Skocz do zawartości

sprzeglo przy zmianie biegu


Raff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie wyczytalem na

http://www.sportrider.com/ride/RSS/146_040...ess_upshifting/

 

ze nie trzeba naciskac sprzegla podczas zmiany biegu na wyzszy.Text co prawda po angielsku,ale jezyk ten nie jest mi obcy wiec raczej dobrze zrozumialem.

 

Wiec jak to jest?Kiedys sprawdzilem to WueSką, dalem jej konkretnie po garze,i szlo zmienic bieg na wyzszy bez sprzegla jak silnik byl na wysokich obrotach i nie bylo zadnych zgrzytow.Jednak czy jest to wskazane?Czy nie rozwali sie skrzynia biegow od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyczytalem na

http://www.sportrider.com/ride/RSS/146_040...ess_upshifting/

 

ze nie trzeba naciskac sprzegla podczas zmiany biegu na wyzszy.Text co prawda po angielsku,ale jezyk ten nie jest mi obcy wiec raczej dobrze zrozumialem.

 

Wiec jak to jest?Kiedys sprawdzilem to WueSką, dalem jej konkretnie po garze,i szlo zmienic bieg na wyzszy bez sprzegla jak silnik byl na wysokich obrotach i nie bylo zadnych zgrzytow.Jednak czy jest to wskazane?Czy nie rozwali sie skrzynia biegow od tego?

 

Skorzystaj z wyszukiwarki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na wysokich obrotach :D

raz spróbowałem przy lajtowej jeździe po miescie i...

usłyszalem takie pier**nięcie w skrzyni,

że aż mnie w sercu zakuło :D

----------------------------

pozdrawiam

Edytowane przez piechur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na wysokich obrotach :D

raz spróbowałem przy lajtowej jeździe po miescie i...

usłyszalem takie pier**nięcie w skrzyni,

że aż mnie w sercu zakuło :D

----------------------------

pozdrawiam

 

 

Na niskich też można tylko trzeba umieć :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze nie uzylem wyszukiwarki, ale teraz jej uzylem i nadal mam watpliwosci .Po to tutaj ludzie jestescie,jezeli chcecie pomoc mlodemu zeby nie rizjebal se skrzyni to pomozcie,poradzcie i odpowiedzcie na pytanie, a nie nabijac sobie posty piszac ze to juz bylo ! Było i bedzie pewnie jeszcze wiele razy.

 

Przeczytalem wszystkie posty o zmianie bez sprzegla i widze ze zdania sa bardzo podzielone.

 

Jaki jest mechanizm jak zmienia sie bieg ze sprzeglem? co jest odlaczane gdy wciska sie sprzeglo? Bo przeciez nawet jak sie zmienia na sprzegle, to i tak jest moment w ktorym kola w skrzyni sie zazebiaja.A bez sprzegla tez sie zazebiaja tyle ze jedno kolo zebate nadal przelazuje naped.Dobrze mysle ?wiec wnioskuje ze jesli zrobic to przy odpowiednich obrotach silnika i odpowiedniej predkosci naszego moto wzgledem drogi to chyba az tak bardzo skrzynia nie dostaje w dupe bo predkosci zazebiajacych sie kol zebatych beda zblizone.

 

Wielu tez daje argument, ze jak jest sprzeglo to po cos ono jest.Tak, zarowno sprzedlo jak i pierwszy bieg jest moim zdaniem zeby ruszyc z miejsca, nawet na 45cio stopniowej gorce pod wiart z przyczepka :-) Jakbym mial sluchac wszystkich zalecen producentow to nic bym nie poeksperymentowal, a na pewno nie rozlozyl bym swojego laptopa na czesci pierwsze :banghead: ( oczywiscie po zlozeniu nadal dziala jak powinien) i w ogole nie mailbym takiej wiedzy jaka teraz mam o blaszanych skrzynkach czyli o komuterach.Kilka osob pisalo ze w instruncji moto bylo napisane zeby absolutnie tego nie robic.A ja mysle ze to napisali dlatego zeby ktos na chama nie wbijal biegow i tyle.Wzieli poprawke po prostu na drechy, ktore jezdza dla szpanu.

 

Przepraszam jesli kogos uraze czy wkurwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokonując ósemkę podczas egzaminu na prawo jazdy poczułem się tak pewnie, że troszkę się rozluźniłem zacząłem się wiercić na siedzeniu. Wtedy niechcący przełączyłem z dwójki na trójkę. Żadnego stuku, zgrzytu itp. nie było. Oczywiście trochę potrzepało maszyną, ale szybko opanowałem sytuację. Nic poza tym.

A tak na marginesie: koledzy dobrze Ci radzą - skorzystaj z funkcji szukania. Sądzę, że jednej nocy Ci nie starczy na przeczytanie wszystkiego, co zostało napisane na temat zmiany biegów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze nie uzylem wyszukiwarki, ale teraz jej uzylem i nadal mam watpliwosci .Po to tutaj ludzie jestescie,jezeli chcecie pomoc mlodemu zeby nie rizjebal se skrzyni to pomozcie,poradzcie i odpowiedzcie na pytanie, a nie nabijac sobie posty piszac ze to juz bylo ! Było i bedzie pewnie jeszcze wiele razy.

