zapalic . Bedzie wiekszy luz bo tlok jeszcze nie 'spuchl'.

 

POZDRO :)

no teraz macie wielki problem bo postawiłem o jedno miejsce dalej przecinej,przecież wiadomo co chodzi,widze ze wy macie z tym niezły problem.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przecinek, tylko o styl twoich postow... Piszesz wszystko jakby to by ciag losowych wyrazow... Jak napiszesz jakiegos posta, przeczytaj go chociaz z raz, dodaj jakies wielkie litery, zeby dalo sie to normalnie przeczytac :) Mam nadzieje ze rozumiesz... POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tlkok jednak nie spuchl tylko zrobili mi zaciasno poszedlem z tlokiem i cylindrem pokazalem zrobili pomiar srednicowka i mikrometrem i ze4brali 0,02mm po zalozeniu nagrzalem moto na wolnych obrotach do ponad 50 stopni i silnik chodzil normalnie gdzie przedtem jak sie nagrzal do 50 stopmi to silnik stawal.a co do odpalania to normalniepali na zimnym bez problemu.

Edytowane przez zakret2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...