Skocz do zawartości

Xiangjiang XJ-750


Innytruder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia gustu . Może należy się zastanowić czy gdyby wszyscy tu odradzający odradzali np kaczkę ,emkę ,stare górale to czy też mieli by rację ? Mieliby .Niestety .W wielu przypadkach takie dobre rady słyszymy co dzień od rodziny, przyjaciół i słusznie. Jeśli decyzja o zakupie już zapadła to każdy z dobroradzących z forum mam nadzieję pomoże na trasie kędziorowi i jego marzeniu .Bo przecież mamy tą samą pasję . Nie słuchanie dobrych rad .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remont za 2000zł to chyba polega na postraszeniu sprzęta pędzlem i farbą khaki :wink:

misiek-mt- rozumiem ze ty przy remoncie zakładasz złote tłoki i platynowe przewody, no to remont kosztuje juz konkretnie, a moze pijesz za duzo piwa??? to tez wliczasz w koszty???:-) Na razie piaskowanie, malowanie(podklad farbax2) nowe łozyska(wszedzie) zakup falban, chromowanie elementów chromoanych, dokupienie brakujących tajli, kapci, siedzen, reggeneracja wału+dodatki silnikowe i pociagniecie elektryki kosztowało mnie ok. 1500-1700 nie robiłem szlifu bo nie był konieczny, jeszcze musze doliczyc zakup tłumików i koniec, zaznaczam ze robie wszystko sam i nie pije piwa :icon_razz:

 

Co do zakupu nowego urala-pewnie ze mozna wyrzucic kase w błoto, spalic, podetrzec sie tylko po co? Skoro nie zmieni to nic na lepsze , moze lepiej sporzytkowac to własnie na remont trupa, moja matka zawsze mówi tak: kto grosza nie szanuje ten miliona niewart. I to jest chyba sedno sprawy. Ja juz nic nie gadam bo widze ze to bez sensu. Pozdrawiam serdecznie szczególnie Kędziora, wstaw fotki sprzeta jak kupisz to cudo:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek-mt- rozumiem ze ty przy remoncie zakładasz złote tłoki i platynowe przewody, no to remont kosztuje juz konkretnie, a moze pijesz za duzo piwa??? to tez wliczasz w koszty???:-) Na razie piaskowanie, malowanie(podklad farbax2) nowe łozyska(wszedzie) zakup falban, chromowanie elementów chromoanych, dokupienie brakujących tajli, kapci, siedzen, reggeneracja wału+dodatki silnikowe i pociagniecie elektryki kosztowało mnie ok. 1500-1700 nie robiłem szlifu bo nie był konieczny, jeszcze musze doliczyc zakup tłumików i koniec, zaznaczam ze robie wszystko sam i nie pije piwa :icon_mrgreen:

 

piwa piję bardzo mało i też robię wszystko sam, ale wciąż uważam że za 2000zł nie da sie zrobić porządnego remontu. Nie wiem może mieszkasz przy granicy z Chinami i masz częsci i robociznę liczone w groszach, ale mnie zrobienie samego silnika (dolny) zwykle kosztuje ok. 1500zł. Doliczając piaskowanie, cynkowanie, remont kół, mnóstwo nowych części, które drożeją w zastraszającym tempie, itd.,itd. bardzo szybko uzbiera się niezła kwota. No chyba, że mówimy o remoncie z wykorzystaniem podzespołów od traktorów (np.stacyjka), junaków (np. lampki tył) i innych wynalazków. Ja staram się (choć to bardzo trudne) składać 100 % oryginał.

pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwa piję bardzo mało i też robię wszystko sam, ale wciąż uważam że za 2000zł nie da sie zrobić porządnego remontu. Nie wiem może mieszkasz przy granicy z Chinami i masz częsci i robociznę liczone w groszach, ale mnie zrobienie samego silnika (dolny) zwykle kosztuje ok. 1500zł. Doliczając piaskowanie, cynkowanie, remont kół, mnóstwo nowych części, które drożeją w zastraszającym tempie, itd.,itd. bardzo szybko uzbiera się niezła kwota. No chyba, że mówimy o remoncie z wykorzystaniem podzespołów od traktorów (np.stacyjka), junaków (np. lampki tył) i innych wynalazków. Ja staram się (choć to bardzo trudne) składać 100 % oryginał.

pozdrawiam :biggrin:

 

 

 

hm a co ty robisz w tym silniku ze 1500 to kosztuje no chyba ze z zimbabwe czesci sprowadzasz

ja za piaskowanie calej emy z wozem , kanistrem skrzynkami itp.place 600 zeta

kpl lozysk ( japonskie) na silnik skrzynie i dyfer z uszczelnieniami max 200 zeta

no ale ema w chromach to juz tuning

no ale jesli masz eme nie kpl. to owszem cena rosnie tylko ze zakop brakow to nie remont to kompletowanie moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolniak to bardzo dobry silnik jest . Dobry bo można go zarżnąć i jeszcze po tym też pojeździ .Z takiego założenia wychodzili użytkownicy zza naszej wschodniej granicy ,i motorek z silnikiem w takim stanie zwykle właśnie przeważnie się nabywa .Jeśli ktoś lubi czekać w pozycji startowej ze śrubokrętem w jednej ręce i częściami zapasowymi w drugiej to da się tak jeździć . Proponuję policzyć koszty remontu tak dla zabawy . Remont wału 350zł . Tulejowanie garnków od 100 do 200zł za szt . No to policzmy 300zł za komplet . Mozna zakładać ruskie zawory 40zł komplet ,albo takie zawory do dłuższej jazdy wariant optymistyczny 100zł(kompl.).

Popychacze zaworowe przeważnie wychełtane wraz z prowadnicami , idzie jeszcze trafić jak ktoś ma farta , oko lub dojścia , nowe za 25 zł szt .Ale przyjął bym kwotę 150zł(kompl.).Wałek rozrządu ,czy będziemy regenerować ,czy kupimy nowy czy udający nowy na jedno cenowo wyjdzie około 150 zł . Przekładnia zdarzyć się może dobra za 100zł . Sprzęgło wraz z kołkami tak w okolicy 120 zł . No i tłoczki z pierścionkami przyjmę 150zł ale ruskie tańsze . Nie liczę uszczelek, symerów ,łożysk ,osprzętu typu prądnica ,gaźorki czy paparat zapłonowy + inne kombinacje. Może być 1450 zł za to? To za sam silnik . Dolniak to dobry silnik .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz w Polsce a wczesniej smigalo w Rosji przyjechal nią ruski na papierach od emki 49 rok :biggrin: sprzet posiada rozrusznik oraz zwykly starter oraz skrzynie jak w m-72 ze wstecznym ( taka mała dzwigienka nad dzwignia zmiany biegów)...Ogolnie sprzet bardzo ciekawy , inny niz wszystkie ruski chodz tak mocno spokrewniony.Sprzet brudny bo fotki na swiezo były robione :banghead: ogolnie na wszystkich fotkach sprzety sa brudne bo czesc stoi jeszcze w terespolu i trzeba to zwiesc.Np mt 10 jest nowa a wyglada jak by miala z 50tys km przejechane.Ruski to ciaga na takiej smiesznej przyczepie i kazdy sprzet tak wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga przy otwieraniu baku bo sie cała chińska rodzina może wysypać .

 

 

zabrzmialo to po rasistowsku. :)

 

 

...to jest wlasnie to czego bardzo nie lubie- plagiat.

a jezeli chodzi o beeme r-71 i eme to i tu mozna dyskutowac, ale ja jestem za ruska wersja...

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...