 

Przeczytalem wszystkie posty o zmianie bez sprzegla i widze ze zdania sa bardzo podzielone.

 

Jaki jest mechanizm jak zmienia sie bieg ze sprzeglem? co jest odlaczane gdy wciska sie sprzeglo? Bo przeciez nawet jak sie zmienia na sprzegle, to i tak jest moment w ktorym kola w skrzyni sie zazebiaja.A bez sprzegla tez sie zazebiaja tyle ze jedno kolo zebate nadal przelazuje naped.Dobrze mysle ?wiec wnioskuje ze jesli zrobic to przy odpowiednich obrotach silnika i odpowiedniej predkosci naszego moto wzgledem drogi to chyba az tak bardzo skrzynia nie dostaje w dupe bo predkosci zazebiajacych sie kol zebatych beda zblizone.

 

Wielu tez daje argument, ze jak jest sprzeglo to po cos ono jest.Tak, zarowno sprzedlo jak i pierwszy bieg jest moim zdaniem zeby ruszyc z miejsca, nawet na 45cio stopniowej gorce pod wiart z przyczepka :-) Jakbym mial sluchac wszystkich zalecen producentow to nic bym nie poeksperymentowal, a na pewno nie rozlozyl bym swojego laptopa na czesci pierwsze :banghead: ( oczywiscie po zlozeniu nadal dziala jak powinien) i w ogole nie mailbym takiej wiedzy jaka teraz mam o blaszanych skrzynkach czyli o komuterach.Kilka osob pisalo ze w instruncji moto bylo napisane zeby absolutnie tego nie robic.A ja mysle ze to napisali dlatego zeby ktos na chama nie wbijal biegow i tyle.Wzieli poprawke po prostu na drechy, ktore jezdza dla szpanu.

 

Przepraszam jesli kogos uraze czy wkurwie.

 

1. Posty z tego działu nie są liczone do przebiegu, zakładając nowy temat identyczny z wcześniejszymi robisz śmietnik na forum

 

2. Strzegło rozłącza moment obrotowy z wału korbowego silnika do skrzyni biegów, po wciśnięciu sprzęgła tryby w skrzyni nadal się obracają.

 

3. Resztę Twoich wątpliwości powinno rozwiać dalsze użycie funkcji szukaj, oraz przeczytanie minimum tego: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...ez+sprz%EAg%B3a

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy jesteśmy tu tylko dla Ciebie, całe 630506 osób się zarejestrowało żebyś sobie przypadkiem skrzyni nie popsuł.

Widocznie krótko masz internet. Oto kilka przydatnych stron:

www.google.pl

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?act=Search&f=78

Gorąco polecam zapoznanie się z zasadami forum.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Posty z tego działu nie są liczone do przebiegu, zakładając nowy temat identyczny z wcześniejszymi robisz śmietnik na forum

 

2. Strzegło rozłącza moment obrotowy z wału korbowego silnika do skrzyni biegów, po wciśnięciu sprzęgła tryby w skrzyni nadal się obracają.

 

3. Resztę Twoich wątpliwości powinno rozwiać dalsze użycie funkcji szukaj, oraz przeczytanie minimum tego: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...ez+sprz%EAg%B3a

 

Pozdrawiam

 

ad 1 przepraszam nie wiedzialem, przepraszam ze zajmuje te kilobajty na serwerze :D

ad 3 niestety nie rozwialo, chyba musze pogadac z jakims konstruktorem silnokow z Hondy albo Suzuki.

 

do wszystkich :

SKAD W WAS SIE BIERZE AGRESJA?ktos pyta i jest zjechany? Mysle ze motocyklisci powinni sie 3mac razem i wspomagac wzajemnie,a nie je**ac na forum.Nie ma glupich pytan,sa tylko glupie odpowiedzi !

Nie jestem jakims tam drechem,zrobilem 2 glupie rzeczy(czyt. 2 wypadki) teraz robie wszystko zeby temu zapobiec, chce wiedziec jak najwiecej, chce byc po prostu prawdziwym motocyklista a nie popierdolka co sie nie umie poskladac w zakret.Czytam, ksiazke Motocyklista doskonaly wlasnie przerabiam i mam nadzieje ze cos to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptoreklama:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ez+sprz%EAg%B3a

Moje wypociny. Cierpliwości w czytaniu. Powodzenia.

Tomek.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyczytalem na

http://www.sportrider.com/ride/RSS/146_040...ess_upshifting/

 

ze nie trzeba naciskac sprzegla podczas zmiany biegu na wyzszy.Text co prawda po angielsku,ale jezyk ten nie jest mi obcy wiec raczej dobrze zrozumialem.

 

 

 

tak właśnie się jeździ. Już na kursie to zacząłem stosować. Znacznie szybciej przechodzisz niż ze sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę napisze ze w wyczynowych motocyklach cross enduro od kilku dziesieciu lat są w skrzyni biegów zastosowane zęby o odpowiednim kacie nachylenia itp i ja u siebie mogę zmieniać biegi nawet na najnizszych obrotach bez sprzegła. Sprzegła uzywam podczas jazdy tylko do ruszania i całkowitego zatrzymania i czasami do redukcji jak mam na to czas (na toze crossowym czesto nie ma na to czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...